50 Breaststroke Men - Prelims (Saturday 8 October 2022 - 09h00) | ||||||||||
1. | BIDARD Clément | 2001 | FRA | MULHOUSE ON | 00:28.79 | 1211 pts | RMDSL | |||
CE - GRAND-EST / MULHOUSE | ||||||||||
2. | MARC Antoine | 2000 | FRA | MULHOUSE ON | 00:29.12 | 1193 pts | ||||
CE - GRAND-EST / MULHOUSE | ||||||||||
3. | BRIESCH Louis | 2003 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:29.94 | 1149 pts | ||||
4. | DURET Elio | 2004 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:31.60 | 1062 pts | ||||
5. | ANDRÉO Joachim | 2006 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:32.36 | 1023 pts | ||||
6. | RAFFIER Paul | 2007 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:33.57 | 963 pts | ||||
7. | ROQUEJOFRE Paul | 2007 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:34.30 | 928 pts | ||||
8. | MADMOUNE Camil | 2007 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:34.55 | 916 pts | ||||
9. | JACQUES Léo | 2008 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:34.63 | 912 pts | ||||
10. | PÉTRICOUL Benjamin | 2007 | FRA | SR COLMAR | 00:35.12 | 889 pts | ||||
11. | VIELJUS Léo | 2005 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:35.27 | 882 pts | ||||
12. | MIROT Benoit | 2009 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:36.80 | 812 pts | ||||
13. | JAEGY Julien | 2009 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:36.87 | 809 pts | ||||
14. | AMBIEHL Hugo | 2007 | FRA | MULHOUSE ON | 00:37.14 | 797 pts | ||||
15. | JOUBAUD Jérémy | 2009 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:37.23 | 793 pts | ||||
16. | RICHERT Mateo | 2007 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:37.30 | 790 pts | ||||
17. | WAEGELE Bastien | 2007 | FRA | KAYSERSBERG NATATION | 00:38.49 | 738 pts | ||||
18. | BERGERON Gabin | 2010 | FRA | KAYSERSBERG NATATION | 00:38.80 | 725 pts | ||||
19. | MARC Robin | 2008 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:41.55 | 613 pts | ||||
20. | JACKSON Milo | 2009 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:41.57 | 612 pts | ||||
21. | FRISCHINGER Thomas | 1995 | FRA | SUNDGAU NATATION | 00:43.19 | 551 pts | ||||
22. | MOKRANI Amine | 2010 | FRA | MULHOUSE ON | 00:43.90 | 525 pts | ||||
23. | CHAUVIN Marceau | 2009 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:44.77 | 494 pts | ||||
24. | ELMAS-KUENTZ Sasha | 2009 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:45.97 | 453 pts | ||||
25. | ROECK Alexis | 2010 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:46.52 | 435 pts | ||||
26. | ALVAREZ Charles | 2010 | FRA | MULHOUSE ON | 00:46.63 | 431 pts | ||||
27. | SOUSTELLE Jean-Antoine | 2009 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:46.75 | 427 pts | ||||
28. | LOPINOT Lucas | 2008 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:46.92 | 422 pts | ||||
29. | KARMANN Arthur | 2010 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:47.97 | 388 pts | ||||
30. | BELLION-EDESE Noe | 2009 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:49.37 | 346 pts | ||||
31. | MEYER Ewenn | 2010 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:49.93 | 330 pts | ||||
32. | LOZAC'H Maxence | 2011 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:50.15 | 324 pts | ||||
33. | LEYES Laurick | 2010 | FRA | SR COLMAR | 00:56.04 | 178 pts | ||||
--- | TRONTIN Philippe | 2005 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | SELMANI Anass | 2008 | FRA | MULHOUSE ON | DNS |
--- |