50 Backstroke Men - Prelims (Saturday 18 June 2022 - 16h59) | ||||||||||
1. | YEBOAH Robin | 2003 | SUI | SVB | 00:27.21 | +0.61 | 1156 pts | |||
2. | ANSEL Amédée | 2005 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:27.86 | +0.83 | 1117 pts | |||
3. | VEUVE Cedric | 2003 | SUI | SVB | 00:28.08 | +0.64 | 1104 pts | |||
4. | BALZ Garry | 2002 | GER | SVB | 00:28.23 | +0.74 | 1096 pts | |||
5. | SCHLEGEL Nicolas | 2004 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:28.56 | +0.63 | 1077 pts | |||
6. | LUX Adrien | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:28.62 | +0.63 | 1073 pts | |||
7. | CANALE Loïc | 2003 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:28.73 | +0.72 | 1067 pts | |||
8. | PELAGATTI Marc-Aurel | 2007 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:28.76 | +0.60 | 1065 pts | |||
9. | RETZKE Thondup | 2000 | SUI | SVB | 00:28.83 | +0.80 | 1061 pts | |||
10. | FORLER Nathan | 2007 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:29.30 | +0.79 | 1035 pts | |||
11. | CHEKATT Zyad | 2006 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:29.40 | +0.79 | 1029 pts | |||
12. | RISSER Luc | 2005 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:29.70 | +0.77 | 1012 pts | |||
13. | SOLDERMANN Thomas | 2005 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:29.87 | +0.69 | 1003 pts | |||
14. | LANOIX Adam | 2007 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:30.71 | +0.65 | 957 pts | |||
15. | ZAEPFFEL Theophane | 2004 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:31.09 | +0.68 | 936 pts | |||
16. | ARNOLD Paul | 2000 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:31.20 | +0.72 | 930 pts | |||
17. | HAHN Baptiste | 2006 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:31.26 | +0.69 | 927 pts | |||
18. | RICCIO Mathias | 2009 | FRA | MULHOUSE ON | 00:31.81 | +0.69 | 898 pts | |||
19. | BUSCHE Alexis | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:31.90 | +0.61 | 893 pts | |||
20. | MERABET Zakaria | 2008 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:32.03 | +0.72 | 886 pts | |||
21. | PERIN Josué | 2005 | FRA | SR CERNAY NATATION | 00:32.62 | +0.65 | 856 pts | |||
22. | MILLOT Aymeric | 2006 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:32.65 | +0.89 | 854 pts | |||
23. | BONFANTI Roméo | 2005 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:32.68 | +0.52 | 853 pts | |||
24. | GISIE Henri | 2007 | FRA | KAYSERSBERG NATATION | 00:32.76 | +0.73 | 849 pts | |||
25. | HAMICHE Félix | 2007 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:32.88 | +0.70 | 843 pts | |||
26. | AIMEUR Romain | 2007 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:33.46 | +0.67 | 813 pts | |||
27. | FRECH-LEDIG Aurélien | 2008 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:33.57 | +0.59 | 808 pts | |||
28. | AMBIEHL Hugo | 2007 | FRA | MULHOUSE ON | 00:33.74 | +0.92 | 799 pts | |||
29. | FRAGA Diego | 2007 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:34.38 | +0.61 | 768 pts | |||
30. | PIAZZA Hugo | 2007 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:35.02 | +0.68 | 737 pts | |||
31. | HUSSER Timeo | 2009 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:35.11 | +0.81 | 733 pts | |||
32. | VENTURA Axel | 2009 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:35.27 | +0.81 | 725 pts | |||
33. | DE VALMIGERE Gabin | 2008 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:35.46 | +0.67 | 716 pts | |||
34. | BRUNNER Arthur | 2008 | FRA | S.N.T UNGERSHEIM | 00:35.71 | +0.62 | 705 pts | |||
35. | RUPPERT Mael | 2010 | FRA | KAYSERSBERG NATATION | 00:36.07 | +0.66 | 688 pts | |||
36. | MARX Thibaut | 2004 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:36.14 | +0.83 | 685 pts | |||
37. | GIRNY Florian | 2010 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:36.39 | +0.70 | 674 pts | |||
38. | BERNHARDT Félix | 2010 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:36.56 | +0.65 | 666 pts | |||
39. | BELZUNG Lilian | 2010 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:37.37 | +0.85 | 630 pts | |||
40. | MAIRE-LANTZ Hélias | 2009 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:37.45 | +0.61 | 626 pts | |||
41. | HAMLAOUI Ilyas | 2009 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:38.21 | +0.69 | 593 pts | |||
42. | REMM GOZE David | 2009 | FRA | MULHOUSE ON | 00:38.67 | +0.71 | 574 pts | |||
43. | GHEBBARI Jessy | 2010 | FRA | MULHOUSE ON | 00:38.79 | +0.69 | 569 pts | |||
44. | BURGER JEAN Victor | 2010 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:38.90 | +0.68 | 564 pts | |||
45. | COURMONT Nohan | 2010 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:38.92 | -0.98 | 563 pts | |||
46. | GROSS Antoine | 2010 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:38.97 | +0.68 | 561 pts | |||
47. | EDWIGE Samuel | 2010 | FRA | SR COLMAR | 00:39.42 | +0.92 | 543 pts | |||
48. | MAILLAN Thomas | 2010 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:39.51 | +0.77 | 539 pts | |||
49. | D'ADDA Remy | 2009 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:39.87 | +0.70 | 525 pts | |||
50. | STEINMANN Oscar | 2009 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:39.94 | +0.85 | 522 pts | |||
51. | SOW Thierno | 2010 | FRA | MULHOUSE ON | 00:40.41 | +0.76 | 503 pts | |||
52. | WEISS Maxence | 2010 | FRA | S.N.T UNGERSHEIM | 00:40.72 | +0.64 | 491 pts | |||
53. | CULLY Vincent | 2010 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:41.20 | +0.59 | 473 pts | |||
54. | RYCHEN Nantenaina | 2010 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:41.48 | +0.69 | 462 pts | |||
--- | SANDRE Augustin | 2009 | FRA | S.N.T UNGERSHEIM | DNS dec |
--- | ||||
--- | TAULEIGNE Mathias | 2007 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | DSQ |
--- |