50 Backstroke Women - Prelims (Sunday 24 October 2021 - 10h00) | ||||||||||
1. | QUELENNEC Erin | 2001 | FRA | CN BREST | 00:30.69 | 1149 pts | ||||
2. | BUANNIC-GUIRRIEC Louise | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.78 | 1089 pts | ||||
3. | HENAFF Louanne | 2007 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:32.54 | 1048 pts | ||||
4. | LOAËC Clémence | 2008 | FRA | CN BREST | 00:33.24 | 1011 pts | ||||
5. | THOMAS Maud | 2003 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:33.63 | 991 pts | ||||
6. | KERVAREC Gaelle | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:35.36 | 904 pts | ||||
7. | ANDRIVOLA Candy | 2006 | FRA | CN BREST | 00:35.41 | 901 pts | ||||
8. | SIMON Romy | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:35.70 | 887 pts | ||||
9. | COL-DESTAILLEUR Zoé | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:36.20 | 863 pts | ||||
10. | KAIGRE Anne-Gaëlle | 2005 | FRA | CN BREST | 00:36.76 | 836 pts | ||||
11. | MERCIER Alizée | 2007 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:37.25 | 813 pts | ||||
12. | BOENNEC Lena | 2004 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:38.14 | 772 pts | ||||
13. | GARREC Perrine | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:38.83 | 741 pts | ||||
14. | MARTEL Léane | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:39.04 | 731 pts | ||||
15. | MILIN Maëlla | 2007 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:39.34 | 718 pts | ||||
15. | TALLEC Yaëlle | 2006 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:39.34 | 718 pts | ||||
17. | LE BRAS Manon | 2005 | FRA | CN BREST | 00:39.52 | 710 pts | ||||
18. | BRAUN Amélie | 2005 | FRA | CN BREST | 00:40.02 | 688 pts | ||||
19. | LE JEUNE Heather | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:40.93 | 650 pts | ||||
20. | MEZIERE Apolline | 2007 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:41.08 | 644 pts | ||||
21. | GHEZZI Clémence | 2007 | FRA | CN BREST | 00:41.23 | 637 pts | ||||
22. | DADESS Norah | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:41.34 | 633 pts | ||||
23. | MADIC Sarah | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:41.71 | 618 pts | ||||
24. | NAVARRETTE Tessa | 2007 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:41.94 | 608 pts | ||||
25. | GUILLERM Adeline | 2006 | FRA | CN MORLAIX | 00:42.39 | 590 pts | ||||
26. | DEMANECHE Lavande | 2007 | FRA | CN BREST | 00:42.58 | 583 pts | ||||
27. | GOUJON CLOIREC Zoé | 2006 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:43.54 | 545 pts | ||||
28. | NGUYEN Ha Vy | 2008 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:45.93 | 458 pts | ||||
29. | MAHE Gwenn | 2006 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:46.08 | 452 pts | ||||
30. | PEDEN VANPRAET Ines | 2005 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:47.32 | 410 pts | ||||
--- | RIOU Estelle | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | DNS dec |
--- |