50 Butterfly Men - Prelims (Saturday 26 November 2022 - 08h45) | ||||||||||
1. | BERNABE Nathanaël | 2003 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:27.32 | 1065 pts | ||||
2. | TRIMAILLE Constant | 2008 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:28.27 | 1004 pts | ||||
3. | BLACHERE Frank | 2000 | FRA | MACON NATATION | 00:28.54 | 988 pts | ||||
4. | REHOUMA Jassem | 2006 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:28.77 | 973 pts | ||||
5. | BAYRAT Ethan | 2006 | FRA | MACON NATATION | 00:28.90 | 965 pts | ||||
6. | DI CATERINA MARTINS Arthur | 2008 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:29.22 | 945 pts | ||||
7. | CREED Tristan-Janos | 2007 | GBR | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:29.51 | 928 pts | ||||
8. | IRIMIE Darius | 2008 | ROU | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:29.58 | 924 pts | ||||
9. | BROYER Maxence | 2000 | FRA | MACON NATATION | 00:29.82 | 909 pts | ||||
10. | HAMITI Yova | 2007 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:29.84 | 908 pts | ||||
11. | SOUMAHORO Inza | 2008 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:29.85 | 907 pts | ||||
12. | MONERAT-VERRIER Thomas | 2003 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:30.03 | 897 pts | ||||
13. | MONTET Arthur | 2006 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:30.32 | 879 pts | ||||
14. | DAUJAT Pacôme | 2007 | FRA | MACON NATATION | 00:31.11 | 833 pts | ||||
15. | TCHEROUKA Noham | 2008 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:31.21 | 828 pts | ||||
16. | MARTIN Raphaël | 2006 | FRA | MACON NATATION | 00:31.23 | 827 pts | ||||
17. | BENSAFIA Naell | 2008 | FRA | MACON NATATION | 00:31.30 | 823 pts | ||||
18. | VOSSION Anatole | 2009 | FRA | MACON NATATION | 00:31.49 | 812 pts | ||||
19. | ALVES DA COSTA Colin | 2005 | FRA | MACON NATATION | 00:31.98 | 784 pts | ||||
20. | VOSSION Robin | 2009 | FRA | MACON NATATION | 00:32.33 | 765 pts | ||||
21. | SEGURA Hugo | 1999 | FRA | MACON NATATION | 00:32.41 | 760 pts | ||||
22. | SENTER Esteban | 2008 | FRA | MACON NATATION | 00:32.66 | 747 pts | ||||
23. | CHAMPMARTIN Youri | 2008 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:33.62 | 695 pts | ||||
24. | VIENNY Loan | 2007 | FRA | MACON NATATION | 00:33.92 | 680 pts | ||||
25. | AOUINTI Ikram | 2005 | FRA | MONTCEAU ON | 00:34.98 | 626 pts | ||||
26. | HEUSLER Louis | 2004 | FRA | MACON NATATION | 00:35.24 | 613 pts | ||||
27. | LAUPIN Maxence | 2008 | FRA | PARAY NATATION WATER POLO | 00:35.39 | 606 pts | ||||
28. | PETARD Lukas | 2005 | FRA | PARAY NATATION WATER POLO | 00:35.87 | 582 pts | ||||
29. | JAY Timothé | 2011 | FRA | MACON NATATION | 00:36.20 | 567 pts | ||||
30. | ALOIEV Emile | 2006 | FRA | MONTCEAU ON | 00:39.01 | 441 pts | ||||
31. | TINEL Erwan-Malo | 2009 | FRA | MACON NATATION | 00:39.56 | 419 pts | ||||
32. | EL HAIRECH Selim | 2008 | FRA | MACON NATATION | 00:39.66 | 415 pts | ||||
33. | GUENNOC-JUDAS Oskar | 2011 | FRA | MACON NATATION | 00:40.37 | 386 pts | ||||
34. | SACLIER Anatole | 2010 | FRA | MONTCEAU ON | 00:40.71 | 373 pts | ||||
35. | MERLE Enzo | 2010 | FRA | MACON NATATION | 00:41.16 | 356 pts | ||||
36. | COURAGEOT Amaury | 2011 | FRA | MACON NATATION | 00:51.23 | 78 pts |