50 Backstroke Women - Final A SENIORS : 18 ans et plus (Sunday 30 April 2023 - 19h36) | ||||||||||
1. | BORER Fanny | 1996 | SUI | MULHOUSE ON | 00:30.80 | 1143 pts | ||||
2. | DE MURCIA Jeanne | 2003 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:31.94 | 1080 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final A JUNIORS : 14-17 ans (Sunday 30 April 2023 - 19h33) | ||||||||||
1. | BOHLER Alicia | 2008 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:31.27 | 1117 pts | ||||
2. | ZEDIU Roberta | 2006 | ITA | SC SÉLESTAT | 00:32.76 | 1037 pts | ||||
3. | HAUSSER Selena | 2007 | FRA | MULHOUSE ON | 00:32.98 | 1025 pts | ||||
4. | FRANCOIS Mae | 2009 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:33.51 | 997 pts | ||||
5. | FORTIER Bérénice | 2009 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:34.06 | 969 pts | ||||
6. | BONET Emma | 2008 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:34.15 | 964 pts | ||||
7. | GAUTHERAT Romane | 2006 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:34.37 | 953 pts | ||||
8. | BUATOIS Eva | 2009 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:34.75 | 934 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final B JUNIORS : 14-17 ans (Sunday 30 April 2023 - 19h31) | ||||||||||
1. | BENEDETTI Camille | 2006 | FRA | CN BEAUNE | 00:33.71 | 987 pts | ||||
2. | DIEVAL LEROY Océane | 2007 | FRA | MULHOUSE ON | 00:34.31 | 956 pts | ||||
CAF - GRAND-EST / MULHOUSE | ||||||||||
3. | KLINK Manon | 2008 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:35.17 | 913 pts | ||||
4. | MARQUE Lola | 2008 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:35.67 | 889 pts | ||||
5. | PENIN Leonie | 2009 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:36.15 | 865 pts | ||||
6. | SCHMUCK Loriane | 2009 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:36.60 | 844 pts | ||||
7. | CLO Elsa | 2006 | FRA | MULHOUSE ON | 00:36.89 | 830 pts | ||||
--- | CAMBECEDES Eline | 2006 | FRA | SC SÉLESTAT | DNS dec |
--- | ||||
50 Backstroke Women - Prelims (Sunday 30 April 2023 - 11h17) | ||||||||||
1. | BORER Fanny | 1996 | SUI | MULHOUSE ON | 00:31.16 | 1123 pts | QFA | |||
2. | DE MURCIA Jeanne | 2003 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:31.68 | 1094 pts | QFA | |||
3. | BOHLER Alicia | 2008 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:31.87 | 1084 pts | QFA | |||
4. | ZEDIU Roberta | 2006 | ITA | SC SÉLESTAT | 00:32.42 | 1055 pts | QFA | |||
5. | FRANCOIS Mae | 2009 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:33.21 | 1013 pts | QFA | |||
6. | HAUSSER Selena | 2007 | FRA | MULHOUSE ON | 00:33.31 | 1008 pts | QFA | |||
7. | AVENEL Margot | 2008 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:33.99 | 973 pts | QFA | |||
8. | FORTIER Bérénice | 2009 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:34.15 | 964 pts | QFA | |||
9. | BONET Emma | 2008 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:34.20 | 962 pts | QFA | |||
10. | GAUTHERAT Romane | 2006 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:34.35 | 954 pts | QFA | |||
11. | BUATOIS Eva | 2009 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:34.39 | 952 pts | QFB | |||
12. | BENEDETTI Camille | 2006 | FRA | CN BEAUNE | 00:34.42 | 951 pts | QFB | |||
13. | DIEVAL LEROY Océane | 2007 | FRA | MULHOUSE ON | 00:34.51 | 946 pts | QFB | |||
CAF - GRAND-EST / MULHOUSE | ||||||||||
14. | OUERRAT Thanâ | 2008 | FRA | CN EPINAL | 00:34.60 | 942 pts | QFB | |||
15. | PAYOT Ilea | 2006 | FRA | CN EPINAL | 00:35.03 | 920 pts | QFB | |||
16. | PENIN Leonie | 2009 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:35.32 | 906 pts | QFB | |||
17. | KLINK Manon | 2008 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:35.35 | 904 pts | QFB | |||
18. | MARQUE Lola | 2008 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:36.14 | 866 pts | QFB | |||
19. | SCHMUCK Loriane | 2009 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:36.49 | 849 pts | ||||
20. | CAMBECEDES Eline | 2006 | FRA | SC SÉLESTAT | 00:36.61 | 843 pts | ||||
21. | CLO Elsa | 2006 | FRA | MULHOUSE ON | 00:37.24 | 813 pts | ||||
22. | SKRYPNYK Clothilde | 2008 | FRA | MULHOUSE ON | 00:38.20 | 769 pts | ||||
23. | SALLIT Lena | 2009 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:38.21 | 769 pts |