50 Backstroke Women - Final A (Saturday 23 January 2021 - 17h29) | ||||||||||
1. | AUBIN Eleanore | 2006 | FRA | ANGERS NATATION | 00:30.76 | 1145 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / ANGERS | ||||||||||
2. | HERTHE Alexe | 2000 | FRA | NANTES NATATION | 00:31.34 | 1113 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
3. | LAITHIER Eva | 2001 | FRA | BLANC-MESNIL S.N | 00:31.54 | 1102 pts | ||||
4. | GAUTIER Klervi | 2002 | FRA | CN GUINGAMP | 00:31.82 | 1087 pts | ||||
CAF - BRETAGNE / RENNES | ||||||||||
5. | TREGOAT Angeline | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:32.42 | 1055 pts | ||||
CAF - BRETAGNE / RENNES | ||||||||||
6. | MARTELOT Camille | 2005 | FRA | NANTES NATATION | 00:32.79 | 1035 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
50 Backstroke Women - Bfa (Saturday 23 January 2021 - 16h10) | ||||||||||
1. | TREGOAT Angeline | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:31.35 | 1112 pts | Bfa | |||
CAF - BRETAGNE / RENNES | ||||||||||
1. | TREGOAT Angeline | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:31.35 | 1112 pts | Bfa | |||
CAF - BRETAGNE / RENNES | ||||||||||
2. | BOUQUEREL Blandine | 2001 | FRA | C VIKINGS DE ROUEN | 00:31.96 | 1079 pts | Bfa | |||
2. | BOUQUEREL Blandine | 2001 | FRA | C VIKINGS DE ROUEN | 00:31.96 | 1079 pts | Bfa | |||
50 Backstroke Women - Prelims (Saturday 23 January 2021 - 16h06) | ||||||||||
1. | HERTHE Alexe | 2000 | FRA | NANTES NATATION | 00:30.68 | 1149 pts | QFA | |||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
2. | AUBIN Eleanore | 2006 | FRA | ANGERS NATATION | 00:31.09 | 1127 pts | QFA | |||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / ANGERS | ||||||||||
3. | LAITHIER Eva | 2001 | FRA | BLANC-MESNIL S.N | 00:31.57 | 1100 pts | QFA | |||
4. | GAUTIER Klervi | 2002 | FRA | CN GUINGAMP | 00:31.68 | 1094 pts | QFA | |||
CAF - BRETAGNE / RENNES | ||||||||||
5. | MARTELOT Camille | 2005 | FRA | NANTES NATATION | 00:31.70 | 1093 pts | QFA | |||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
6. | TREGOAT Angeline | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:31.88 | 1084 pts | Bfa | |||
CAF - BRETAGNE / RENNES | ||||||||||
6. | BOUQUEREL Blandine | 2001 | FRA | C VIKINGS DE ROUEN | 00:31.88 | 1084 pts | Bfa | |||
8. | DONVAL Eléane | 2004 | FRA | ANGERS NATATION | 00:32.02 | 1076 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / ANGERS | ||||||||||
9. | BEUCHARD Susie | 2004 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:32.23 | 1065 pts | ||||
CAF - BRETAGNE / RENNES | ||||||||||
9. | TORRECILLAS-JOUAULT Lisa | 2005 | FRA | NANTES NATATION | 00:32.23 | 1065 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
11. | MOREAU Kaxandra | 2006 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | 00:32.85 | 1032 pts | ||||
12. | MOY Louna | 2007 | FRA | ST-NAZAIRE ATLANTIQUE NATATION | 00:33.39 | 1004 pts | ||||
13. | FREMOND Kenza | 2004 | FRA | C VIKINGS DE ROUEN | 00:34.02 | 971 pts | ||||
14. | ROULET Anaelle | 1996 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:35.16 | 914 pts | ||||
CAF - BRETAGNE / RENNES |