50 Butterfly Men - Final A (Sunday 27 November 2022 - 14h53) | ||||||||||
1. | BORDIER Timéo | 2005 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:25.80 | 0.00 | 1166 pts | |||
2. | BENARD HOARAU Pierre | 2006 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU | 00:26.06 | 0.00 | 1149 pts | |||
3. | MADY Dayan | 2005 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:26.69 | 0.00 | 1107 pts | |||
4. | DELMOTTE Nathan | 2003 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:27.18 | 0.00 | 1074 pts | |||
5. | FOULQUIER Jason | 2005 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU | 00:27.82 | 0.00 | 1033 pts | |||
6. | CAZAL Raphael | 2007 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:28.24 | 0.00 | 1006 pts | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
50 Butterfly Men - Final B (Sunday 27 November 2022 - 14h51) | ||||||||||
1. | THIRIOT Anthony | 2008 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:27.40 | 0.00 | 1060 pts | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
2. | GUEUNE Victor | 2006 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:27.72 | 0.00 | 1039 pts | |||
3. | CADET Laurent | 2003 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:28.10 | 0.00 | 1015 pts | |||
4. | JUSTINE Nicolas | 2006 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:28.13 | 0.00 | 1013 pts | |||
5. | LESPORT Julien | 2005 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:29.38 | 0.00 | 936 pts | |||
--- | CHANE-LEONG Mathis | 2006 | FRA | AQUATIC CLUB DE L'EST REUNION | DNS |
--- | ||||
50 Butterfly Men - Final C avenirs/jeunes : 6-14 ans (Sunday 27 November 2022 - 14h49) | ||||||||||
1. | FELICITE Alexis | 2008 | FRA | SUD SAUVAGE NATATION SAINT PHILIPPE - REUNION | 00:27.86 | 0.00 | 1031 pts | |||
2. | BORDIER Mahel | 2008 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:27.97 | 0.00 | 1023 pts | |||
3. | MAILLOT Valentin | 2009 | FRA | LES DAUPHINS ST-LOUIS | 00:28.07 | 0.00 | 1017 pts | |||
4. | LE TOULLEC Julien | 2008 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:28.44 | 0.00 | 994 pts | |||
5. | ISSA Marwan | 2009 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:29.12 | 0.00 | 952 pts | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
6. | CHRISTIN-JENKINS Ronan | 2009 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:29.16 | 0.00 | 949 pts | |||
50 Butterfly Men - Prelims (Sunday 27 November 2022 - 09h43) | ||||||||||
1. | BENARD HOARAU Pierre | 2006 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU | 00:25.80 | +0.71 | 1166 pts | QFA | ||
2. | MADY Dayan | 2005 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:26.00 | +0.67 | 1153 pts | QFA | ||
3. | BORDIER Timéo | 2005 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:26.09 | +0.66 | 1147 pts | QFA | ||
4. | FOULQUIER Jason | 2005 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU | 00:26.33 | 1131 pts | QFA | |||
5. | DELMOTTE Nathan | 2003 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:26.87 | +0.50 | 1095 pts | QFA | ||
6. | CAZAL Raphael | 2007 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:27.44 | +0.61 | 1058 pts | QFA | ||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
7. | THIRIOT Anthony | 2008 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:27.52 | +0.59 | 1052 pts | QFB | ||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
8. | LESPORT Julien | 2005 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:27.72 | +0.59 | 1039 pts | QFB | ||
9. | CADET Laurent | 2003 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:27.94 | +0.51 | 1025 pts | QFB | ||
10. | DRAPET Antoine | 1999 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:27.95 | +0.68 | 1025 pts | QFB | ||
10. | GUEUNE Victor | 2006 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:27.95 | +0.64 | 1025 pts | QFB | ||
12. | JUSTINE Nicolas | 2006 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:27.96 | +0.61 | 1024 pts | QFB | ||
13. | CHANE-LEONG Mathis | 2006 | FRA | AQUATIC CLUB DE L'EST REUNION | 00:28.07 | +0.70 | 1017 pts | |||
14. | MAILLOT Valentin | 2009 | FRA | LES DAUPHINS ST-LOUIS | 00:28.41 | 996 pts | QFC | |||
15. | BORDIER Mahel | 2008 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:28.49 | +0.45 | 991 pts | QFC | ||
16. | FELICITE Alexis | 2008 | FRA | SUD SAUVAGE NATATION SAINT PHILIPPE - REUNION | 00:28.58 | +0.59 | 985 pts | QFC | ||
17. | BRENOT Victor | 2005 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:28.96 | +0.62 | 961 pts | |||
18. | LE TOULLEC Julien | 2008 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:28.97 | +0.50 | 961 pts | QFC | ||
19. | JULIE Ridwane | 2007 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU | 00:28.98 | +0.56 | 960 pts | |||
20. | COUDRON Maxime | 2007 | FRA | CN POSSESSION | 00:29.10 | +0.75 | 953 pts | |||
20. | CHRISTIN-JENKINS Ronan | 2009 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:29.10 | +0.69 | 953 pts | QFC | ||
22. | ISSA Marwan | 2009 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:29.18 | +0.60 | 948 pts | QFC | ||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
23. | NABOUDET Mathis | 2005 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:29.21 | +0.60 | 946 pts | |||
24. | SOUNE-SEYNE Raphael | 2006 | FRA | AQUATIC CLUB DE L'EST REUNION | 00:29.29 | +0.70 | 941 pts | |||
25. | DUPONT Robin | 2007 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:29.30 | +0.67 | 941 pts | |||
26. | RANGUIN Noam | 2008 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:29.49 | +0.55 | 929 pts | |||
27. | PUECH Thibault | 2007 | FRA | CN POSSESSION | 00:30.14 | +0.62 | 890 pts | |||
28. | BENHAMOU Yanis | 2008 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:30.54 | +0.59 | 866 pts | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
29. | LEGROS Mathieu | 2009 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:30.68 | +0.60 | 858 pts | |||
30. | BISSONET Maël | 1999 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:31.20 | +0.74 | 828 pts | |||
31. | TECHER Leo | 2010 | FRA | LES DAUPHINS ST-LOUIS | 00:31.38 | 818 pts | ||||
32. | CHAMPEAU Baptiste | 2003 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:31.86 | +0.57 | 791 pts | |||
33. | DAMOUR Kylian | 2007 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:32.13 | +0.54 | 776 pts | |||
34. | SERY Maël | 2005 | FRA | AVIRONS RÉUNION UNITÉ NATATION | 00:32.14 | 775 pts | ||||
35. | SERY Nicolas | 2007 | FRA | AVIRONS RÉUNION UNITÉ NATATION | 00:32.24 | +0.77 | 770 pts | |||
36. | HOAREAU Gabriel | 2009 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:32.27 | +0.48 | 768 pts | |||
37. | GAUSSAIL-NELAUPE Raphael | 2006 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:32.58 | +0.75 | 751 pts | |||
38. | CAZAL Anthony | 2003 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:32.62 | +0.63 | 749 pts | |||
39. | DRISS Raphael | 2004 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:32.64 | +0.73 | 748 pts | |||
40. | GILAS Léo | 2010 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:32.70 | +0.54 | 745 pts | |||
41. | SARTRE Noa | 2009 | FRA | CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE | 00:32.71 | +0.74 | 744 pts | |||
42. | PAÎRO Jean | 2009 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:33.74 | +0.54 | 689 pts | |||
43. | TERREE Ulysse | 2010 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:34.25 | 663 pts | ||||
44. | GONTHIER Raphael | 2009 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:34.58 | 646 pts | ||||
45. | GUILLAUME Florent | 2011 | FRA | NATATION CLUB ST-ANDRÉ | 00:34.92 | 629 pts | ||||
46. | METRO Samuel | 2011 | FRA | SUD SAUVAGE NATATION SAINT PHILIPPE - REUNION | 00:35.22 | 614 pts | ||||
47. | SALOMBROM Matteo | 2011 | FRA | LES DAUPHINS ST-LOUIS | 00:35.32 | 609 pts | ||||
48. | CHATELLARD Lilian | 2007 | FRA | CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE | 00:36.01 | +0.55 | 576 pts | |||
49. | SOUNE SEYNE Louis | 2010 | FRA | AQUATIC CLUB DE L'EST REUNION | 00:36.16 | +0.62 | 569 pts | |||
50. | PAUS Emmanuel | 2009 | FRA | CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE | 00:36.74 | 541 pts | ||||
51. | SAROUDA Stevan | 2008 | FRA | LES DAUPHINS ST-LOUIS | 00:36.92 | +0.61 | 533 pts | |||
52. | AUBER Jaeden | 2009 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:37.45 | +0.51 | 509 pts | |||
53. | TAURIN Louis | 2009 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:38.12 | +0.51 | 479 pts | |||
54. | LIBERTIAUX Maé | 2011 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:38.19 | 476 pts | ||||
55. | PAYET Grégory-Marc-Antoine | 2012 | FRA | SUD SAUVAGE NATATION SAINT PHILIPPE - REUNION | 00:38.70 | 454 pts | ||||
56. | NADAUD Tom | 2011 | FRA | SUD SAUVAGE NATATION SAINT PHILIPPE - REUNION | 00:39.11 | 437 pts | ||||
57. | GABRIEL Hugo | 2011 | FRA | LIVYATAN AQUATIC CLUB REUNION | 00:39.62 | 416 pts | ||||
58. | ROBERT Aaron | 2012 | FRA | CN LES Z'ANGUILLES DE SALAZIE | 00:40.84 | 368 pts | ||||
59. | FRAISE Gabriel | 2009 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:41.76 | +0.69 | 334 pts | |||
60. | REBOULE Mark-Olivier | 2008 | FRA | CAPRICORNE SUD N ST-PIERRE | 00:41.78 | +0.70 | 333 pts | |||
61. | VINGUEDASSALOM Noham | 2012 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU | 00:46.29 | 190 pts | ||||
62. | CHAN YEN MAN Robin | 2014 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | 00:54.25 | 34 pts | ||||
--- | LENCLUME Emmanuel | 2011 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE SAINT-LEU | DSQ |
--- | ||||
--- | LEBON--ROUSSEAU Ael | 2009 | FRA | CN PANON | DSQ |
--- | ||||
--- | IMIZA Keïrys-Alexis | 2011 | FRA | LA JEANNE NATATION PORT | DSQ |
--- |