50 Butterfly Women - Final A Jeunes 3 : 13 ans (Sunday 3 April 2022 - 16h25) | ||||||||||
1. | DAUDE Romane | 2009 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:33.78 | 860 pts | ||||
2. | PECOMBELLE Margaux | 2009 | FRA | ASPTT LIMOGES | 00:33.85 | 857 pts | ||||
3. | PASCOLI Louise | 2009 | FRA | AS LIBOURNE NATATION | 00:33.99 | 849 pts | ||||
4. | AMMOUR Sheryn | 2009 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:34.42 | 825 pts | ||||
5. | HORDESSEAUX Roxanne | 2009 | FRA | AS LA TESTE | 00:35.03 | 792 pts | ||||
6. | BATTUT Lisa | 2009 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:35.64 | 760 pts | ||||
50 Butterfly Women - Final B Jeunes 2 : 12 ans (Sunday 3 April 2022 - 16h23) | ||||||||||
1. | RANSOM Chloé | 2010 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:37.27 | 677 pts | ||||
2. | HOADLEY Kalina | 2010 | BUL | OLORON NATATION 64 | 00:38.88 | 600 pts | ||||
3. | SANZ PONZIO Cleo | 2010 | FRA | ANGLET OLYMPIQUE | 00:39.89 | 554 pts | ||||
4. | LE BRIQUER Nina | 2010 | FRA | BLANQUEFORT NATATION TRIATHLON | 00:40.17 | 542 pts | ||||
--- | TESSIER Emalou-Xuan | 2010 | FRA | OLORON NATATION 64 | DSQ |
--- | ||||
50 Butterfly Women - Final C Avenirs/Jeunes 1 : 10-11 ans (Sunday 3 April 2022 - 16h21) | ||||||||||
1. | POEY Lola | 2011 | FRA | OLORON NATATION 64 | 00:36.78 | 702 pts | ||||
2. | JACOB Louane | 2012 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:41.83 | 471 pts | ||||
3. | ONNAINTY AUGE Kattalin | 2011 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:44.31 | 375 pts | ||||
50 Butterfly Women - Prelims (Sunday 3 April 2022 - 10h05) | ||||||||||
1. | PECOMBELLE Margaux | 2009 | FRA | ASPTT LIMOGES | 00:33.88 | 855 pts | QFA | |||
2. | DAUDE Romane | 2009 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:34.35 | 829 pts | QFA | |||
3. | PASCOLI Louise | 2009 | FRA | AS LIBOURNE NATATION | 00:34.64 | 813 pts | QFA | |||
4. | AMMOUR Sheryn | 2009 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:34.65 | 813 pts | QFA | |||
5. | BATTUT Lisa | 2009 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:35.19 | 784 pts | QFA | |||
6. | HORDESSEAUX Roxanne | 2009 | FRA | AS LA TESTE | 00:35.42 | 772 pts | QFA | |||
7. | POEY Lola | 2011 | FRA | OLORON NATATION 64 | 00:35.92 | 746 pts | QFC | |||
8. | ETCHEPARE Manon | 2009 | FRA | SPLD NATATION | 00:36.94 | 694 pts | ||||
9. | HOADLEY Kalina | 2010 | BUL | OLORON NATATION 64 | 00:39.10 | 590 pts | QFB | |||
10. | RANSOM Chloé | 2010 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:39.86 | 556 pts | QFB | |||
11. | TESSIER Emalou-Xuan | 2010 | FRA | OLORON NATATION 64 | 00:39.88 | 555 pts | QFB | |||
12. | SANZ PONZIO Cleo | 2010 | FRA | ANGLET OLYMPIQUE | 00:40.36 | 534 pts | QFB | |||
13. | LE BRIQUER Nina | 2010 | FRA | BLANQUEFORT NATATION TRIATHLON | 00:40.51 | 527 pts | QFB | |||
14. | JACOB Louane | 2012 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:44.30 | 375 pts | QFC | |||
15. | ONNAINTY AUGE Kattalin | 2011 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:47.64 | 263 pts | QFC | |||
--- | LAROCHE HAPIETTE Léonie | 2011 | FRA | EYSINES AQUA PLUS | DNS dec |
--- | ||||
--- | MAÏS Fiona | 2011 | FRA | EYSINES AQUA PLUS | DNS dec |
--- |