50 Breaststroke Men - Prelims (Sunday 13 June 2021 - 15h13) | ||||||||||
1. | LEROUX Leandre | 2002 | FRA | JS COULAINES | 00:31.88 | 1048 pts | ||||
2. | BOURGOUIN Elijah | 2007 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:32.06 | 1038 pts | ||||
3. | GUYARD DIT LACROIX Macéo | 2006 | FRA | VSF LA FERTÉ-BERNARD | 00:34.90 | 899 pts | ||||
4. | RICHARD Titouan | 2006 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:34.97 | 896 pts | ||||
5. | FAYS Gabin | 2006 | FRA | CN LE MANS | 00:35.25 | 883 pts | ||||
6. | PEZIN Charles | 2001 | FRA | JS COULAINES | 00:36.06 | 846 pts | ||||
7. | GUERFI Lyes | 2006 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:36.40 | 830 pts | ||||
8. | TASSOUEV Zelem-Han | 2007 | FRA | CN LE MANS | 00:37.18 | 795 pts | ||||
9. | GRAJA Wael | 2006 | FRA | CN LE MANS | 00:38.02 | 758 pts | ||||
10. | OGE Martin | 2007 | FRA | CN LE MANS | 00:38.06 | 756 pts | ||||
11. | LIMOUSIN Joachim | 2006 | FRA | LES GOÉLANDS SABLÉ-SUR-SARTHE | 00:38.52 | 737 pts | ||||
12. | PALMA D'OLIVEIRA Raphaël | 2007 | FRA | CN LE MANS | 00:38.57 | 735 pts | ||||
13. | HAREL William | 2008 | FRA | SN LE LUDE | 00:38.72 | 728 pts | ||||
14. | PAYEN Alexis | 2007 | FRA | LES GOÉLANDS SABLÉ-SUR-SARTHE | 00:39.19 | 708 pts | ||||
15. | RODRIGUEZ Lucas | 2005 | FRA | CN LE MANS | 00:39.67 | 688 pts | ||||
16. | LEPOITTEVIN Zack | 2009 | FRA | CN LE MANS | 00:40.79 | 643 pts | ||||
17. | ROLLAND Pierre | 2008 | FRA | JS COULAINES | 00:41.34 | 621 pts | ||||
18. | MACQUET Alexandre | 1960 | FRA | C.O CHATEAU-DU-LOIR | 00:41.64 | 609 pts | ||||
19. | EL IRARI Zaid | 2008 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:41.98 | 596 pts | ||||
20. | VAUDECRANNE Timothe | 2007 | FRA | CN LE MANS | 00:42.28 | 585 pts | ||||
21. | JAMMART Max | 2007 | FRA | CN LE MANS | 00:42.80 | 565 pts | ||||
22. | NOURY Lucas | 2008 | FRA | LES GOÉLANDS SABLÉ-SUR-SARTHE | 00:44.96 | 487 pts | ||||
23. | SAID Djibril | 2008 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:45.63 | 464 pts | ||||
24. | MAURIZE Vincent | 2008 | FRA | CN LE MANS | 00:46.06 | 450 pts | ||||
25. | FOUYET Malo | 2008 | FRA | CN LE MANS | 00:47.88 | 391 pts | ||||
26. | BOURGOUIN Jarvis | 2010 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:49.51 | 342 pts | ||||
27. | BIETH Mathis | 2008 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:49.97 | 329 pts | ||||
28. | MARSAUD Julien | 2008 | FRA | CN LE MANS | 00:50.23 | 321 pts | ||||
29. | GAUGAIN Lukas | 2009 | FRA | CN BERCE BELINOIS | 00:51.03 | 299 pts | ||||
30. | KHENENOU Malik | 2008 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:54.31 | 217 pts | ||||
31. | CATTEAU Colin | 2011 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:55.92 | 181 pts | ||||
32. | JEAN David | 2009 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:57.73 | 145 pts | ||||
33. | RICHARD Timéo | 2010 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:58.33 | 133 pts | ||||
34. | HAMIME Ethan | 2010 | FRA | CN LE MANS | 01:00.12 | 103 pts | ||||
35. | JUPIN Basile | 2010 | FRA | CN LE MANS | 01:00.96 | 90 pts | ||||
36. | PETIOT Adam | 2010 | FRA | CN LE MANS | 01:01.45 | 83 pts | ||||
37. | MEBARKI Ilyan | 2010 | FRA | CN LE MANS | 01:01.86 | 77 pts | ||||
38. | LEGRAND Gabin | 2011 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 01:07.48 | 19 pts | ||||
--- | COURIER Léopold | 2008 | FRA | CN LE MANS | DNS dec |
--- | ||||
--- | AUGEREAU Charles | 2010 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | DSQ |
--- |