50 Freestyle Men - Prelims (Sunday 8 May 2022 - 10h28) | ||||||||||
1. | HADJ-RABAH Noa | 2008 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:26.78 | 984 pts | ||||
2. | BOUSSAF Wael | 2009 | FRA | ASPTT CLERMONT-FERRAND | 00:28.12 | 898 pts | ||||
3. | LABOURDETTE Nollan | 2008 | FRA | CN RIOM | 00:28.19 | 894 pts | ||||
4. | MALPUECH Romain | 2010 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:29.51 | 814 pts | ||||
5. | JAILLOT Antoine | 2009 | FRA | ASPTT CLERMONT-FERRAND | 00:30.57 | 752 pts | ||||
6. | TRANCHOT Matthis | 2010 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:30.82 | 738 pts | ||||
7. | OULD-CHEIKH Mohamed | 2009 | ALG | STADE CLERMONT NATATION | 00:32.02 | 672 pts | ||||
8. | BESSE Kylian | 2008 | FRA | US ISSOIRE | 00:32.12 | 667 pts | ||||
9. | BENSALEM Rayan | 2010 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:32.38 | 653 pts | ||||
10. | BAY Mathis | 2008 | FRA | US ISSOIRE | 00:32.43 | 650 pts | ||||
11. | DESARMENIEN Jules | 2010 | FRA | CN RIOM | 00:32.54 | 644 pts | ||||
12. | JACQUEMIN Lucas | 2009 | FRA | US ISSOIRE | 00:32.74 | 634 pts | ||||
13. | VIDAL Clément | 2008 | FRA | US ISSOIRE | 00:32.97 | 622 pts | ||||
14. | ED-DAHMOUN Nael | 2010 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:33.02 | 619 pts | ||||
15. | MOREL Maxence | 2009 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:33.69 | 585 pts | ||||
15. | DELAUNAY Gabriel | 2010 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:33.69 | 585 pts | ||||
17. | COUDERT Antoine | 2009 | FRA | ASPTT CLERMONT-FERRAND | 00:33.73 | 583 pts | ||||
18. | HOSPITAL Marceau | 2010 | FRA | US ISSOIRE | 00:34.88 | 527 pts | ||||
19. | MEGROT Lucas | 2010 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:35.27 | 509 pts | ||||
20. | LAROCHE Jayson | 2010 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:35.91 | 479 pts | ||||
21. | MARIE Alexandre | 2009 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:36.06 | 472 pts | ||||
22. | LAMADON Léonard | 2010 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:36.48 | 454 pts | ||||
23. | FOULET Jean | 2010 | FRA | US ISSOIRE | 00:36.52 | 452 pts | ||||
24. | MURRAY Sacha | 2010 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:37.36 | 416 pts | ||||
25. | RABELLE Malone | 2010 | FRA | US ISSOIRE | 00:37.88 | 394 pts | ||||
26. | SIMON Romain | 2009 | FRA | US VIC-LE-COMTE NATATION | 00:38.10 | 385 pts | ||||
27. | DOPEUX Anton | 2009 | FRA | US ISSOIRE | 00:39.49 | 330 pts | ||||
28. | LAURENT Gabin | 2010 | FRA | US ISSOIRE | 00:39.77 | 320 pts | ||||
29. | DAUPHIN Clement | 2009 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:40.35 | 299 pts | ||||
30. | PROIX GALLET Sacha | 2009 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:40.85 | 281 pts | ||||
31. | CHAUVIERE--MOUGEL Quentin | 2009 | FRA | US ISSOIRE | 00:43.00 | 211 pts | ||||
32. | ATID Ismaël | 2010 | FRA | US ISSOIRE | 00:43.78 | 188 pts | ||||
33. | BARGAIN Malo | 2010 | FRA | US ISSOIRE | 00:44.16 | 178 pts | ||||
34. | GUILLOT Flavien | 2009 | FRA | SN LEMPDES | 00:45.58 | 141 pts | ||||
35. | CHASSAGNETTE Maxence | 2010 | FRA | ASPTT CLERMONT-FERRAND | 00:46.32 | 123 pts | ||||
36. | CAPRON Raphaël | 2010 | FRA | ASPTT CLERMONT-FERRAND | 00:46.34 | 123 pts |