100 Butterfly Women - Final A Jeunes 3 : 13 ans (Sunday 26 June 2022 - 16h28) | ||||||||||
1. | RULL-ANSO Alice | 2009 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 01:10.86 | 981 pts | ||||
2. | BRUNET Maelys | 2009 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 01:21.09 | 732 pts | ||||
3. | LEBRAVE Alix | 2009 | FRA | CNS ST-ESTÈVE | 01:21.29 | 728 pts | ||||
4. | RUIZ Thelma | 2009 | FRA | MONTPELLIER METROPOLE NATATION | 01:22.19 | 708 pts | ||||
100 Butterfly Women - Final A Jeunes 1 - 2 : 11-12 ans (Sunday 26 June 2022 - 16h25) | ||||||||||
1. | SESSA Elena | 2010 | FRA | SETE NATATION | 01:17.94 | 805 pts | ||||
2. | CHALIER Julia | 2010 | FRA | CN CÉVENNES ALÈS | 01:21.32 | 727 pts | ||||
3. | FERSANT Sophie | 2010 | FRA | AS VILLENEUVE-LÈS-AVIGNON | 01:25.90 | 628 pts | ||||
4. | BARADEL Ambre | 2010 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 01:31.01 | 526 pts | ||||
5. | DEMAN Olivia | 2011 | FRA | CN NARBONNE | 01:31.12 | 523 pts | ||||
6. | GOURMAUD Lola | 2010 | FRA | CN CARCASSONNE | 01:32.17 | 504 pts | ||||
7. | BURCIA Chloé | 2010 | FRA | NAUTIC CLUB NÎMES | 01:39.84 | 370 pts | ||||
--- | GOMES TEIXEIRA Soraia | 2010 | FRA | AQUA GRIMPE MILLAU GRANDS CAUSSES | DSQ |
--- | ||||
100 Butterfly Women - Prelims (Sunday 26 June 2022 - 10h13) | ||||||||||
1. | RULL-ANSO Alice | 2009 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 01:11.49 | 965 pts | QFA | |||
2. | SESSA Elena | 2010 | FRA | SETE NATATION | 01:20.45 | 747 pts | QFA | |||
3. | LEBRAVE Alix | 2009 | FRA | CNS ST-ESTÈVE | 01:22.98 | 690 pts | QFA | |||
4. | CHALIER Julia | 2010 | FRA | CN CÉVENNES ALÈS | 01:22.99 | 690 pts | QFA | |||
5. | BRUNET Maelys | 2009 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 01:23.57 | 677 pts | QFA | |||
6. | RUIZ Thelma | 2009 | FRA | MONTPELLIER METROPOLE NATATION | 01:24.81 | 651 pts | QFA | |||
7. | FERSANT Sophie | 2010 | FRA | AS VILLENEUVE-LÈS-AVIGNON | 01:26.98 | 605 pts | QFA | |||
8. | DEMAN Olivia | 2011 | FRA | CN NARBONNE | 01:30.54 | 535 pts | QFA | |||
9. | GOURMAUD Lola | 2010 | FRA | CN CARCASSONNE | 01:32.34 | 500 pts | QFA | |||
10. | BARADEL Ambre | 2010 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 01:33.28 | 483 pts | QFA | |||
11. | BURCIA Chloé | 2010 | FRA | NAUTIC CLUB NÎMES | 01:39.00 | 384 pts | QFA | |||
12. | GOMES TEIXEIRA Soraia | 2010 | FRA | AQUA GRIMPE MILLAU GRANDS CAUSSES | 01:42.34 | 331 pts | QFA | |||
13. | BIELLE Zoelie | 2011 | FRA | CN NARBONNE | 01:44.31 | 302 pts | ||||
14. | CLEMENCON Elisa | 2010 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 01:45.39 | 287 pts | ||||
15. | WITTMER Siloé | 2010 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 01:46.50 | 271 pts | ||||
16. | HABLOT-DORMEGNIE Alix | 2011 | FRA | AS VILLENEUVE-LÈS-AVIGNON | 02:00.94 | 109 pts |