50 Freestyle Men - Prelims Juniors et Plus : 15 ans et plus (Sunday 24 October 2021 - 14h48) | ||||||||||
1. | LAMBERT Marius | 2004 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:25.56 | 1065 pts | ||||
2. | QUERLIN-ORILLARD Tristan | 2006 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:26.09 | 1029 pts | ||||
3. | RAPEBACH Thomas | 1999 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:26.43 | 1006 pts | ||||
4. | BOVAY Théo | 2005 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:26.61 | 995 pts | ||||
5. | METEYER Clovis | 2005 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:26.84 | 980 pts | ||||
6. | CUENIN Lucas | 2004 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:27.22 | 955 pts | ||||
7. | LAFFAGE Nicolas | 2004 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:27.50 | 937 pts | ||||
8. | ANTOINE Oscar | 2004 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:27.57 | 933 pts | ||||
9. | CORDONNIER Timothé | 2006 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:27.87 | 914 pts | ||||
10. | SIRE Olivier | 2005 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:28.56 | 871 pts | ||||
11. | ANTOINE Augustin | 2005 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:29.04 | 842 pts | ||||
12. | SERFATY-BLONDEEL Hugues | 2006 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:30.37 | 764 pts | ||||
13. | MENECIER Maxime | 2004 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:30.84 | 737 pts | ||||
14. | BASTARD Kylian | 2006 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:31.11 | 722 pts | ||||
15. | LEFEBVRE Romain | 2003 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:31.29 | 712 pts | ||||
16. | BAUD Lucas | 2006 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:31.83 | 682 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims Jeunes : 12-14 ans (Sunday 24 October 2021 - 14h37) | ||||||||||
1. | VAUTRIN Lilian | 2007 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:29.83 | 795 pts | ||||
2. | BONFILS Anatole | 2008 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:31.18 | 718 pts | ||||
3. | SIRE Adrien | 2007 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:31.68 | 691 pts | ||||
4. | RAILLARD Justin | 2008 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:31.98 | 674 pts | ||||
5. | FRACHEBOIS Nohan | 2007 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:33.60 | 590 pts | ||||
6. | ANTOINE Octave | 2008 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:33.95 | 572 pts | ||||
7. | GIROD Baptiste | 2007 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:34.13 | 563 pts | ||||
8. | DUPUY-RONGERE Pierre | 2009 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:35.19 | 512 pts | ||||
9. | KINET Matt | 2008 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:35.24 | 510 pts | ||||
10. | MONTAGNON Paul | 2008 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:35.76 | 486 pts | ||||
11. | CORDONNIER Martin | 2009 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:36.13 | 469 pts | ||||
12. | EDUARDO Mathis | 2009 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:38.24 | 379 pts | ||||
13. | PELLICIOLI Amaury | 2009 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:39.90 | 315 pts | ||||
14. | BRINGOUT Jules | 2009 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:40.41 | 297 pts | ||||
--- | BOVAY Batiste | 2009 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | DNS dec |
--- | ||||
50 Freestyle Men - Prelims Avenirs : 6-11 ans (Sunday 24 October 2021 - 14h30) | ||||||||||
1. | HAMMACHI Mohamed-Redha | 2010 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:38.62 | 364 pts |