50 Breaststroke Men - Prelims (Sunday 19 June 2022 - 10h02) | ||||||||||
1. | DIOCHET Boris | 1999 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:29.35 | 1180 pts | ||||
2. | LAIFA Adel | 1997 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:29.38 | 1179 pts | ||||
3. | MORINIERE Ewann | 2004 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:30.49 | 1120 pts | ||||
4. | LY Arnaud | 2003 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:31.30 | 1077 pts | ||||
5. | CORNEC Colin | 2004 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:31.55 | 1064 pts | ||||
6. | DURET Elio | 2004 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:31.65 | 1059 pts | ||||
7. | MONMONCEAU Noah | 2004 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:31.94 | 1045 pts | ||||
8. | MILLOT Aymeric | 2006 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:32.31 | 1026 pts | ||||
9. | LEHMANN Lucas | 2003 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:32.66 | 1008 pts | ||||
10. | MARX Thibaut | 2004 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:33.12 | 985 pts | ||||
11. | CANALE Loïc | 2003 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:33.16 | 983 pts | ||||
12. | ALBINET Paul | 2003 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:33.72 | 956 pts | ||||
13. | GUYOMARD Hippolyte | 2005 | FRA | SC SÉLESTAT | 00:33.84 | 950 pts | ||||
14. | SIEFFER Samy | 2004 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:34.22 | 932 pts | ||||
15. | JACQUES Léo | 2008 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:34.40 | 923 pts | ||||
16. | ROQUEJOFRE Paul | 2007 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:34.42 | 922 pts | ||||
17. | DANGUEL Benjamin | 1997 | FRA | SC SÉLESTAT | 00:34.53 | 917 pts | ||||
18. | STIRNEMANN Jules | 2008 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:34.71 | 908 pts | ||||
19. | PÉTRICOUL Benjamin | 2007 | FRA | SR COLMAR | 00:35.18 | 886 pts | ||||
20. | JAEGY Julien | 2009 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:35.23 | 884 pts | ||||
21. | VIELJUS Léo | 2005 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:35.31 | 880 pts | ||||
22. | STEFANELLI-WEILL Simon | 2007 | FRA | MULHOUSE ON | 00:35.57 | 868 pts | ||||
23. | FORLER Nathan | 2007 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:35.99 | 849 pts | ||||
24. | WILLER Léo-Pol | 2007 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:36.14 | 842 pts | ||||
25. | MOTA Hervé | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:36.86 | 809 pts | ||||
26. | AMBIEHL Hugo | 2007 | FRA | MULHOUSE ON | 00:37.11 | 798 pts | ||||
27. | RICHERT Mateo | 2007 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:37.77 | 769 pts | ||||
28. | HUSSER Timeo | 2009 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:37.85 | 766 pts | ||||
29. | BOSTAN Atilla | 2008 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:37.97 | 760 pts | ||||
30. | RICCIO Mathias | 2009 | FRA | MULHOUSE ON | 00:38.28 | 747 pts | ||||
31. | WAEGELE Bastien | 2007 | FRA | KAYSERSBERG NATATION | 00:38.58 | 734 pts | ||||
32. | BERGERON Gabin | 2010 | FRA | KAYSERSBERG NATATION | 00:38.80 | 725 pts | ||||
33. | MIROT Benoit | 2009 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:38.92 | 720 pts | ||||
34. | COQUELLE Ewan | 2008 | FRA | S.N.T UNGERSHEIM | 00:39.42 | 699 pts | ||||
35. | BRUNNER Arthur | 2008 | FRA | S.N.T UNGERSHEIM | 00:39.68 | 688 pts | ||||
36. | BILGER-WALTZER Quentin | 2008 | FRA | SUNDGAU NATATION | 00:40.51 | 654 pts | ||||
37. | MARC Robin | 2008 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:41.11 | 630 pts | ||||
38. | EDWIGE Samuel | 2010 | FRA | SR COLMAR | 00:41.64 | 609 pts | ||||
39. | JACKSON Milo | 2009 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:41.65 | 609 pts | ||||
40. | GRUCKER Jauffrey | 2008 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:41.75 | 605 pts | ||||
41. | GIRNY Florian | 2010 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:41.84 | 602 pts | ||||
42. | MAILLAN Thomas | 2010 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:42.27 | 585 pts | ||||
43. | BELZUNG Lilian | 2010 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:42.34 | 583 pts | ||||
44. | MAIRE-LANTZ Hélias | 2009 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:43.81 | 528 pts | ||||
45. | HAMLAOUI Ilyas | 2009 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:44.79 | 493 pts | ||||
46. | LUTZ Eliott | 2010 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:44.82 | 492 pts | ||||
47. | MOKRANI Amine | 2010 | FRA | MULHOUSE ON | 00:44.83 | 492 pts | ||||
48. | LECONTE-DEROUBAIX Eden-Mael | 2010 | FRA | SR CERNAY NATATION | 00:45.08 | 483 pts | ||||
49. | ROECK Alexis | 2010 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:45.84 | 457 pts | ||||
50. | ALVAREZ Charles | 2010 | FRA | MULHOUSE ON | 00:47.15 | 414 pts | ||||
51. | MEDUS-HINDERER Yanis | 2009 | FRA | S.N.T UNGERSHEIM | 00:49.28 | 349 pts | ||||
52. | BURGER JEAN Victor | 2010 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:50.62 | 310 pts |