50 Breaststroke Women - Final A Jeunes 3 : 13 ans (Saturday 2 April 2022 - 15h19) | ||||||||||
1. | CHAUMEIL Juliette | 2009 | FRA | CN BERGERAC | 00:38.66 | 914 pts | ||||
2. | HORDESSEAUX Roxanne | 2009 | FRA | AS LA TESTE | 00:40.83 | 813 pts | ||||
3. | BATTUT Lisa | 2009 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:41.22 | 795 pts | ||||
4. | DANTIN Idoia | 2009 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:41.36 | 789 pts | ||||
5. | COMTE-BRUCHET Alixiane | 2009 | FRA | CAPO LIMOGES NATATION | 00:42.05 | 759 pts | ||||
6. | BOURTGUISE Ema | 2009 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:42.50 | 739 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final B Jeunes 2 : 12 ans (Saturday 2 April 2022 - 15h17) | ||||||||||
1. | BOUGAULT Nell | 2010 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:39.20 | 888 pts | ||||
2. | GALETEAU Clara | 2010 | FRA | OLORON NATATION 64 | 00:43.83 | 683 pts | ||||
3. | ROUVELOUX Ines | 2010 | FRA | NOBLAT AQUATIQUE CLUB | 00:45.09 | 632 pts | ||||
4. | SANZ PONZIO Cleo | 2010 | FRA | ANGLET OLYMPIQUE | 00:45.85 | 602 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final C Avenirs/Jeunes 1 : 10-11 ans (Saturday 2 April 2022 - 15h15) | ||||||||||
1. | LEDEE Chiara | 2011 | FRA | CN ST-ASTIER | 00:42.65 | 733 pts | ||||
2. | AGUIRRE Uxue | 2011 | ESP | CN HENDAYE | 00:43.75 | 686 pts | ||||
3. | DEVAUX Eléa | 2011 | FRA | CAPO LIMOGES NATATION | 00:45.67 | 609 pts | ||||
4. | URBELTZ June | 2011 | ESP | CN HENDAYE | 00:46.83 | 564 pts | ||||
--- | POEY Lola | 2011 | FRA | OLORON NATATION 64 | DSQ |
--- | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims (Saturday 2 April 2022 - 10h00) | ||||||||||
1. | CHAUMEIL Juliette | 2009 | FRA | CN BERGERAC | 00:38.55 | 919 pts | QFA | |||
2. | POEY Lola | 2011 | FRA | OLORON NATATION 64 | 00:38.78 | 908 pts | QFC | |||
3. | BOUGAULT Nell | 2010 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:39.34 | 882 pts | QFB | |||
4. | BATTUT Lisa | 2009 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:40.25 | 839 pts | QFA | |||
5. | HORDESSEAUX Roxanne | 2009 | FRA | AS LA TESTE | 00:40.72 | 818 pts | QFA | |||
6. | DANTIN Idoia | 2009 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:42.25 | 750 pts | QFA | |||
7. | BOURTGUISE Ema | 2009 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:42.41 | 743 pts | QFA | |||
8. | COMTE-BRUCHET Alixiane | 2009 | FRA | CAPO LIMOGES NATATION | 00:42.54 | 738 pts | QFA | |||
9. | LEDEE Chiara | 2011 | FRA | CN ST-ASTIER | 00:42.70 | 731 pts | QFC | |||
10. | GALETEAU Clara | 2010 | FRA | OLORON NATATION 64 | 00:43.73 | 687 pts | QFB | |||
11. | AGUIRRE Uxue | 2011 | ESP | CN HENDAYE | 00:43.82 | 683 pts | QFC | |||
12. | ROUVELOUX Ines | 2010 | FRA | NOBLAT AQUATIQUE CLUB | 00:44.37 | 661 pts | QFB | |||
13. | SANZ PONZIO Cleo | 2010 | FRA | ANGLET OLYMPIQUE | 00:45.28 | 624 pts | QFB | |||
14. | URBELTZ June | 2011 | ESP | CN HENDAYE | 00:46.22 | 588 pts | QFC | |||
15. | DEVAUX Eléa | 2011 | FRA | CAPO LIMOGES NATATION | 00:46.40 | 581 pts | QFC |