50 Butterfly Women - Final A (Friday 10 Mars 2023 - 18h09) | ||||||||||
1. | MELIH Amel | 1993 | ALG | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:28.02 | 1210 pts | ||||
2. | LE CONTELLEC Lola | 2007 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:28.55 | 1175 pts | ||||
3. | LAMAURY Lise | 2001 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:29.79 | 1096 pts | ||||
4. | DUPUPED Lou-Anne | 2008 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:29.85 | 1093 pts | ||||
5. | LEMOINE Margot | 2008 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:30.00 | 1083 pts | ||||
6. | COUROSSE Lucie | 2005 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:30.21 | 1070 pts | ||||
7. | CZACHOR Laurianne | 2009 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:30.45 | 1055 pts | ||||
--- | KOLB Sofia | 2005 | GER | VILLEURBANNE NATATION | DSQ |
--- | ||||
50 Butterfly Women - Final B (Friday 10 Mars 2023 - 18h07) | ||||||||||
1. | MANALLAH Ilyana | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:30.23 | 1069 pts | ||||
2. | POPESCU Mara-Maria | 2008 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:30.54 | 1050 pts | ||||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / ANNECY | ||||||||||
3. | COTTE Clara | 2005 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:30.61 | 1046 pts | ||||
3. | FRUSTIÉ Caithline | 2006 | FRA | SN OYONNAX | 00:30.61 | 1046 pts | ||||
5. | COUTANT Elea | 2007 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:30.78 | 1035 pts | ||||
6. | FERRATON Agathe | 2005 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:30.87 | 1030 pts | ||||
7. | GAUDET Clelia | 2009 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:30.98 | 1023 pts | ||||
8. | COURVOISIER Jenna | 2008 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:31.16 | 1012 pts | ||||
50 Butterfly Women - Final C (Friday 10 Mars 2023 - 18h05) | ||||||||||
1. | POUILLY Laura | 2009 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:30.15 | 1074 pts | ||||
2. | LACHAMP Auriane | 2009 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:30.88 | 1029 pts | ||||
3. | TROUVE Lyne | 2008 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:31.07 | 1018 pts | ||||
4. | REBBOAH Zehava | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:31.13 | 1014 pts | ||||
5. | GIRAUD-TELME Anouk | 2009 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:31.14 | 1013 pts | ||||
6. | ARMATOL Idaline | 2008 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:31.16 | 1012 pts | ||||
7. | MENARD Camille | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:31.60 | 986 pts | ||||
8. | LOPEZ Manon | 2008 | FRA | CN AIX EN SAVOIE | 00:31.73 | 978 pts | ||||
50 Butterfly Women - Prelims (Friday 10 Mars 2023 - 15h47) | ||||||||||
1. | MELIH Amel | 1993 | ALG | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:27.58 | 1239 pts | QFA | |||
2. | LE CONTELLEC Lola | 2007 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:28.51 | 1178 pts | QFA | |||
3. | KOLB Sofia | 2005 | GER | VILLEURBANNE NATATION | 00:28.83 | 1157 pts | QFA | |||
4. | LAMAURY Lise | 2001 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:29.81 | 1095 pts | QFA | |||
5. | DUPUPED Lou-Anne | 2008 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:29.87 | 1091 pts | QFA | |||
6. | LEMOINE Margot | 2008 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:30.10 | 1077 pts | QFA | |||
6. | CZACHOR Laurianne | 2009 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:30.10 | 1077 pts | QFA | |||
8. | COUROSSE Lucie | 2005 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:30.31 | 1064 pts | QFA | |||
9. | COTTE Clara | 2005 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:30.46 | 1055 pts | QFB | |||
10. | POPESCU Mara-Maria | 2008 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:30.59 | 1047 pts | QFB | |||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / ANNECY | ||||||||||
11. | MANALLAH Ilyana | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:30.88 | 1029 pts | QFB | |||
12. | COUTANT Elea | 2007 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:30.89 | 1028 pts | QFB | |||
13. | FRUSTIÉ Caithline | 2006 | FRA | SN OYONNAX | 00:30.93 | 1026 pts | QFB | |||
14. | FERRATON Agathe | 2005 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:30.94 | 1025 pts | QFB | |||
15. | GAUDET Clelia | 2009 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:31.15 | 1013 pts | QFB | |||
15. | COURVOISIER Jenna | 2008 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:31.15 | 1013 pts | QFB | |||
17. | BOROGOVAC Sarah | 2005 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:31.16 | 1012 pts | QFC | |||
18. | POUILLY Laura | 2009 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:31.20 | 1010 pts | QFC | |||
19. | TROUVE Lyne | 2008 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:31.30 | 1004 pts | QFC | |||
20. | DUCRET Amelie | 2004 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:31.33 | 1002 pts | QFC | |||
21. | OLIVIER Lucie | 2009 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:31.36 | 1000 pts | QFC | |||
22. | LOPEZ Manon | 2008 | FRA | CN AIX EN SAVOIE | 00:31.41 | 997 pts | QFC | |||
23. | ARMATOL Idaline | 2008 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:31.43 | 996 pts | QFC | |||
23. | KHADRAOUI Tiphaine | 2007 | FRA | AS ROANNE NATATION | 00:31.43 | 996 pts | QFC | |||
25. | LACHAMP Auriane | 2009 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:31.50 | 992 pts | ||||
26. | MENARD Camille | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:31.57 | 988 pts | ||||
27. | PAPINI Emelyne | 2007 | FRA | AS ROANNE NATATION | 00:31.61 | 985 pts | ||||
28. | PAILLARD Alice | 2002 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:31.62 | 985 pts | ||||
29. | GIRAUD-TELME Anouk | 2009 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:31.69 | 980 pts | ||||
30. | MONTIBERT Anais | 2007 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:31.75 | 977 pts | ||||
31. | REBBOAH Zehava | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:31.83 | 972 pts | ||||
32. | WITSCH Shauna | 2005 | IRL | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:31.84 | 972 pts | ||||
33. | GOILLON Ariane | 2009 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:31.96 | 964 pts | ||||
34. | SANLAVILLE Lou | 2008 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:32.02 | 961 pts | ||||
35. | PERRET Eloïse | 2005 | FRA | NC ST-JEAN-DE-MAURIENNE | 00:32.12 | 955 pts | ||||
36. | BEAUDRY Alice | 2006 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:32.24 | 948 pts | ||||
37. | CHASSE Maiwenn | 2007 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:32.30 | 945 pts | ||||
38. | EXPOSITO Illona | 2008 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:32.39 | 939 pts | ||||
39. | CHARDON Anna | 2009 | FRA | CN ST-CHAMOND | 00:32.60 | 927 pts | ||||
40. | FARAH Mayssa | 2007 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:32.62 | 926 pts | ||||
41. | GARNIER Coline | 2009 | FRA | DAUPHINS MATHEYSINS | 00:32.64 | 925 pts | ||||
42. | POVEDA Jasmine | 2005 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:32.78 | 917 pts | ||||
43. | FIEUJEAN Ambre | 2007 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:32.79 | 916 pts | ||||
44. | GUILLON Mathilde | 2009 | FRA | US ST-EGRÈVE | 00:32.83 | 914 pts | ||||
45. | MEKARBANE Lea | 2008 | FRA | AQUATIC CLUB FIDESIEN | 00:32.99 | 905 pts | ||||
46. | GERFAUD-VALENTIN Abigaëlle | 2007 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:33.15 | 896 pts | ||||
47. | LEFEBVRE GACHET Alice | 2008 | FRA | CN AIX EN SAVOIE | 00:33.18 | 894 pts | ||||
48. | DE MAMBRO Camille | 2008 | FRA | CLUB NAUTIQUE PORTE DE L'ISERE | 00:33.20 | 893 pts | ||||
49. | FROGER DEPRES Léonie | 2007 | FRA | PONT DE CLAIX N GUC WP | 00:33.50 | 876 pts | ||||
50. | HEUZE Louise | 2009 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:33.57 | 872 pts | ||||
51. | FARJOT Lise | 2007 | FRA | PONT DE CLAIX N GUC WP | 00:33.58 | 872 pts | ||||
52. | PICARD Janie | 2009 | FRA | SN OYONNAX | 00:33.61 | 870 pts | ||||
53. | SEBASTIEN Margaux | 2008 | FRA | PONT DE CLAIX N GUC WP | 00:33.67 | 867 pts | ||||
53. | DE CHIARA Louane | 2008 | FRA | SEYNOD NATATION | 00:33.67 | 867 pts | ||||
55. | CORMIER Lison | 2009 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:33.70 | 865 pts | ||||
56. | CHARBONNEL Nila | 2006 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:33.99 | 849 pts | ||||
56. | BATAILLION Margaux | 2009 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:33.99 | 849 pts | ||||
58. | EL MOURAOUAH Zaina | 2009 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:34.14 | 841 pts | ||||
59. | LUMINEAU Justine | 2008 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:34.63 | 814 pts | ||||
60. | BETEMPS Camille | 2008 | FRA | SEYNOD NATATION | 00:35.11 | 788 pts | ||||
61. | LEHUEDE Adèle | 2009 | FRA | CN AIX EN SAVOIE | 00:36.00 | 741 pts | ||||
62. | BOUTHORS GROBOZ Pénélope | 2008 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:37.75 | 654 pts | ||||
--- | BESSARD Maeline | 2008 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | DNS dec |
--- | ||||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / VILLEFRANCHE SUR SAONE |