50 Backstroke Women - Final A (Friday 24 June 2022 - 16h36) | ||||||||||
1. | CAINAUD Lucie | 2003 | FRA | CS CLICHY 92 | 00:31.43 | 1108 pts | ||||
2. | MIGNÉ Mathilde | 2006 | FRA | AS HERBLAY NATATION | 00:31.55 | 1101 pts | ||||
3. | COLOGON-HASSAMBAY Mélina | 2006 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:31.59 | 1099 pts | ||||
4. | BOUCHE DUDOUS Lilou | 2008 | FRA | CN FONTAINEBLEAU-AVON | 00:31.71 | 1093 pts | ||||
5. | BINGUE-SIDIBE Lena | 2006 | FRA | BLANC-MESNIL S.N | 00:31.83 | 1086 pts | ||||
CAF - HAUTS-DE-FRANCE / AMIENS | ||||||||||
6. | MJAHED Sirine | 2007 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:32.28 | 1062 pts | ||||
7. | SADOWSKI Flora | 2004 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:32.47 | 1052 pts | ||||
8. | RODRIGUES Chloé | 2003 | FRA | VILLEJUIF NATATION | 00:33.41 | 1002 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final B Juniors 1/2 : 14-15 ans (Friday 24 June 2022 - 16h38) | ||||||||||
1. | KARADZIC Vassilia | 2007 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:32.12 | 1071 pts | ||||
2. | CALECKI Emma | 2008 | FRA | VILLEJUIF NATATION | 00:32.60 | 1045 pts | ||||
3. | BENBAKKAR Sherine | 2008 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:32.96 | 1026 pts | ||||
4. | GAUTIER Charlotte | 2007 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:33.03 | 1022 pts | ||||
5. | TABIASCO Leonore | 2008 | FRA | OLYMPIQUE LA GARENNE-COLOMBES | 00:33.26 | 1010 pts | ||||
6. | GOBILLARD Léia | 2008 | FRA | NEPTUNE CLUB DE FRANCE | 00:33.36 | 1005 pts | ||||
7. | BELKHELLADI Ines | 2008 | FRA | LES PHOENIX D'ANTONY | 00:33.55 | 995 pts | ||||
8. | RUCHAUD Elina | 2008 | FRA | CS MEAUX NATATION | 00:33.73 | 986 pts | ||||
50 Backstroke Women - Prelims (Friday 24 June 2022 - 09h57) | ||||||||||
1. | MIGNÉ Mathilde | 2006 | FRA | AS HERBLAY NATATION | 00:31.64 | 1097 pts | QFA | |||
2. | CAINAUD Lucie | 2003 | FRA | CS CLICHY 92 | 00:31.82 | 1087 pts | QFA | |||
3. | BARBOUCH Inès | 2001 | FRA | MOUETTES DE PARIS | 00:31.88 | 1084 pts | QFA | |||
4. | COLOGON-HASSAMBAY Mélina | 2006 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:31.95 | 1080 pts | QFA | |||
4. | BOUCHE DUDOUS Lilou | 2008 | FRA | CN FONTAINEBLEAU-AVON | 00:31.95 | 1080 pts | QFA | |||
6. | SADOWSKI Flora | 2004 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:32.31 | 1060 pts | QFA | |||
7. | BINGUE-SIDIBE Lena | 2006 | FRA | BLANC-MESNIL S.N | 00:32.34 | 1059 pts | QFA | |||
CAF - HAUTS-DE-FRANCE / AMIENS | ||||||||||
8. | MJAHED Sirine | 2007 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:32.52 | 1049 pts | QFA | |||
9. | RODRIGUES Chloé | 2003 | FRA | VILLEJUIF NATATION | 00:32.53 | 1049 pts | ||||
10. | KARADZIC Vassilia | 2007 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:32.81 | 1034 pts | QFB | |||
11. | CALECKI Emma | 2008 | FRA | VILLEJUIF NATATION | 00:32.83 | 1033 pts | QFB | |||
12. | GOEFFON-GONDOUIN Andréa | 2003 | FRA | AAS SARCELLES NATATION 95 | 00:32.85 | 1032 pts | ||||
13. | KNOPF Ornella | 1999 | FRA | AS BONDY | 00:32.88 | 1030 pts | ||||
14. | LOUBEYRE-MOLINARI Nine | 2005 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:32.90 | 1029 pts | ||||
15. | CARKAXHIJA Arba | 2006 | CAN | NEPTUNE CLUB DE FRANCE | 00:33.04 | 1022 pts | ||||
16. | REY-CHABBERT Faustine | 2004 | FRA | NEPTUNE CLUB DE FRANCE | 00:33.07 | 1020 pts | ||||
17. | BATTEUX Auréliane | 2004 | FRA | NAUTIC CLUB RAMBOUILLET | 00:33.09 | 1019 pts | ||||
18. | GAUTIER Charlotte | 2007 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:33.20 | 1013 pts | QFB | |||
19. | TABIASCO Leonore | 2008 | FRA | OLYMPIQUE LA GARENNE-COLOMBES | 00:33.21 | 1013 pts | QFB | |||
20. | DELATTRE Coline | 2006 | FRA | ETOILE SAINT-LEU NATATION | 00:33.23 | 1012 pts | ||||
21. | HOSSI BURNIER Noémie | 2006 | FRA | AAS SARCELLES NATATION 95 | 00:33.40 | 1003 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / FONTAINEBLEAU (Eau libre) | ||||||||||
22. | GOBILLARD Léia | 2008 | FRA | NEPTUNE CLUB DE FRANCE | 00:33.41 | 1002 pts | QFB | |||
23. | HASSON Eva | 2005 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:33.43 | 1001 pts | ||||
24. | BENBAKKAR Sherine | 2008 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:33.47 | 999 pts | QFB | |||
25. | CHARNI Sarah | 2005 | FRA | NAUTIC CLUB RAMBOUILLET | 00:33.61 | 992 pts | ||||
26. | TEULE Mary | 1999 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:33.70 | 987 pts | ||||
26. | RUCHAUD Elina | 2008 | FRA | CS MEAUX NATATION | 00:33.70 | 987 pts | QFB | |||
28. | VIDET Oriane | 2006 | FRA | AQUACLUB LE PECQ MARLY | 00:33.74 | 985 pts | ||||
29. | BELKHELLADI Ines | 2008 | FRA | LES PHOENIX D'ANTONY | 00:33.79 | 983 pts | QFB | |||
30. | DERET Louise | 2008 | FRA | NEPTUNE CLUB DE FRANCE | 00:33.86 | 979 pts | ||||
30. | BRUAND Mélanie | 2006 | FRA | MORSANG ESSONNE NATATION | 00:33.86 | 979 pts | ||||
32. | VAN CAENEGEM Rose | 2007 | FRA | S.M MONTROUGE | 00:33.89 | 978 pts | ||||
33. | STEFANKA Solene | 2007 | FRA | CN MAISONS-ALFORT | 00:34.12 | 966 pts | ||||
34. | CABIOCH Leonie | 2008 | FRA | CSN GUYANCOURT | 00:34.13 | 965 pts | ||||
35. | LOUWAGIE Pauline | 2003 | FRA | TREMBLAY AC | 00:34.19 | 962 pts | ||||
36. | AMROUS Serine | 2006 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:34.26 | 959 pts | ||||
37. | AMELOT Agathe | 2007 | FRA | ST-GEORGES ARGENTEUIL | 00:34.31 | 956 pts | ||||
38. | DJURIC Melissa | 2006 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:34.43 | 950 pts | ||||
39. | SATCHITHANANTHAM Ashley | 2007 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:34.49 | 947 pts | ||||
40. | MARINO Carla | 2007 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:34.56 | 944 pts | ||||
41. | GARBAA Lila | 2006 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:34.62 | 941 pts | ||||
42. | LARGE Johanna | 2006 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:34.72 | 936 pts | ||||
43. | FEHRNBACH Chloé | 2008 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:34.77 | 933 pts | ||||
44. | DA SILVA Lyana | 2008 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:34.87 | 928 pts | ||||
45. | DEHU Margaux | 2006 | FRA | ST-GEORGES ARGENTEUIL | 00:34.88 | 928 pts | ||||
46. | ALLIONE Elise | 2006 | FRA | NOGENT NATATION 94 | 00:34.92 | 926 pts | ||||
47. | MARTIN Camille | 2008 | FRA | A.S PLESSIS-SAVIGNY | 00:34.96 | 924 pts | ||||
48. | DIDIER Leylou | 2008 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:34.98 | 923 pts | ||||
49. | WIJESINGHE Solene | 2005 | SRI | CN POISSY | 00:35.01 | 921 pts | ||||
50. | SAINT ANDRE Kaliana | 2007 | FRA | CN VAL MAUBUEE | 00:35.16 | 914 pts | ||||
51. | ROSELET Taina | 2007 | FRA | LAGNY-SUR-MARNE NATATION | 00:35.17 | 913 pts | ||||
52. | BERNIER Louise | 2007 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:35.29 | 907 pts | ||||
53. | REBELO Leana | 2006 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:35.57 | 893 pts | ||||
54. | MAILLOT Louane | 2008 | FRA | CN 95 EZANVILLE | 00:35.98 | 873 pts | ||||
55. | BERTE Maud | 2007 | FRA | CSN GUYANCOURT | 00:36.03 | 871 pts | ||||
55. | DA ROCHA--ALIN Constance | 2008 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:36.03 | 871 pts | ||||
57. | LE HIR Margaux | 2004 | FRA | RED STAR CLUB CHAMPIGNY | 00:36.16 | 865 pts | ||||
58. | SID ROUHOU Nayla | 2008 | FRA | USM GAGNY | 00:36.34 | 856 pts | ||||
59. | LECERCLE Maëlys | 2008 | FRA | AS HERBLAY NATATION | 00:36.38 | 854 pts | ||||
60. | ZOUAREG Anna | 2008 | FRA | CERGY PONTOISE NATATION | 00:36.63 | 842 pts | ||||
61. | MERCIER Coralie | 2006 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:36.71 | 838 pts | ||||
62. | FAULCON Clara | 2006 | FRA | LA SAINT MANDEENNE | 00:36.98 | 826 pts | ||||
63. | PEROT Ines | 2008 | FRA | AS HERBLAY NATATION | 00:37.46 | 803 pts | ||||
64. | HAOUAS Elyssa | 2008 | FRA | VILLEJUIF NATATION | 00:37.66 | 794 pts | ||||
--- | LAITHIER Eva | 2001 | FRA | BLANC-MESNIL S.N | DNS |
--- | ||||
--- | MAUGIS FERNANDES Louise | 2007 | FRA | SN MONTGERON | DSQ |
--- |