50 Butterfly Men - Final A (Sunday 26 June 2022 - 15h17) | ||||||||||
1. | MAZELLIER Nans | 2004 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:24.76 | 1238 pts | ||||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
2. | MASSOTTE Bazil | 2006 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:26.50 | 1119 pts | ||||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
3. | BORDIER Timéo | 2005 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:26.62 | 1111 pts | ||||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
4. | BENARD HOARAU Pierre | 2006 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU | 00:26.92 | 1091 pts | ||||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
5. | MADY Dayan | 2005 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:26.98 | 1087 pts | ||||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
6. | BEGUE Matéo | 2003 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:27.77 | 1036 pts | ||||
7. | CHANE-LEONG Mathis | 2006 | FRA | AQUATIC CLUB DE L'EST REUNION | 00:28.03 | 1020 pts | ||||
8. | LESPORT Julien | 2005 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:28.73 | 976 pts | ||||
50 Butterfly Men - Final B (Sunday 26 June 2022 - 15h15) | ||||||||||
1. | JUSTINE Nicolas | 2006 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:28.21 | 1008 pts | ||||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
2. | FELICITE Alexis | 2008 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:28.45 | 993 pts | ||||
3. | THIRIOT Anthony | 2008 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:28.65 | 981 pts | ||||
4. | SIDELSKI Pacôme | 2007 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:28.73 | 976 pts | ||||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
5. | FOULQUIER Jason | 2005 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU | 00:28.76 | 974 pts | ||||
6. | BORDIER Mahel | 2008 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:28.77 | 973 pts | ||||
7. | CAZAL Raphael | 2007 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:29.77 | 912 pts | ||||
8. | RICHAND Marius | 2003 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:30.46 | 871 pts | ||||
50 Butterfly Men - Final C Avenirs Jeunes : 6-14 ans (Sunday 26 June 2022 - 15h13) | ||||||||||
1. | LE BOURVELLEC Hugo | 2008 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:29.23 | 945 pts | ||||
2. | LE TOULLEC Julien | 2008 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:29.57 | 924 pts | ||||
3. | ISSA Marwan | 2009 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:29.76 | 913 pts | ||||
4. | RANGUIN Noam | 2008 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:30.60 | 863 pts | ||||
5. | TECHER Leo | 2010 | FRA | LES DAUPHINS ST-LOUIS | 00:31.89 | 789 pts | ||||
6. | LEGROS Mathieu | 2009 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:32.47 | 757 pts | ||||
7. | KICHENIN Matheo | 2008 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:33.17 | 719 pts | ||||
8. | DASSOT Kilian | 2009 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:34.33 | 659 pts | ||||
50 Butterfly Men - Prelims (Sunday 26 June 2022 - 10h01) | ||||||||||
1. | MAZELLIER Nans | 2004 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:24.68 | 1244 pts | QFA | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
2. | BORDIER Timéo | 2005 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:26.32 | 1131 pts | QFA | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
3. | MASSOTTE Bazil | 2006 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:26.47 | 1121 pts | QFA | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
4. | MADY Dayan | 2005 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:26.83 | 1097 pts | QFA | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
5. | BENARD HOARAU Pierre | 2006 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU | 00:26.85 | 1096 pts | QFA | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
6. | BEGUE Matéo | 2003 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:27.38 | 1061 pts | QFA | |||
7. | LESPORT Julien | 2005 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:27.72 | 1039 pts | QFA | |||
8. | CHANE-LEONG Mathis | 2006 | FRA | AQUATIC CLUB DE L'EST REUNION | 00:28.24 | 1006 pts | QFA | |||
9. | SIDELSKI Pacôme | 2007 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:28.64 | 981 pts | QFB | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
10. | FOULQUIER Jason | 2005 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU | 00:28.65 | 981 pts | QFB | |||
11. | THIRIOT Anthony | 2008 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:28.71 | 977 pts | QFB | |||
12. | FELICITE Alexis | 2008 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:28.82 | 970 pts | QFB | |||
13. | JUSTINE Nicolas | 2006 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:28.87 | 967 pts | QFB | |||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
14. | BORDIER Mahel | 2008 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:28.91 | 965 pts | QFB | |||
15. | RICHAND Marius | 2003 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:29.16 | 949 pts | QFB | |||
16. | CAZAL Raphael | 2007 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:29.22 | 945 pts | QFB | |||
17. | LE BOURVELLEC Hugo | 2008 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:29.33 | 939 pts | QFC | |||
18. | COUDRON Maxime | 2007 | FRA | CN POSSESSION | 00:29.50 | 928 pts | ||||
19. | ISSA Marwan | 2009 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:29.79 | 911 pts | QFC | |||
20. | GRONDIN Ewan | 2007 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:30.15 | 889 pts | ||||
21. | JEANNE ROSE Nils | 2007 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:30.17 | 888 pts | ||||
22. | LE FORESTIER Mathéo | 2005 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:30.35 | 878 pts | ||||
23. | RANGUIN Noam | 2008 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:30.52 | 868 pts | QFC | |||
24. | LE TOULLEC Julien | 2008 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:30.81 | 851 pts | QFC | |||
25. | NABOUDET Mathis | 2005 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:30.97 | 841 pts | ||||
26. | KICHENIN Matheo | 2008 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:31.76 | 796 pts | QFC | |||
27. | TECHER Leo | 2010 | FRA | LES DAUPHINS ST-LOUIS | 00:32.30 | 766 pts | QFC | |||
28. | LEGROS Mathieu | 2009 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:32.53 | 754 pts | QFC | |||
29. | DAMOUR Kylian | 2007 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:32.77 | 741 pts | ||||
30. | SARTRE Matis | 2004 | FRA | CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE | 00:32.96 | 731 pts | ||||
31. | DASSOT Kilian | 2009 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:34.13 | 669 pts | QFC | |||
32. | DRISS Raphael | 2004 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:34.16 | 667 pts | ||||
33. | HOAREAU Gabriel | 2009 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:34.54 | 648 pts | ||||
34. | PAÎRO Jean | 2009 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:35.67 | 592 pts | ||||
35. | SYLVESTRE Sevan | 2008 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:36.89 | 534 pts | ||||
36. | SOUNE SEYNE Louis | 2010 | FRA | AQUATIC CLUB DE L'EST REUNION | 00:37.37 | 513 pts | ||||
37. | BIALECKI Maël | 2011 | FRA | SELECTION AVENIRS 974 | 00:38.77 | 451 pts | ||||
38. | BEGUE Tom | 2011 | FRA | SELECTION AVENIRS 974 | 00:39.21 | 433 pts | ||||
39. | TAURIN Louis | 2009 | FRA | CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE | 00:39.46 | 423 pts | ||||
40. | IMIZA Keïrys-Alexis | 2011 | FRA | SELECTION AVENIRS 974 | 00:40.74 | 372 pts | ||||
41. | PAYET Grégory-Marc-Antoine | 2012 | FRA | SUD SAUVAGE NATATION SAINT PHILIPPE - REUNION | 00:42.85 | 295 pts | ||||
42. | CHANE-LEONG Nicolas | 2012 | FRA | AQUATIC CLUB DE L'EST REUNION | 00:43.06 | 288 pts | ||||
43. | CHARLAT Félicien | 2012 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:44.83 | 232 pts | ||||
--- | METRO Samuel | 2011 | FRA | SELECTION AVENIRS 974 | DNS dec |
--- |