50 Breaststroke Men - Final A Juniors/Séniors : 15 ans et plus (Saturday 1 April 2023 - 15h22) | ||||||||||
1. | VILAIN Loris | 2007 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:32.68 | 1007 pts | ||||
2. | LAMOUR Enzo | 2007 | FRA | SCN BLAGNAC | 00:33.19 | 982 pts | ||||
3. | ALCOCK Henry | 2006 | GBR | CN CUGNAUX | 00:33.96 | 944 pts | ||||
4. | CHAREYRE Mathieu | 2008 | FRA | CN CUGNAUX | 00:34.02 | 941 pts | ||||
5. | ROMEC Tibault | 2008 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:34.19 | 933 pts | ||||
6. | BRUEL Mahe | 2007 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:34.41 | 923 pts | ||||
7. | BEN ABDALLAH Elyes | 2008 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:34.52 | 917 pts | ||||
8. | CABRERA Gabriel | 2005 | FRA | A.S.C.ST JEAN-DE-VERGES | 00:35.41 | 876 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final A Benjamins 2 : 14 ans (Saturday 1 April 2023 - 15h17) | ||||||||||
1. | GONOT Alexandre | 2009 | FRA | CN BALMA | 00:38.23 | 749 pts | ||||
2. | LOPEZ Tom | 2009 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:41.38 | 620 pts | ||||
3. | BATAILLE Ian | 2009 | FRA | MARSOUINS DU COMMINGES | 00:41.94 | 598 pts | ||||
4. | ARENA-PISANI Jules | 2009 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:44.86 | 491 pts | ||||
5. | BOUKHRIS Rayan | 2009 | FRA | MARSOUINS DU COMMINGES | 00:58.79 | 125 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final A Benjamins 1 : 13 ans (Saturday 1 April 2023 - 15h14) | ||||||||||
1. | DI BACCO Paolo | 2010 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:36.51 | 825 pts | ||||
2. | BAUDRELOT Maxime | 2010 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:38.69 | 729 pts | ||||
3. | COUSSEAU Gaspard | 2010 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:46.01 | 451 pts | ||||
4. | YEMMI Adam | 2010 | FRA | CN CUGNAUX | 00:47.57 | 401 pts | ||||
5. | DE OLIVEIRA Gabriel | 2010 | FRA | MARSOUINS DU COMMINGES | 01:00.43 | 98 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final B Juniors/Séniors : 15 ans et plus (Saturday 1 April 2023 - 15h20) | ||||||||||
1. | BARRE Maxence | 2008 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:35.78 | 858 pts | ||||
2. | ROMANETTI Aurèle | 2007 | FRA | CN CUGNAUX | 00:36.98 | 804 pts | ||||
3. | BRUNET Mathis | 2007 | FRA | CN BALMA | 00:37.06 | 800 pts | ||||
4. | MARTIN Thibault | 2006 | FRA | A.S.C.ST JEAN-DE-VERGES | 00:37.76 | 769 pts | ||||
5. | GUILLAUMES Alexandre | 2008 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:42.63 | 572 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Bfa (Saturday 1 April 2023 - 09h12) | ||||||||||
1. | CABRERA Gabriel | 2005 | FRA | A.S.C.ST JEAN-DE-VERGES | 00:35.06 | 892 pts | QFA | |||
2. | BARRE Maxence | 2008 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:35.61 | 866 pts | QFB | |||
50 Breaststroke Men - Prelims (Saturday 1 April 2023 - 09h06) | ||||||||||
1. | VILAIN Loris | 2007 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:32.55 | 1014 pts | QFA | |||
2. | LAMOUR Enzo | 2007 | FRA | SCN BLAGNAC | 00:33.25 | 979 pts | QFA | |||
3. | ALCOCK Henry | 2006 | GBR | CN CUGNAUX | 00:33.45 | 969 pts | QFA | |||
4. | CHAREYRE Mathieu | 2008 | FRA | CN CUGNAUX | 00:33.96 | 944 pts | QFA | |||
5. | BRUEL Mahe | 2007 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:34.22 | 932 pts | QFA | |||
6. | ROMEC Tibault | 2008 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:34.23 | 931 pts | QFA | |||
7. | BEN ABDALLAH Elyes | 2008 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:35.49 | 872 pts | QFA | |||
8. | CABRERA Gabriel | 2005 | FRA | A.S.C.ST JEAN-DE-VERGES | 00:36.12 | 843 pts | Bfa | |||
9. | BARRE Maxence | 2008 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:36.12 | 843 pts | Bfa | |||
10. | DI BACCO Paolo | 2010 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:36.26 | 836 pts | QFA | |||
11. | BRUNET Mathis | 2007 | FRA | CN BALMA | 00:36.69 | 817 pts | QFB | |||
12. | ROMANETTI Aurèle | 2007 | FRA | CN CUGNAUX | 00:37.45 | 783 pts | QFB | |||
13. | MARTIN Thibault | 2006 | FRA | A.S.C.ST JEAN-DE-VERGES | 00:37.52 | 780 pts | QFB | |||
14. | GONOT Alexandre | 2009 | FRA | CN BALMA | 00:38.40 | 742 pts | QFA | |||
15. | BAUDRELOT Maxime | 2010 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:38.45 | 740 pts | QFA | |||
16. | KASDALLAH Bilel | 2007 | FRA | SCN BLAGNAC | 00:39.34 | 702 pts | QFB | |||
17. | BATAILLE Ian | 2009 | FRA | MARSOUINS DU COMMINGES | 00:41.14 | 629 pts | QFA | |||
18. | LOPEZ Tom | 2009 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:41.91 | 599 pts | QFA | |||
19. | GUILLAUMES Alexandre | 2008 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:42.83 | 564 pts | QFB | |||
20. | CABRERA Léo | 2006 | FRA | A.S.C.ST JEAN-DE-VERGES | 00:43.37 | 544 pts | QFB | |||
21. | ARENA-PISANI Jules | 2009 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:44.09 | 518 pts | QFA | |||
22. | COUSSEAU Gaspard | 2010 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:45.80 | 459 pts | QFA | |||
23. | YEMMI Adam | 2010 | FRA | CN CUGNAUX | 00:47.46 | 404 pts | QFA | |||
24. | DE OLIVEIRA Gabriel | 2010 | FRA | MARSOUINS DU COMMINGES | 00:58.04 | 139 pts | QFA | |||
25. | BOUKHRIS Rayan | 2009 | FRA | MARSOUINS DU COMMINGES | 00:59.84 | 107 pts | QFA | |||
--- | SLEE Bram | 2009 | NED | US COLOMIERS NATATION | DNS dec |
--- |