50 Butterfly Men - Final A Jeunes 3 : 14 ans (Friday 10 June 2022 - 17h43) | ||||||||||
1. | MAIRE Titouan | 2008 | FRA | PAYS DE GEX NATATION | 00:28.51 | +0.20 | 989 pts | |||
2. | KAVANAGH Cillian | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:29.24 | +0.30 | 944 pts | |||
2. | BERNOUD Zacharie | 2008 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:29.24 | +0.33 | 944 pts | |||
4. | PECH Camille | 2008 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:29.33 | +0.58 | 939 pts | |||
5. | ROUAN Quentin | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:30.30 | +0.75 | 881 pts | |||
6. | JALLON Antoine | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:30.43 | +0.43 | 873 pts | |||
7. | SCHMOKER Arthur | 2008 | BEL | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:30.49 | 869 pts | ||||
8. | AURIOL Martin | 2008 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:30.95 | 843 pts | ||||
50 Butterfly Men - Final A Jeunes 2 : 13 ans (Friday 10 June 2022 - 17h41) | ||||||||||
1. | PERON Elyot | 2009 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:29.50 | +0.26 | 928 pts | |||
2. | TORRES BERNIGOLE Tiago | 2009 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:31.49 | +0.34 | 812 pts | |||
3. | CHAMBOST Rafael | 2009 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:31.66 | +0.26 | 802 pts | |||
4. | BOUSSAF Wael | 2009 | FRA | ASPTT CLERMONT-FERRAND | 00:31.67 | +0.23 | 802 pts | |||
5. | REIFS Romain | 2009 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:31.98 | 784 pts | ||||
6. | JOUANNIN Loan | 2009 | FRA | DAUPHINS MATHEYSINS | 00:32.50 | +0.22 | 755 pts | |||
7. | CONNES David | 2009 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:32.55 | 753 pts | ||||
8. | HARB Madhi | 2009 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:33.78 | +0.71 | 687 pts | |||
50 Butterfly Men - Final A Jeunes 1 : 12 ans (Friday 10 June 2022 - 17h39) | ||||||||||
1. | DUCRET Max | 2010 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:31.90 | +0.28 | 789 pts | |||
2. | MORESTIN Téo | 2010 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:33.65 | +0.43 | 694 pts | |||
3. | KERGER Mathis | 2010 | FRA | AQUATIC CLUB FIDESIEN | 00:33.73 | +0.33 | 690 pts | |||
4. | MEBREK Jannis | 2010 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:34.97 | +0.73 | 626 pts | |||
5. | BONNARD Jules | 2010 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:35.02 | 624 pts | ||||
6. | BERNOUD Adonis | 2010 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:36.35 | +0.66 | 560 pts | |||
7. | DUSSARDIER Audrick | 2010 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:36.82 | 538 pts | ||||
8. | DESARMENIEN Jules | 2010 | FRA | CN RIOM | 00:36.88 | +0.32 | 535 pts | |||
50 Butterfly Men - Prelims (Friday 10 June 2022 - 11h26) | ||||||||||
1. | MAIRE Titouan | 2008 | FRA | PAYS DE GEX NATATION | 00:28.76 | +0.21 | 974 pts | QFA | ||
2. | KAVANAGH Cillian | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:29.18 | +0.26 | 948 pts | QFA | ||
3. | PECH Camille | 2008 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:29.32 | +0.61 | 939 pts | QFA | ||
4. | BERNOUD Zacharie | 2008 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:29.39 | +0.27 | 935 pts | QFA | ||
5. | PERON Elyot | 2009 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:29.47 | +0.55 | 930 pts | QFA | ||
6. | SCHMOKER Arthur | 2008 | BEL | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:30.29 | +0.23 | 881 pts | QFA | ||
7. | ROUAN Quentin | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:30.55 | +0.66 | 866 pts | QFA | ||
8. | AURIOL Martin | 2008 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:30.74 | +0.55 | 855 pts | QFA | ||
9. | JALLON Antoine | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:30.81 | +0.28 | 851 pts | QFA | ||
10. | PAWLIN Mathias | 2008 | FRA | GANNAT OLYMPIQUE N | 00:30.82 | +0.61 | 850 pts | |||
11. | HESSINI Sofiene | 2008 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:30.86 | +0.31 | 848 pts | |||
12. | PARADOL Octave | 2008 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:30.96 | +0.66 | 842 pts | |||
13. | BONVALET-YOUNES Pierrot | 2008 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:31.32 | 821 pts | ||||
14. | FEIN Gautier | 2008 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:31.42 | +0.52 | 816 pts | |||
15. | TESSIER Melvil | 2008 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:31.49 | +0.22 | 812 pts | |||
16. | RASOLOFOSON--VERCASSON Mahéry | 2008 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:31.60 | +0.32 | 805 pts | |||
17. | DESTANNES Clément | 2008 | FRA | VICHY VAL D'ALLIER NATATION | 00:31.70 | +0.27 | 800 pts | |||
18. | STACHOWICZ Aurel | 2008 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:31.73 | +0.28 | 798 pts | |||
19. | CHAMBOST Rafael | 2009 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:31.74 | +0.25 | 798 pts | QFA | ||
20. | TORRES BERNIGOLE Tiago | 2009 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:31.79 | +0.37 | 795 pts | QFA | ||
21. | BENABED Ryad | 2008 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:31.82 | +0.31 | 793 pts | |||
22. | BOUSSAF Wael | 2009 | FRA | ASPTT CLERMONT-FERRAND | 00:31.87 | +0.23 | 790 pts | QFA | ||
23. | REIFS Romain | 2009 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:31.94 | +0.67 | 786 pts | QFA | ||
24. | MARAS Benjamin | 2008 | FRA | CLUB NAUTIQUE PORTE DE L'ISERE | 00:32.35 | +0.54 | 764 pts | |||
25. | GLEZ Mahé | 2008 | FRA | CN THONON-LES-BAINS | 00:32.38 | +0.24 | 762 pts | |||
26. | JOUANNIN Loan | 2009 | FRA | DAUPHINS MATHEYSINS | 00:32.45 | +0.22 | 758 pts | QFA | ||
27. | CONNES David | 2009 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:32.62 | +0.23 | 749 pts | QFA | ||
28. | THONGSOUME Souvanh | 2008 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:32.66 | 747 pts | ||||
29. | GUION Evann | 2008 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:32.76 | 741 pts | ||||
30. | SAJOUS Esteban | 2008 | FRA | MARCHES DU VELAY NATATION | 00:32.79 | +0.27 | 740 pts | |||
31. | DUCRET Max | 2010 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:32.85 | +0.71 | 736 pts | QFA | ||
32. | FOLTRAN Anthony | 2008 | FRA | US ST-EGRÈVE | 00:33.03 | +0.26 | 727 pts | |||
33. | TALAVERA-POTENTE Nino | 2008 | FRA | DAUPHINS YSSINGEAUX | 00:33.06 | 725 pts | ||||
34. | HARB Madhi | 2009 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:33.40 | +0.58 | 707 pts | QFA | ||
35. | LACAZEDIEU Ivan | 2008 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:33.48 | +0.22 | 703 pts | |||
36. | BOUGAMRA Elyes | 2009 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:33.49 | +0.27 | 702 pts | |||
37. | CHICOT Floris | 2009 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:33.50 | 702 pts | ||||
38. | ABBACI Djessim | 2008 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:33.59 | +0.24 | 697 pts | |||
39. | MORESTIN Téo | 2010 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:33.71 | +0.45 | 691 pts | QFA | ||
40. | FESSY Arthur | 2008 | FRA | AQUATIC CLUB FIDESIEN | 00:33.90 | +0.29 | 681 pts | |||
41. | FRANCAS-XHAFERAJ Emrys | 2008 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:34.00 | +0.25 | 676 pts | |||
42. | BONE Anatole | 2008 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:34.28 | +0.24 | 661 pts | |||
43. | BAGHDADI William-Amiredine-Bey | 2008 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:34.76 | 637 pts | ||||
44. | BEN SALEM Nahil | 2009 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:34.90 | +0.30 | 630 pts | |||
45. | KERGER Mathis | 2010 | FRA | AQUATIC CLUB FIDESIEN | 00:35.02 | +0.41 | 624 pts | QFA | ||
46. | THARAN Clément | 2008 | FRA | SEYNOD NATATION | 00:35.42 | +0.37 | 604 pts | |||
47. | AYARI Farès | 2009 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:35.63 | +0.29 | 594 pts | |||
48. | LUSY-DEGRANGE Jules | 2009 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:35.75 | +0.54 | 588 pts | |||
49. | MEBREK Jannis | 2010 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:35.78 | +0.67 | 587 pts | QFA | ||
50. | DURIEU Mahé | 2008 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:35.84 | +0.47 | 584 pts | |||
51. | HENRY Tristan | 2009 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:36.15 | +0.58 | 569 pts | |||
52. | BONNARD Jules | 2010 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:36.28 | 563 pts | QFA | |||
53. | EL MALTI Yacine | 2009 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:36.59 | +0.30 | 548 pts | |||
54. | BERNOUD Adonis | 2010 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:36.72 | +0.30 | 542 pts | QFA | ||
55. | MARTIN Andy | 2009 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:37.11 | +0.29 | 524 pts | |||
56. | NICOLAS Rodrigue | 2009 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:37.12 | +0.48 | 524 pts | |||
57. | DUSSARDIER Audrick | 2010 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:37.13 | +0.44 | 523 pts | QFA | ||
58. | DESARMENIEN Jules | 2010 | FRA | CN RIOM | 00:37.47 | +0.30 | 508 pts | QFA | ||
59. | LEGRAS Lenny | 2010 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:37.63 | +0.68 | 501 pts | |||
60. | TERRA Gauthier | 2010 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:37.64 | +0.28 | 501 pts | |||
61. | BOUSSIF Youssef | 2010 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:37.73 | +0.66 | 497 pts | |||
62. | FINE Noah | 2010 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:37.74 | +0.63 | 496 pts | |||
63. | RENOLLAUD Aurelien | 2010 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:37.85 | +0.64 | 491 pts | |||
64. | BATAILLION Thibault | 2010 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:38.46 | 465 pts | ||||
65. | HERNANDEZ Thomas | 2010 | FRA | MARCHES DU VELAY NATATION | 00:38.48 | 464 pts | ||||
66. | CAMPOS Maxim | 2009 | FRA | NC ST-JEAN-DE-MAURIENNE | 00:38.61 | +0.25 | 458 pts | |||
67. | BERNARD Loris | 2010 | FRA | PAYS VIENNOIS NATATION | 00:39.51 | +0.78 | 421 pts | |||
68. | BERNARD Tao | 2010 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:39.77 | +0.19 | 410 pts | |||
69. | DAUBANES RAMUS Thomas | 2010 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:40.36 | 387 pts | ||||
70. | DELAUNAY Gabriel | 2010 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:40.64 | +0.36 | 376 pts | |||
71. | BENMAMMAR Selyan | 2010 | FRA | AGGLO LE PUY EN VELAY NATATION | 00:40.80 | 370 pts | ||||
72. | PIETTE Nathanael | 2010 | BEL | CN THONON-LES-BAINS | 00:40.86 | +0.35 | 367 pts | |||
72. | REYNOUD Maël | 2010 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:40.86 | +0.43 | 367 pts | |||
74. | GIROUD Timeo | 2010 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:41.04 | +0.68 | 361 pts | |||
75. | DIAZ BENS Christofer | 2010 | DMA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:41.85 | +0.32 | 331 pts | |||
76. | FELHINE Yacine | 2010 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:42.03 | +0.66 | 324 pts | |||
77. | COURSANGE Johan | 2010 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:45.42 | +0.81 | 214 pts |