100 Butterfly Men - A (Sunday 12 June 2022 - 17h12) | ||||||||||
1. | DALEIDEN Ralph | 2003 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:57.66 | 0.00 | 1164 pts | |||
2. | CONSTANTINO CAEIRO Diogo | 2003 | LUX | SWIM TEAM MINETT LUXEMBOURG | 00:58.54 | 0.00 | 1139 pts | |||
3. | BARTHELEMY Jules | 2008 | FRA | ES THAON | 01:02.84 | 0.00 | 1017 pts | |||
4. | THIEBAUT Mattias | 2005 | FRA | CN EPINAL | 01:04.06 | 0.00 | 984 pts | |||
5. | FINANCE Tom | 2006 | FRA | CN EPINAL | 01:05.06 | 0.00 | 957 pts | |||
6. | RAGUET--VILLEMIN Efrim | 2007 | FRA | CN EPINAL | 01:07.06 | 0.00 | 905 pts | |||
7. | WAGNER Mathias | 2007 | FRA | CN EPINAL | 01:07.88 | 0.00 | 884 pts | |||
8. | DEVOILLE Elio | 2007 | FRA | CN EPINAL | 01:11.55 | 0.00 | 792 pts | |||
100 Butterfly Men - B (Sunday 12 June 2022 - 17h07) | ||||||||||
1. | AMINI Ilyes | 2012 | FRA | CN EPINAL | 01:57.46 | 0.00 | 71 pts | |||
2. | WIART Marius | 2012 | FRA | CN EPINAL | 02:09.20 | 0.00 | 11 pts | |||
100 Butterfly Men - Prelims (Sunday 12 June 2022 - 10h41) | ||||||||||
1. | DALEIDEN Ralph | 2003 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:58.46 | 1141 pts | QFA | |||
1. | CONSTANTINO CAEIRO Diogo | 2003 | LUX | SWIM TEAM MINETT LUXEMBOURG | 00:58.46 | 1141 pts | QFA | |||
3. | SIMAO NOGUEIRA Joao | 2004 | LUX | SWIM TEAM MINETT LUXEMBOURG | 01:01.56 | 1053 pts | QFA | |||
4. | ZHUKOV Dmytro | 2008 | UKR | SWIMMING LUXEMBOURG | 01:03.61 | 996 pts | QFA | |||
5. | BARTHELEMY Jules | 2008 | FRA | ES THAON | 01:04.75 | 965 pts | QFA | |||
6. | THIEBAUT Mattias | 2005 | FRA | CN EPINAL | 01:05.55 | 944 pts | QFA | |||
7. | RAGUET--VILLEMIN Efrim | 2007 | FRA | CN EPINAL | 01:06.25 | 926 pts | QFA | |||
8. | FEDOSSEEV Anton | 2007 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 01:06.69 | 914 pts | QFA | |||
9. | FINANCE Tom | 2006 | FRA | CN EPINAL | 01:06.86 | 910 pts | ||||
10. | OLINGER Liam | 2005 | LUX | SWIM TEAM MINETT LUXEMBOURG | 01:07.02 | 906 pts | ||||
11. | WAGNER Mathias | 2007 | FRA | CN EPINAL | 01:08.74 | 862 pts | ||||
12. | DEVOILLE Elio | 2007 | FRA | CN EPINAL | 01:10.35 | 822 pts | ||||
13. | TROMBINI Enzo | 2003 | FRA | CS VITTEL | 01:11.58 | 792 pts | ||||
14. | PLOUCHART Clement | 2005 | FRA | ST-AMAND NAT PORTE DU HAINAUT | 01:11.71 | 788 pts | ||||
15. | BLOND Baptiste | 2008 | FRA | CN EPINAL | 01:11.87 | 785 pts | ||||
16. | DUSEMON Paul | 2007 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 01:13.47 | 746 pts | ||||
17. | DUCLAP Clément | 2007 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 01:14.26 | 728 pts | ||||
18. | MATHIEU Lucas | 2008 | FRA | ES THAON | 01:16.82 | 670 pts | ||||
19. | THOUVENIN Jules | 2008 | FRA | ES THAON | 01:22.91 | 541 pts | ||||
20. | BALLAND Tom | 2006 | FRA | CN REMIREMONT | 01:29.72 | 413 pts | ||||
21. | AMINI Ilyes | 2012 | FRA | CN EPINAL | 01:58.24 | 65 pts | QFB | |||
22. | WIART Marius | 2012 | FRA | CN EPINAL | 02:09.85 | 9 pts | QFB | |||
--- | RAJAONSON Mandresy | 2004 | MAD | ST-AMAND NAT PORTE DU HAINAUT | DNS dec |
--- | ||||
--- | MILANOVSKI Stefan | 2006 | MKD | SWIMMING LUXEMBOURG | DNS dec |
--- |