50 Butterfly Men - Prelims (Sunday 17 October 2021 - 09h03) | ||||||||||
1. | CABOURET Nathan | 2002 | FRA | SN METZ | 00:26.68 | 1107 pts | ||||
2. | MARBAIS Julian | 2002 | FRA | SN METZ | 00:27.45 | 1057 pts | ||||
3. | LEGRANDJACQUES Renan | 2002 | FRA | SA VERDUN | 00:27.52 | 1052 pts | ||||
4. | LOMBARDO Adrien | 2005 | FRA | ASPTT NANCY | 00:27.72 | 1039 pts | ||||
5. | WAGNER Maxence | 2003 | FRA | ASPTT NANCY | 00:27.92 | 1027 pts | ||||
6. | AUDOUY Guillaume | 2007 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:27.96 | 1024 pts | ||||
7. | LOSCHI Noé | 2006 | FRA | ASPTT NANCY | 00:28.90 | 965 pts | ||||
8. | BARRUEL Matteo | 2003 | FRA | SA VERDUN | 00:28.93 | 963 pts | ||||
9. | MAHBOUB Iliès | 2003 | FRA | GRAND NANCY AQUATIQUE CLUB | 00:29.07 | 955 pts | ||||
10. | WAGNER Mathias | 2007 | FRA | SN METZ | 00:29.45 | 931 pts | ||||
11. | PADELLINI Guillaume | 2006 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:29.98 | 900 pts | ||||
CAF - GRAND-EST / SARREGUEMINES | ||||||||||
12. | MUTZENHARDT Nathan | 2003 | FRA | CN COMMERCY | 00:30.16 | 889 pts | ||||
13. | MATHIEU Romain | 2008 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:30.20 | 886 pts | ||||
14. | MANCIOT Lionel | 1967 | FRA | SC THIONVILLE | 00:30.62 | 862 pts | ||||
15. | ESPIAND Tom | 2005 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:31.28 | 824 pts | ||||
16. | MENY Jordan | 2000 | FRA | SA VERDUN | 00:31.36 | 819 pts | ||||
17. | MARBAIS Evan | 2006 | FRA | US TOUL | 00:31.56 | 808 pts | ||||
18. | MOUGENET Colin | 2005 | FRA | GRAND NANCY AQUATIQUE CLUB | 00:32.07 | 779 pts | ||||
19. | DINCHER Matthieu | 2005 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:32.30 | 766 pts | ||||
20. | MUZIC Yvann | 2005 | FRA | NC DU TERRITOIRE DE LUNEVILLE A BACCARAT | 00:32.59 | 751 pts | ||||
21. | MOCKELS Antoine | 2003 | FRA | PIRANHAS MUSSIPONTAINS | 00:32.91 | 733 pts | ||||
22. | JACQUET Nathan | 2006 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:32.93 | 732 pts | ||||
23. | LOHR Mael | 2006 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:33.02 | 727 pts | ||||
24. | PETITPAS Charles | 2007 | FRA | ASPTT NANCY | 00:33.49 | 702 pts | ||||
25. | JOLY-HAUTVAL Gaspard | 2006 | FRA | S.N DE MOSELLE ET MADON | 00:33.68 | 692 pts | ||||
26. | DURIEUX Tristan | 2006 | BEL | USB LONGWY NATATION | 00:33.75 | 689 pts | ||||
27. | BODA Alexandre | 2007 | FRA | ASPTT NANCY | 00:33.85 | 683 pts | ||||
28. | ALATI Enzo | 2007 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:34.08 | 672 pts | ||||
29. | HENRY Achille | 2006 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:34.30 | 660 pts | ||||
30. | POCHET Nicolas | 2007 | FRA | ASPTT NANCY | 00:34.42 | 654 pts | ||||
31. | GAESTEL Sacha | 2005 | FRA | GRAND NANCY AQUATIQUE CLUB | 00:34.57 | 647 pts | ||||
32. | ALVARO Noah | 2008 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:35.47 | 602 pts | ||||
33. | WALTER Esteban | 2008 | FRA | SA VERDUN | 00:36.34 | 560 pts | ||||
34. | CENSE Simon | 2007 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:37.65 | 500 pts | ||||
35. | DEGLIN Alexandre | 2009 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:39.57 | 418 pts | ||||
36. | PROVINS GENIN Lucas | 2008 | FRA | ASPTT NANCY | 00:39.58 | 418 pts | ||||
37. | STEINBACH Maxime | 2009 | FRA | CN COMMERCY | 00:40.47 | 382 pts | ||||
37. | PIERRE Lucas | 2007 | FRA | SA VERDUN | 00:40.47 | 382 pts | ||||
39. | FRANCOIS Steven | 2009 | FRA | SN METZ | 00:40.84 | 368 pts | ||||
40. | KOESTER FRANCOIS Timoe | 2008 | FRA | ASPTT NANCY | 00:43.94 | 259 pts | ||||
41. | RAFT Simon | 2010 | FRA | ASPTT NANCY | 00:44.02 | 257 pts | ||||
42. | BARBE Arthur | 2008 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:44.29 | 248 pts | ||||
43. | VELTIN-DELATRON Arthur | 2009 | FRA | US TOUL | 00:45.66 | 207 pts | ||||
44. | JUVENTIN Elyad | 2008 | FRA | ASPTT NANCY | 00:47.77 | 151 pts | ||||
45. | PIERRE Hugo | 2011 | FRA | SA VERDUN | 00:49.46 | 113 pts | ||||
46. | PETITGENET Guillaume | 2009 | FRA | PIRANHAS MUSSIPONTAINS | 00:50.60 | 90 pts | ||||
--- | CASSARD Raphael | 2004 | FRA | PIRANHAS MUSSIPONTAINS | DSQ |
--- |