50 Butterfly Men - Final A Jeunes : 12-14 ans (Saturday 18 June 2022 - 16h07) | ||||||||||
1. | LE ROY Maxime | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:37.28 | 0.00 | 517 pts | |||
2. | MANGIN Matthieu | 2008 | FRA | CN BREST | 00:37.42 | 0.00 | 510 pts | |||
3. | APPERE Theo | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:37.86 | 0.00 | 491 pts | |||
4. | TYMEN Alexandre | 2008 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:38.52 | 0.00 | 462 pts | |||
5. | PELLENNEC Alrick | 2009 | FRA | CN BREST | 00:38.96 | 0.00 | 443 pts | |||
50 Butterfly Men - Final A Avenirs : 6-11 ans (Saturday 18 June 2022 - 16h13) | ||||||||||
1. | LORZIL Loann | 2013 | FRA | CN BREST | 00:44.59 | 0.00 | 239 pts | |||
2. | POULIQUEN Thomas | 2012 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:59.11 | 0.00 | 1 pts | |||
50 Butterfly Men - Final B Jeunes : 12-14 ans (Saturday 18 June 2022 - 16h05) | ||||||||||
1. | FOURNEAU COLINA Sacha | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:39.48 | 0.00 | 422 pts | |||
2. | BONNEVIE Gauthier | 2009 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:41.14 | 0.00 | 357 pts | |||
3. | PIRIOU Mahe | 2010 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:42.00 | 0.00 | 325 pts | |||
4. | TANGUY Victor | 2008 | FRA | CN MORLAIX | 00:42.22 | 0.00 | 317 pts | |||
5. | PEDEN VANPRAET Nolwen | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:42.68 | 0.00 | 301 pts | |||
50 Butterfly Men - Final C Jeunes : 12-14 ans (Saturday 18 June 2022 - 16h03) | ||||||||||
1. | GUICHAOUA Iban | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:42.54 | 0.00 | 306 pts | |||
2. | TOUZ Matheo | 2010 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:42.59 | 0.00 | 304 pts | |||
3. | SAUTIE Yanis | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:43.20 | 0.00 | 284 pts | |||
4. | HERICHARD William | 2010 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:44.55 | 0.00 | 240 pts | |||
5. | LE PEN Quentin | 2010 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:45.22 | 0.00 | 220 pts | |||
50 Butterfly Men - Final D Jeunes : 12-14 ans (Saturday 18 June 2022 - 16h01) | ||||||||||
1. | AUFFRAYS Elouan | 2010 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:46.65 | 0.00 | 180 pts | |||
2. | LE BRUSQ Kélian | 2010 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:47.09 | 0.00 | 168 pts | |||
3. | GOURLAOUEN Aven | 2008 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:49.46 | 0.00 | 113 pts | |||
4. | GUEGAN Brewen | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:51.42 | 0.00 | 75 pts | |||
5. | GRIFFON Paul | 2008 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:52.91 | 0.00 | 52 pts | |||
50 Butterfly Men - Prelims (Saturday 18 June 2022 - 10h09) | ||||||||||
1. | MANGIN Matthieu | 2008 | FRA | CN BREST | 00:36.16 | 569 pts | QFA | |||
2. | LE ROY Maxime | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:37.00 | 529 pts | QFA | |||
3. | APPERE Theo | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:37.56 | 504 pts | QFA | |||
4. | PELLENNEC Alrick | 2009 | FRA | CN BREST | 00:38.08 | 481 pts | QFA | |||
5. | TYMEN Alexandre | 2008 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:38.55 | 461 pts | QFA | |||
6. | FOURNEAU COLINA Sacha | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:38.83 | 449 pts | QFB | |||
7. | BONNEVIE Gauthier | 2009 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:39.00 | 442 pts | QFB | |||
8. | PEDEN VANPRAET Nolwen | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:42.34 | 313 pts | QFB | |||
9. | PIRIOU Mahe | 2010 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:42.48 | 308 pts | QFB | |||
10. | TANGUY Victor | 2008 | FRA | CN MORLAIX | 00:42.82 | 297 pts | QFB | |||
11. | GUICHAOUA Iban | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:43.00 | 290 pts | QFC | |||
12. | TOUZ Matheo | 2010 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:43.35 | 279 pts | QFC | |||
13. | SAUTIE Yanis | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:43.72 | 266 pts | QFC | |||
14. | LORZIL Loann | 2013 | FRA | CN BREST | 00:43.76 | 265 pts | QFA | |||
15. | LE PEN Quentin | 2010 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:44.16 | 252 pts | QFC | |||
16. | HERICHARD William | 2010 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:44.84 | 231 pts | QFC | |||
17. | AUFFRAYS Elouan | 2010 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:45.36 | 216 pts | QFD | |||
18. | LE BRUSQ Kélian | 2010 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:46.05 | 196 pts | QFD | |||
19. | GUEGAN Brewen | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:48.42 | 136 pts | QFD | |||
20. | GOURLAOUEN Aven | 2008 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:49.46 | 113 pts | QFD | |||
21. | LAGADEC Marius | 2010 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:50.42 | 93 pts | QFD | |||
22. | GRIFFON Paul | 2008 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:52.28 | 61 pts | ||||
23. | POULIQUEN Thomas | 2012 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:54.64 | 30 pts | QFA | |||
24. | LE MENN Gabriel | 2010 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 01:00.39 | 1 pts | ||||
25. | STEPHAN William | 2010 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 01:09.40 | 1 pts |