50 Backstroke Men - Prelims (Sunday 13 November 2022 - 15h24) | ||||||||||
1. | PERI Arthur | 2011 | FRA | SR COLMAR | 00:41.38 | 466 pts | ||||
2. | LORIOL Antonn | 2011 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 00:42.11 | 439 pts | ||||
3. | GUSTAVE Baptiste | 2012 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:42.51 | 424 pts | ||||
4. | GAUSSENS Adam | 2011 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:43.49 | 389 pts | ||||
5. | LOZAC'H Maxence | 2011 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:44.25 | 364 pts | ||||
6. | CROSARA Noé | 2012 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:44.42 | 358 pts | ||||
7. | LAYADI Nael | 2013 | FRA | MULHOUSE ON | 00:45.60 | 320 pts | ||||
8. | DUFOUR Noé | 2012 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:46.13 | 303 pts | ||||
9. | PENIN Emilien | 2013 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:46.20 | 301 pts | ||||
10. | OKMEN Emir | 2011 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:46.39 | 296 pts | ||||
11. | BINDER Sacha | 2011 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:46.41 | 295 pts | ||||
12. | GUY Théo | 2011 | FRA | SR COLMAR | 00:47.65 | 259 pts | ||||
13. | RICHERT Soan | 2013 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:47.72 | 257 pts | ||||
14. | DA COSTA MARQUES Tom | 2013 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:48.62 | 232 pts | ||||
15. | GERBER DEL CONTE Antoine | 2011 | FRA | MULHOUSE ON | 00:49.04 | 221 pts | ||||
16. | NAM Victor | 2012 | FRA | MULHOUSE ON | 00:49.34 | 213 pts | ||||
17. | BRUNSPERGER Jules | 2014 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:49.68 | 205 pts | ||||
18. | GOTTE Leon | 2013 | FRA | MULHOUSE ON | 00:49.76 | 203 pts | ||||
19. | BEAUMONT Tom | 2011 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:49.96 | 198 pts | ||||
20. | SCHILDKNECHT Baptiste | 2012 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:50.18 | 192 pts | ||||
21. | SCHEIBEL Mathis | 2012 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:52.26 | 145 pts | ||||
22. | PIOT Roméo | 2011 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 00:52.53 | 140 pts | ||||
23. | FLEURY Timéo | 2012 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 00:52.72 | 136 pts | ||||
24. | POLI Benjamin | 2013 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:54.32 | 105 pts | ||||
25. | GUIMBAUD Mathis | 2013 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:54.47 | 102 pts | ||||
26. | MELLIAND Noa | 2012 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 00:54.74 | 98 pts | ||||
27. | SAGHIR Noham | 2012 | FRA | MULHOUSE ON | 00:55.07 | 92 pts | ||||
28. | BEAUMONT Arthur | 2013 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:55.55 | 84 pts | ||||
29. | BOUDET-BROBECKER Phileas | 2013 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:55.90 | 79 pts | ||||
30. | GERBER DEL CONTE Edouard | 2013 | FRA | MULHOUSE ON | 00:58.03 | 49 pts | ||||
31. | FYNNAERT Eloi | 2013 | FRA | KAYSERSBERG NATATION | 00:58.78 | 40 pts | ||||
32. | DUPERCHE Gabrielle | 2013 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:59.01 | 38 pts | ||||
33. | FYNNAERT Hoel | 2012 | FRA | KAYSERSBERG NATATION | 00:59.59 | 32 pts | ||||
34. | GROC Simon | 2012 | FRA | MULHOUSE ON | 01:00.28 | 25 pts | ||||
35. | TORS Mael | 2013 | FRA | KAYSERSBERG NATATION | 01:03.08 | 7 pts | ||||
36. | RENCKER Tiago | 2013 | FRA | MULHOUSE ON | 01:03.10 | 7 pts | ||||
37. | LALLEMANT Victor | 2014 | FRA | MULHOUSE ON | 01:05.11 | 1 pts | ||||
38. | SCHNEIDER Malo | 2011 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 01:16.98 | 1 pts |