100 Butterfly Women - Final A Jeunes : 11-13 ans (Friday 18 February 2022 - 16h35) | ||||||||||
1. | AZIZI Lilia | 2009 | FRA | SN VERSAILLES | 01:06.63 | 1095 pts | ||||
2. | LELONG Lola | 2009 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | 01:09.87 | 1007 pts | ||||
3. | RAVIER Leana | 2009 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | 01:11.86 | 955 pts | ||||
4. | VARLOTEAUX Camille | 2009 | FRA | USM SARAN | 01:12.85 | 930 pts | ||||
5. | MESMACQUE Rosalie | 2010 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 01:16.02 | 851 pts | ||||
6. | DUPONT Romane | 2010 | FRA | WEPPES NATATION | 01:17.44 | 817 pts | ||||
7. | CARBONNIER Mily | 2010 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 01:20.79 | 739 pts | ||||
8. | VANDERHAEGHE Adèle | 2009 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 01:22.61 | 698 pts | ||||
100 Butterfly Women - Final B Jeunes : 11-13 ans (Friday 18 February 2022 - 16h32) | ||||||||||
1. | MOHAMED BEN ABDELLAH Emma | 2009 | FRA | ROUBAIX NATATION | 01:21.36 | 726 pts | ||||
2. | BODY Alice | 2010 | FRA | MARCQ NATATION | 01:23.63 | 676 pts | ||||
3. | THIBAULT Marie-Caroline | 2009 | FRA | BEAUVAISIS AQUATIC CLUB | 01:28.22 | 580 pts | ||||
4. | VANGHELUWE Léa | 2010 | FRA | GRAVELINES NATATION | 01:37.29 | 412 pts | ||||
5. | SCHREVEL MACOUX Zoé | 2010 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | 01:37.89 | 402 pts | ||||
6. | LAURENT Julia | 2009 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 01:40.10 | 366 pts | ||||
7. | BIMONT Julia | 2010 | FRA | BEAUVAISIS AQUATIC CLUB | 01:43.74 | 310 pts | ||||
100 Butterfly Women - Prelims Jeunes : 11-13 ans (Friday 18 February 2022 - 10h16) | ||||||||||
1. | AZIZI Lilia | 2009 | FRA | SN VERSAILLES | 01:09.70 | 1012 pts | QFA | |||
2. | LELONG Lola | 2009 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | 01:11.26 | 971 pts | QFA | |||
3. | RAVIER Leana | 2009 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | 01:13.61 | 911 pts | QFA | |||
4. | VARLOTEAUX Camille | 2009 | FRA | USM SARAN | 01:13.93 | 903 pts | QFA | |||
5. | DUPONT Romane | 2010 | FRA | WEPPES NATATION | 01:15.16 | 872 pts | QFA | |||
6. | MESMACQUE Rosalie | 2010 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 01:16.04 | 851 pts | QFA | |||
7. | VANDERHAEGHE Adèle | 2009 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 01:19.28 | 774 pts | QFA | |||
8. | CARBONNIER Mily | 2010 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 01:21.13 | 731 pts | QFA | |||
9. | BODY Alice | 2010 | FRA | MARCQ NATATION | 01:22.97 | 690 pts | QFB | |||
10. | MOHAMED BEN ABDELLAH Emma | 2009 | FRA | ROUBAIX NATATION | 01:23.40 | 681 pts | QFB | |||
11. | THIBAULT Marie-Caroline | 2009 | FRA | BEAUVAISIS AQUATIC CLUB | 01:29.14 | 562 pts | QFB | |||
12. | LAURENT Julia | 2009 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 01:36.50 | 426 pts | QFB | |||
13. | VANGHELUWE Léa | 2010 | FRA | GRAVELINES NATATION | 01:38.55 | 391 pts | QFB | |||
14. | SCHREVEL MACOUX Zoé | 2010 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | 01:39.31 | 379 pts | QFB | |||
15. | BIMONT Julia | 2010 | FRA | BEAUVAISIS AQUATIC CLUB | 01:43.02 | 321 pts | QFB | |||
--- | AKYILDIZ Defne | 2010 | TUR | LILLE MÉTROPOLE NATATION | DSQ |
--- | ||||
--- | MAZZOLI Marina | 2010 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | DSQ |
--- |