50 Butterfly Men - Prelims (Saturday 26 November 2022 - 10h54) | ||||||||||
1. | DUPAS Honorin | 2003 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:28.11 | 1015 pts | ||||
2. | ANDREOLI Luca | 2005 | FRA | AS TONNERRE | 00:28.62 | 983 pts | ||||
3. | GRIFFITHS Gwilym | 2005 | FRA | CA AVALLON | 00:29.22 | 945 pts | ||||
4. | LAUZET Maxime | 1989 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:29.41 | 934 pts | ||||
5. | BRUZZO Axel | 2006 | FRA | US JOIGNY | 00:29.98 | 900 pts | ||||
6. | FICHOT--CORGERON Elvin | 2004 | FRA | MIGENNES NATATION | 00:30.00 | 898 pts | ||||
7. | LAVANTUREUX David | 1985 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:30.05 | 895 pts | ||||
8. | GEOFFROY Alexis | 2006 | FRA | AS TONNERRE | 00:30.11 | 892 pts | ||||
9. | POURCELOT Marin | 2001 | FRA | CA AVALLON | 00:31.20 | 828 pts | ||||
10. | BASCHARD Valentin | 2002 | FRA | SENS NATATION | 00:31.38 | 818 pts | ||||
11. | BOUAIN Wassim | 2008 | FRA | US JOIGNY | 00:31.89 | 789 pts | ||||
12. | PSIUCH Loan | 2008 | FRA | AS TONNERRE | 00:32.04 | 781 pts | ||||
13. | RABIANT-MACHIN Swan | 2007 | FRA | US JOIGNY | 00:32.28 | 768 pts | ||||
14. | MEZIANE Rayan | 2007 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:32.55 | 753 pts | ||||
15. | ROBERT Mathys | 2009 | FRA | US JOIGNY | 00:32.86 | 736 pts | ||||
16. | LECHENAULT Mathis | 2006 | FRA | CA AVALLON | 00:32.89 | 734 pts | ||||
17. | ALLAIN Hugo | 2008 | FRA | SENS NATATION | 00:33.66 | 693 pts | ||||
18. | ANTONI Rafael | 2008 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:35.46 | 602 pts | ||||
19. | GEORGES Martin | 2009 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:35.86 | 583 pts | ||||
20. | DARCEL Sacha | 2007 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:36.17 | 568 pts | ||||
21. | GUILLET Nolan | 2008 | FRA | SENS NATATION | 00:36.94 | 532 pts | ||||
22. | CORNUCHE Nathan | 2009 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:37.37 | 513 pts | ||||
23. | BILLOTTE Alexandre | 2005 | FRA | US JOIGNY | 00:37.86 | 491 pts | ||||
24. | LALEOUSE Erwan | 2010 | FRA | US JOIGNY | 00:37.94 | 487 pts | ||||
25. | ATFEH Ali | 2008 | FRA | MIGENNES NATATION | 00:39.52 | 420 pts | ||||
26. | MIGNOTTE Alexis | 2007 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:41.19 | 355 pts | ||||
27. | LOPEZ Noah | 2009 | FRA | MIGENNES NATATION | 00:41.20 | 355 pts | ||||
28. | BRIGANDAT Romain | 2010 | FRA | AS TONNERRE | 00:45.15 | 222 pts | ||||
29. | COTTEY Jules | 2009 | FRA | AS TONNERRE | 00:47.41 | 160 pts | ||||
30. | COURSEAU Axel | 2010 | FRA | US JOIGNY | 00:47.53 | 157 pts | ||||
31. | BARBOT Mattéo | 2010 | FRA | CA AVALLON | 00:48.92 | 124 pts | ||||
32. | FONDERFLICK Baptiste | 2010 | FRA | CA AVALLON | 00:50.01 | 101 pts | ||||
33. | DAMOISEAU Lucas | 2010 | FRA | MIGENNES NATATION | 00:51.68 | 71 pts | ||||
34. | THIEBAULD Stanislace | 2010 | FRA | US JOIGNY | 01:07.30 | 1 pts |