50 Backstroke Women - 50 Dos Dames (Finale A (Friday 25 February 2022 - 18h24) | ||||||||||
1. | GUIMBAUD Nora | 2006 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:30.94 | 1135 pts | ||||
2. | LINDAUER Emma | 2003 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:31.12 | 1125 pts | ||||
3. | FAUCHEUX Amélie | 2005 | FRA | TROYES ON | 00:31.61 | 1098 pts | ||||
4. | ZEDIU Roberta | 2006 | ITA | SC SÉLESTAT | 00:32.10 | 1072 pts | ||||
5. | BORRE Chloé | 2005 | BEL | ARDENNES RIVES DE MEUSE NATATION | 00:32.78 | 1035 pts | ||||
6. | BLACK Rachael | 2001 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:33.31 | 1008 pts | ||||
7. | FREUND Margot | 2002 | FRA | ASPTT NANCY | 00:33.55 | 995 pts | ||||
8. | VAXELAIRE Emma | 2006 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:34.08 | 968 pts | ||||
50 Backstroke Women - 50 Dos Dames (Finale B (Friday 25 February 2022 - 18h22) | ||||||||||
1. | MARQUE Lilou | 2006 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:33.61 | 992 pts | ||||
2. | HASAPIS Tea | 2004 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:33.74 | 985 pts | ||||
3. | HAEN Jessica | 2006 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:33.92 | 976 pts | ||||
4. | HRIC Laura | 2005 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:34.39 | 952 pts | ||||
5. | PORIC Sara | 2006 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:34.63 | 940 pts | ||||
6. | WENGER Margaux | 2005 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:34.67 | 938 pts | ||||
7. | BEAUD Mathilde | 2005 | FRA | SN METZ | 00:35.01 | 921 pts | ||||
8. | ERBS Léna | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:36.78 | 835 pts | ||||
50 Backstroke Women - 50 Dos Dames Juniors 1 & 2 (Finale C (Friday 25 February 2022 - 18h20) | ||||||||||
1. | THIBULT Leonie | 2007 | FRA | ASPTT NANCY | 00:32.50 | 1050 pts | ||||
2. | AVENEL Margot | 2008 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:32.52 | 1049 pts | ||||
3. | OUERRAT Thanâ | 2008 | FRA | CN EPINAL | 00:33.68 | 988 pts | ||||
4. | KLINK Manon | 2008 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:34.04 | 970 pts | ||||
5. | PETESCH Lea | 2007 | LUX | SWIM TEAM MINETT | 00:34.53 | 945 pts | ||||
6. | STOCKER Juliette | 2007 | FRA | SC SÉLESTAT | 00:35.60 | 892 pts | ||||
50 Backstroke Women - Prelims (Friday 25 February 2022 - 15h07) | ||||||||||
1. | GUIMBAUD Nora | 2006 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:31.32 | 1114 pts | ||||
2. | LINDAUER Emma | 2003 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:31.43 | 1108 pts | ||||
3. | ZEDIU Roberta | 2006 | ITA | SC SÉLESTAT | 00:31.52 | 1103 pts | ||||
4. | FAUCHEUX Amélie | 2005 | FRA | TROYES ON | 00:31.85 | 1085 pts | ||||
5. | THIBULT Leonie | 2007 | FRA | ASPTT NANCY | 00:32.63 | 1043 pts | ||||
6. | BORRE Chloé | 2005 | BEL | ARDENNES RIVES DE MEUSE NATATION | 00:32.89 | 1030 pts | ||||
7. | AVENEL Margot | 2008 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:33.19 | 1014 pts | ||||
8. | FREUND Margot | 2002 | FRA | ASPTT NANCY | 00:33.33 | 1007 pts | ||||
9. | BLACK Rachael | 2001 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:33.38 | 1004 pts | ||||
10. | VAXELAIRE Emma | 2006 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:33.58 | 994 pts | ||||
11. | KLINK Manon | 2008 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:33.67 | 989 pts | ||||
12. | OUERRAT Thanâ | 2008 | FRA | CN EPINAL | 00:34.23 | 960 pts | ||||
13. | MARQUE Lilou | 2006 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:34.25 | 959 pts | ||||
14. | HAEN Jessica | 2006 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:34.51 | 946 pts | ||||
15. | WENGER Margaux | 2005 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:34.52 | 946 pts | ||||
16. | PETESCH Lea | 2007 | LUX | SWIM TEAM MINETT | 00:34.95 | 924 pts | ||||
17. | HASAPIS Tea | 2004 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:34.98 | 923 pts | ||||
18. | HRIC Laura | 2005 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:35.05 | 919 pts | ||||
19. | PORIC Sara | 2006 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:35.28 | 908 pts | ||||
20. | BEAUD Mathilde | 2005 | FRA | SN METZ | 00:35.52 | 896 pts | ||||
21. | STOCKER Juliette | 2007 | FRA | SC SÉLESTAT | 00:35.63 | 890 pts | ||||
22. | ERBS Léna | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:36.19 | 863 pts | ||||
--- | KIJOWSKI Eva | 2007 | FRA | NC DU TERRITOIRE DE LUNEVILLE A BACCARAT | DNS dec |
--- | ||||
--- | BOHLER Alicia | 2008 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | DNS |
--- |