50 Freestyle Women - Prelims (Sunday 26 Mars 2023 - 16h07) | ||||||||||
1. | JOHNSTON-TROW Lara | 2005 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 00:29.54 | 982 pts | ||||
2. | EYMARD Lou-Ann | 2008 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 00:30.66 | 910 pts | ||||
3. | MAILLET Candice | 2010 | FRA | AS NAGEURS LOUDUN | 00:30.94 | 892 pts | ||||
4. | TROMAS Chloé | 2007 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:31.13 | 880 pts | ||||
5. | BERGER Cassandre | 2005 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:31.81 | 838 pts | ||||
6. | PRINER Jeanne | 2008 | FRA | SPN POITIERS | 00:31.85 | 835 pts | ||||
7. | COMPERE Julie | 2001 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 00:32.31 | 807 pts | ||||
8. | MILLWARD Zoé | 2010 | FRA | SPN POITIERS | 00:32.46 | 798 pts | ||||
9. | CHETCUTI Maena | 2005 | FRA | US CHAUVIGNY | 00:32.85 | 775 pts | ||||
10. | MORADIAN Orane | 2010 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:33.19 | 755 pts | ||||
11. | WADOUX-DAVID Melina | 2009 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 00:33.74 | 724 pts | ||||
12. | GUILLOTIN Anaïs | 2005 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:34.03 | 707 pts | ||||
13. | COMAN Thaïs | 2011 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 00:34.69 | 671 pts | ||||
14. | JAM Colleen | 2011 | FRA | CN MONTMORILLON | 00:35.62 | 621 pts | ||||
15. | VERGNE Melina | 2007 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:35.78 | 613 pts | ||||
16. | PEREIRA DA SILVA Luana | 2011 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:36.12 | 595 pts | ||||
17. | OUANDET Inca | 2011 | FRA | SPN POITIERS | 00:36.43 | 579 pts | ||||
18. | CHATELET Albane | 2010 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:37.15 | 543 pts | ||||
19. | PICARD Nell | 2009 | FRA | US CHAUVIGNY | 00:37.69 | 517 pts | ||||
20. | SOUALAH Anaïs | 2008 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:37.73 | 515 pts | ||||
20. | DEMOCRATE Juliette | 2009 | FRA | SPN POITIERS | 00:37.73 | 515 pts | ||||
22. | BERTHELLEMY Vanina | 2009 | FRA | US CHAUVIGNY | 00:38.53 | 477 pts | ||||
23. | MEUNIER Jade | 2007 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:39.40 | 438 pts | ||||
24. | LEGERON Marie | 2006 | FRA | US CHAUVIGNY | 00:40.00 | 412 pts | ||||
25. | COLAS-COUPLET Anaelle | 2008 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 00:40.54 | 389 pts | ||||
26. | BALOEV Leila | 2010 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:40.61 | 386 pts | ||||
27. | VINET-LUTUN Gabrielle | 2009 | FRA | US CHAUVIGNY | 00:41.80 | 338 pts | ||||
28. | SOUIL Lena | 2009 | FRA | US CHAUVIGNY | 00:42.21 | 322 pts | ||||
29. | NIEZNANSKI Electra | 2011 | FRA | AS NAGEURS LOUDUN | 00:43.13 | 288 pts | ||||
30. | FALCON Lola | 2014 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:43.27 | 283 pts | ||||
31. | EVRARD Nell | 2013 | FRA | SPN POITIERS | 00:46.40 | 183 pts | ||||
32. | HOUR Dolorès | 2012 | FRA | CN MONTMORILLON | 00:47.81 | 145 pts |