50 Freestyle Men - Final A Juniors 4 + Séniors : 18 ans et plus (Sunday 2 October 2022 - 17h38) | ||||||||||
1. | GUILLAUME Maxence | 2003 | FRA | OLYMPIQUE GRANDE-SYNTHE | 00:24.39 | 0.00 | 1145 pts | |||
2. | DEY Grégoire | 2002 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:25.31 | 0.00 | 1082 pts | |||
3. | WINOCK Hugo | 2000 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:25.73 | 0.00 | 1053 pts | |||
4. | BAYARD Jules | 2003 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:26.05 | 0.00 | 1032 pts | |||
50 Freestyle Men - Final B Juniors 1,2,3 : 15-17 ans (Sunday 2 October 2022 - 17h33) | ||||||||||
1. | GEORGES Axel | 2005 | FRA | OMNI SPORTS AIROIS-SECTION NAT | 00:26.22 | 0.00 | 1020 pts | |||
2. | RUDENT Victor | 2006 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:27.31 | 0.00 | 949 pts | |||
3. | SAINT MACHIN Xavier | 2006 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:27.50 | 0.00 | 937 pts | |||
4. | COUSIN Theo | 2005 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:27.69 | 0.00 | 925 pts | |||
50 Freestyle Men - Final C Avenirs + Jeunes : 6-14 ans (Sunday 2 October 2022 - 17h29) | ||||||||||
1. | GALAND Luc | 2008 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:27.13 | 0.00 | 961 pts | |||
2. | MICHEL Augustin | 2008 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:27.24 | 0.00 | 954 pts | |||
3. | VERLEY Axel | 2008 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:28.76 | 0.00 | 859 pts | |||
4. | CORDIER Augustin | 2008 | FRA | OMNI SPORTS AIROIS-SECTION NAT | 00:29.17 | 0.00 | 834 pts | |||
50 Freestyle Men - 1/2 Finale Juniors 4 + Séniors (Sunday 2 October 2022 - 17h23) | ||||||||||
1 | DEY Grégoire | 2002 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:25.82 | +0.62 | 1047 pts | QFA | ||
2 | WINOCK Hugo | 2000 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:26.08 | +0.70 | 1030 pts | QFA | ||
3 | GUILLAUME Maxence | 2003 | FRA | OLYMPIQUE GRANDE-SYNTHE | 00:26.19 | +0.53 | 1022 pts | QFA | ||
4 | BAYARD Jules | 2003 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:26.42 | +0.72 | 1007 pts | QFA | ||
5 | DEKEUKELARE Nathan | 2003 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:26.65 | +0.74 | 992 pts | |||
6 | SMAGUE Theo | 2003 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:26.67 | +0.65 | 991 pts | |||
7 | BAILLY Noa | 2004 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:28.26 | 890 pts | ||||
8 | DELAVAL Gregoire | 2004 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:28.30 | +0.70 | 887 pts | |||
50 Freestyle Men - 1/2 Finale Juniors 1,2,3 (Sunday 2 October 2022 - 17h15) | ||||||||||
1 | GEORGES Axel | 2005 | FRA | OMNI SPORTS AIROIS-SECTION NAT | 00:26.99 | +0.70 | 970 pts | QFB | ||
2 | RUDENT Victor | 2006 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:27.63 | +0.73 | 929 pts | QFB | ||
3 | SAINT MACHIN Xavier | 2006 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:27.74 | +0.69 | 922 pts | QFB | ||
4 | COUSIN Theo | 2005 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:27.90 | +0.68 | 912 pts | QFB | ||
5 | DUMOLIN Lucien | 2007 | FRA | OMNI SPORTS AIROIS-SECTION NAT | 00:29.15 | +0.61 | 835 pts | |||
6 | RAMET Louis | 2006 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:30.02 | +0.78 | 784 pts | |||
7 | BOUQUET-PELAYO Raphael | 2005 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:31.46 | +0.69 | 703 pts | |||
8 | MAHMOED Omar | 2005 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:31.67 | 691 pts | ||||
50 Freestyle Men - 1/2 Finale Avenirs + Jeunes (Sunday 2 October 2022 - 17h06) | ||||||||||
1 | GALAND Luc | 2008 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:27.30 | +0.70 | 950 pts | QFC | ||
2 | MICHEL Augustin | 2008 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:27.75 | +0.70 | 921 pts | QFC | ||
3 | CORDIER Augustin | 2008 | FRA | OMNI SPORTS AIROIS-SECTION NAT | 00:29.14 | +0.68 | 836 pts | QFC | ||
4 | VERLEY Axel | 2008 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:29.45 | +0.63 | 818 pts | QFC | ||
5 | ROUSSEAU Matas | 2009 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:29.90 | 791 pts | ||||
6 | MOUTON Marin | 2010 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:29.96 | +0.71 | 788 pts | |||
6 | LEMOINE Samuel | 2008 | FRA | AQUATIS NATATION VITRY | 00:29.96 | +0.80 | 788 pts | |||
8 | COUSIN KUBECKI Gabriel | 2010 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:30.67 | +0.70 | 747 pts | |||
50 Freestyle Men - Prelims (Sunday 2 October 2022 - 09h32) | ||||||||||
1. | GUILLAUME Maxence | 2003 | FRA | OLYMPIQUE GRANDE-SYNTHE | 00:24.53 | +0.51 | 1135 pts | q2 | ||
2. | DEY Grégoire | 2002 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:25.12 | +0.59 | 1095 pts | q1 | ||
3. | BAYARD Jules | 2003 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:25.88 | +0.69 | 1043 pts | q2 | ||
4. | SMAGUE Theo | 2003 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:26.20 | +0.67 | 1022 pts | q1 | ||
5. | DEKEUKELARE Nathan | 2003 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:26.44 | +0.73 | 1006 pts | q2 | ||
6. | GEORGES Axel | 2005 | FRA | OMNI SPORTS AIROIS-SECTION NAT | 00:26.50 | +0.69 | 1002 pts | q2 | ||
7. | WINOCK Hugo | 2000 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:26.61 | +0.56 | 995 pts | q1 | ||
8. | RUDENT Victor | 2006 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:27.28 | +0.68 | 951 pts | q1 | ||
9. | MICHEL Augustin | 2008 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:27.32 | +0.69 | 949 pts | q2 | ||
10. | DELAVAL Gregoire | 2004 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:27.44 | +0.73 | 941 pts | q2 | ||
11. | COUSIN Theo | 2005 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:27.50 | +0.69 | 937 pts | q2 | ||
12. | GALAND Luc | 2008 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:27.52 | +0.67 | 936 pts | q1 | ||
13. | SAINT MACHIN Xavier | 2006 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:27.83 | +0.66 | 916 pts | q1 | ||
14. | BAILLY Noa | 2004 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:28.15 | +0.74 | 896 pts | q1 | ||
15. | LEU Edouard | 2001 | FRA | CN COURRIÈRES | 00:28.45 | +0.74 | 878 pts | q2 | ||
16. | GOURNAY Tom | 2004 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:28.54 | +0.66 | 872 pts | q1 | ||
17. | VERLEY Axel | 2008 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:28.93 | +0.76 | 849 pts | q2 | ||
18. | CORDIER Augustin | 2008 | FRA | OMNI SPORTS AIROIS-SECTION NAT | 00:29.06 | +0.67 | 841 pts | q1 | ||
19. | DUMOLIN Lucien | 2007 | FRA | OMNI SPORTS AIROIS-SECTION NAT | 00:29.07 | +0.68 | 840 pts | q2 | ||
20. | MOUTON Marin | 2010 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:29.42 | +0.73 | 819 pts | q2 | ||
21. | RAMET Louis | 2006 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:29.62 | +0.62 | 807 pts | q1 | ||
22. | KOCAJ Antoine | 2003 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:30.03 | +0.66 | 783 pts | q2 | ||
23. | LEMOINE Samuel | 2008 | FRA | AQUATIS NATATION VITRY | 00:30.05 | 782 pts | q1 | |||
24. | COUSIN KUBECKI Gabriel | 2010 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:30.25 | +0.72 | 771 pts | q2 | ||
25. | ROUSSEAU Matas | 2009 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:30.50 | +0.61 | 756 pts | q1 | ||
26. | JAMBART Nolhan | 2009 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:30.53 | 755 pts | q2 | |||
27. | DELASSUS Louis | 2009 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:30.79 | +0.75 | 740 pts | q2 | ||
27. | BAILLY Séraphin | 2008 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:30.79 | 740 pts | q1 | |||
29. | BOUQUET-PELAYO Raphael | 2005 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:30.91 | +0.61 | 733 pts | q2 | ||
30. | DELENCLOS Timéo | 2010 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:31.57 | +0.56 | 697 pts | q1 | ||
31. | SCHRAEN Martin | 2008 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:31.64 | +0.70 | 693 pts | q2 | ||
32. | THIEULEUX Basile | 2009 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:32.23 | +0.70 | 661 pts | q1 | ||
33. | HAUET Simon | 2009 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:32.44 | +0.97 | 650 pts | q2 | ||
34. | MAHMOED Omar | 2005 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:32.96 | +0.89 | 623 pts | q1 | ||
35. | BUY Pavel | 2009 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:33.62 | +0.73 | 589 pts | q1 | ||
36. | MAHMOED Abdulaziz | 2006 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:33.75 | +0.84 | 582 pts | q2 | ||
37. | SCHOONAERT Pierre | 2005 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:33.79 | 580 pts | q1 | |||
38. | REMY Eliot | 2009 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:33.98 | +0.64 | 571 pts | |||
39. | KHERRAF Reda | 2007 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:34.59 | +0.72 | 541 pts | q2 | ||
40. | LOEUILLIEUX Marceau | 2009 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:35.17 | +0.69 | 513 pts | |||
41. | FLANDRIN Tom | 2011 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:35.73 | +0.77 | 487 pts | |||
42. | CADET Florentin | 2005 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:35.78 | 485 pts | q1 | |||
43. | DEGREMONT Sylvain | 2010 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:35.79 | +0.80 | 485 pts | |||
44. | THIEL Quentin | 2009 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:36.05 | 473 pts | ||||
45. | SELLES Tom | 2009 | FRA | MOREUIL NATATION | 00:36.18 | 467 pts | ||||
46. | CHIARELLO Mika | 2011 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:36.95 | +0.57 | 433 pts | |||
47. | REQUIER-HERMANT Sacha | 2011 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:36.96 | +0.80 | 433 pts | |||
48. | FIERS Timmy | 2010 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:37.29 | 419 pts | ||||
49. | SOLUJIC Vladimir | 2008 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:37.47 | +0.72 | 411 pts | |||
50. | MILLE Adam | 2012 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:39.41 | +0.77 | 333 pts | |||
51. | BIZEUR Leo | 2010 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:40.19 | 305 pts | ||||
52. | WIART Clement | 2012 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:41.24 | +0.67 | 268 pts | |||
53. | POTTIE Noa | 2011 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:42.02 | +0.85 | 242 pts | |||
54. | CARON Eliott | 2010 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:43.10 | 208 pts | ||||
55. | DEHAYNIN Lucas | 2010 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:43.29 | +0.74 | 203 pts | |||
56. | BOURGOGNE Adrien | 2010 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:43.65 | +0.73 | 192 pts | |||
57. | VERLEY Emilien | 2012 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:44.81 | 160 pts | ||||
58. | PAVAGEAU Loïc | 2009 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:45.61 | +0.91 | 140 pts | |||
59. | PIEVE Louis | 2011 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 01:01.32 | 1 pts | ||||
--- | RICHEZ Adam | 2009 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | DNS dec |
--- | ||||
--- | PASCAL Gaspard | 2006 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | DNS dec |
--- | ||||
--- | RIMAJOU POUILLY Jean-Christophe | 2010 | FRA | AQUATIS NATATION VITRY | DNS dec |
--- |