50 Butterfly Men - Final A (Saturday 2 July 2022 - 18h07) | ||||||||||
1. | ODLUM-SMITH Jayhan | 2002 | LCA | SAINTE-LUCIE | 00:24.80 | 0.00 | 1235 pts | |||
2. | MULONGO Stephen | 2004 | FRA | GUADELOUPE | 00:25.04 | 0.00 | 1218 pts | |||
3. | BECKLES Mark-anthony | 2000 | TTO | TRINITÉ-ET-TOBAGO | 00:25.68 | 0.00 | 1174 pts | |||
4. | HEYNS Jeno | 2003 | SUR | SURINAM | 00:25.79 | 0.00 | 1167 pts | |||
5. | RABI CORREA Maikol | 2004 | CUB | CUBA | 00:25.91 | 0.00 | 1159 pts | |||
6. | LOMON Ludovic | 2004 | FRA | GUADELOUPE | 00:26.12 | 0.00 | 1145 pts | |||
7. | FLETCHER Nathan | 2006 | GRN | GRENADE | 00:26.15 | 0.00 | 1143 pts | |||
8. | NOEL Raekwon jibril | 2005 | GUY | GUYANA | 00:26.24 | 0.00 | 1137 pts | |||
50 Butterfly Men - 1/2 Final (Saturday 2 July 2022 - 17h09) | ||||||||||
1 | ODLUM-SMITH Jayhan | 2002 | LCA | SAINTE-LUCIE | 00:24.80 | 1235 pts | QFA | |||
2 | MULONGO Stephen | 2004 | FRA | GUADELOUPE | 00:25.04 | 1218 pts | QFA | |||
3 | BECKLES Mark-anthony | 2000 | TTO | TRINITÉ-ET-TOBAGO | 00:25.68 | 1174 pts | QFA | |||
4 | HEYNS Jeno | 2003 | SUR | SURINAM | 00:25.79 | 1167 pts | QFA | |||
5 | RABI CORREA Maikol | 2004 | CUB | CUBA | 00:25.91 | 1159 pts | QFA | |||
6 | LOMON Ludovic | 2004 | FRA | GUADELOUPE | 00:26.12 | 1145 pts | QFA | |||
7 | FLETCHER Nathan | 2006 | GRN | GRENADE | 00:26.15 | 1143 pts | QFA | |||
8 | NOEL Raekwon jibril | 2005 | GUY | GUYANA | 00:26.24 | 1137 pts | QFA | |||
50 Butterfly Men - Prelims (Saturday 2 July 2022 - 15h11) | ||||||||||
1. | ODLUM-SMITH Jayhan | 2002 | LCA | SAINTE-LUCIE | 00:25.19 | 1208 pts | q2 | |||
2. | MULONGO Stephen | 2004 | FRA | GUADELOUPE | 00:25.30 | 1200 pts | q1 | |||
3. | HEYNS Jeno | 2003 | SUR | SURINAM | 00:25.65 | 1176 pts | q2 | |||
4. | RABI CORREA Maikol | 2004 | CUB | CUBA | 00:26.07 | 1148 pts | q1 | |||
5. | BECKLES Mark-anthony | 2000 | TTO | TRINITÉ-ET-TOBAGO | 00:26.15 | 1143 pts | q2 | |||
6. | NOEL Raekwon jibril | 2005 | GUY | GUYANA | 00:26.20 | 1139 pts | q1 | |||
7. | FLETCHER Nathan | 2006 | GRN | GRENADE | 00:26.27 | 1135 pts | q2 | |||
8. | LOMON Ludovic | 2004 | FRA | GUADELOUPE | 00:26.28 | 1134 pts | q1 | |||
9. | VISCAINO Jayen | 2006 | CUR | CURAÇAO | 00:26.57 | 1115 pts | ||||
10. | JOSEPH Aqeel | 2002 | TTO | TRINITÉ-ET-TOBAGO | 00:26.62 | 1111 pts | ||||
11. | ENGEL Mekhayl | 2002 | CUR | CURAÇAO | 00:27.06 | 1082 pts | ||||
12. | MAHAICA Paul junior | 2006 | GUY | GUYANA | 00:27.29 | 1067 pts | ||||
13. | FREDERICK-WESTERBORG Corey | 2004 | CAY | ILES CAIMANS | 00:27.36 | 1063 pts | ||||
14. | CHERI-ZECOTE Adrien | 2003 | FRA | MARTINIQUE | 00:27.54 | 1051 pts | ||||
15. | FRANCIL Nicolas | 2005 | FRA | MARTINIQUE | 00:27.91 | 1027 pts | ||||
CAF - MARTINIQUE / FORT DE FRANCE | ||||||||||
16. | LEONARD Eltonte | 2006 | VIN | SAINT-VINCENT ET LES GRENADINES | 00:27.98 | 1023 pts | ||||
17. | WALTERS Sean | 2006 | TCN | ILES TURKS ET CAIQUES | 00:30.34 | 878 pts | ||||
--- | GEORGE Bryson | 2004 | VIN | SAINT-VINCENT ET LES GRENADINES | DNS dec |
--- | ||||
--- | GRESHAM Zackary | 2004 | GRN | GRENADE | DNS dec |
--- |