50 Backstroke Men - Final A (Sunday 24 January 2021 - 15h59) | ||||||||||
1. | CELESTE Mathéo | 2004 | FRA | BLANC-MESNIL S.N | 00:27.73 | 1125 pts | ||||
2. | CLUSMAN Simon | 2004 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | 00:27.75 | 1124 pts | ||||
3. | LEBLANC Arthur | 1999 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:27.78 | 1122 pts | ||||
4. | SENTENAC Charlie | 1999 | FRA | SC THIONVILLE | 00:28.42 | 1085 pts | ||||
5. | ORANGE Maxence | 1998 | FRA | NANTES NATATION | 00:28.61 | 1074 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
6. | LUONG Jeremie | 2000 | VIE | C PAUL-BERT RENNES | 00:28.83 | 1061 pts | ||||
CAF - BRETAGNE / RENNES | ||||||||||
50 Backstroke Men - Prelims (Sunday 24 January 2021 - 14h30) | ||||||||||
1. | ORANGE Maxence | 1998 | FRA | NANTES NATATION | 00:26.84 | 1178 pts | QFA | |||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
2. | CELESTE Mathéo | 2004 | FRA | BLANC-MESNIL S.N | 00:27.38 | 1146 pts | QFA | |||
3. | SENTENAC Charlie | 1999 | FRA | SC THIONVILLE | 00:27.48 | 1140 pts | QFA | |||
4. | CLUSMAN Simon | 2004 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | 00:27.65 | 1130 pts | QFA | |||
5. | LEBLANC Arthur | 1999 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:27.75 | 1124 pts | QFA | |||
6. | LUONG Jeremie | 2000 | VIE | C PAUL-BERT RENNES | 00:27.98 | 1110 pts | QFA | |||
CAF - BRETAGNE / RENNES | ||||||||||
7. | DE GROOT Samuel | 1999 | FRA | NANTES NATATION | 00:28.04 | 1107 pts | ||||
8. | HUVET-PANSARD Paul | 2005 | FRA | EN TOURS | 00:28.14 | 1101 pts | ||||
9. | BARRY Aron | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:28.29 | 1092 pts | ||||
CAF - BRETAGNE / RENNES | ||||||||||
10. | LANNIC Solen | 2004 | FRA | STADE LAVAL | 00:29.00 | 1051 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
11. | HAMON Victor | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:29.27 | 1036 pts | ||||
CAF - BRETAGNE / RENNES | ||||||||||
12. | COTTEN Eloan | 2003 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:29.60 | 1018 pts | ||||
CAF - BRETAGNE / RENNES | ||||||||||
13. | LOPEZ Malo | 2004 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:30.20 | 984 pts | ||||
CAF - BRETAGNE / RENNES | ||||||||||
14. | DERSOIR Lucas | 2005 | FRA | NANTES NATATION | 00:30.23 | 983 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
15. | COTTENCEAU Matthieu | 2005 | FRA | C VIKINGS DE ROUEN | 00:31.01 | 940 pts | ||||
CAF - NORMANDIE / ROUEN | ||||||||||
16. | LLEDOS Sacha | 2006 | FRA | NANTES NATATION | 00:31.05 | 938 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
--- | PIZZAGALLI Charles | 2004 | FRA | CN LE HAVRE | DNS dec |
--- | ||||
--- | GINOT Valentin | 2006 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | DNS dec |
--- |