50 Backstroke Women - Prelims (Sunday 16 April 2023 - 10h32) | ||||||||||
1. | SADOUET Lola | 2009 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:33.69 | 988 pts | ||||
2. | ALIU Lea | 2009 | KOS | SWIMMING TEAM PRISHTINA | 00:33.71 | 987 pts | ||||
3. | SEVRIN Clemence | 2009 | BEL | SWIMMING TEAM DISON | 00:33.80 | 982 pts | ||||
4. | DUGOIS MIRAMBET Auxane | 2009 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:35.03 | 920 pts | ||||
5. | OMS Romane | 2009 | FRA | SN METZ | 00:35.11 | 916 pts | ||||
6. | KHADDAN Warda | 2009 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:35.16 | 914 pts | ||||
7. | MORGAS Camille | 2011 | FRA | MARNE | 00:37.05 | 822 pts | ||||
8. | SIGGILLINO Lisa | 2011 | FRA | MEURTHE-ET-MOSELLE | 00:37.06 | 822 pts | ||||
9. | BAHI Ramim | 2010 | FRA | MEURTHE-ET-MOSELLE | 00:37.43 | 805 pts | ||||
10. | NICOLAY Heloise | 2010 | FRA | MARNE | 00:37.50 | 801 pts | ||||
11. | SEKOURI Lina | 2009 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:37.75 | 790 pts | ||||
12. | DIGNEFFE Shelly | 2011 | BEL | PERRON | 00:38.20 | 769 pts | ||||
13. | ATTIK Ines | 2011 | FRA | MARNE | 00:38.23 | 768 pts | ||||
14. | GLESER Solene | 2009 | FRA | SN METZ | 00:38.35 | 762 pts | ||||
15. | SANDU Mara | 2009 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:38.75 | 744 pts | ||||
16. | LAURENT Manon | 2011 | FRA | MARNE | 00:38.82 | 741 pts | ||||
17. | ABAZI Erda | 2009 | KOS | SWIMMING TEAM PRISHTINA | 00:39.04 | 731 pts | ||||
18. | ANTOINE Juliette | 2011 | FRA | MARNE | 00:39.38 | 716 pts | ||||
19. | HUOT Tayssi | 2010 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:39.44 | 714 pts | ||||
20. | DEDOYARD Mazarine | 2010 | BEL | PERRON | 00:39.67 | 704 pts | ||||
21. | MARZOUK Amani | 2011 | FRA | MEURTHE-ET-MOSELLE | 00:39.79 | 698 pts | ||||
22. | LAMIRAUX Zia | 2012 | FRA | MEURTHE-ET-MOSELLE | 00:39.85 | 696 pts | ||||
23. | VARGA Nelle | 2010 | FRA | MARNE | 00:40.03 | 688 pts | ||||
24. | ALVES Margaux | 2010 | FRA | MARNE | 00:40.21 | 680 pts | ||||
25. | EL HAMDI Lilia | 2011 | FRA | MARNE | 00:40.40 | 672 pts | ||||
26. | KOENIG Mallaury | 2011 | FRA | MARNE | 00:42.09 | 602 pts | ||||
27. | JACQUES Chloé | 2011 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:43.61 | 543 pts | ||||
28. | CASTELLANO Neela | 2012 | FRA | LANGRES NATATION 52 | 00:44.64 | 504 pts | ||||
29. | THIBULT Camille | 2012 | FRA | MEURTHE-ET-MOSELLE | 00:45.44 | 475 pts | ||||
30. | JACQUES Maëlys | 2011 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:45.73 | 465 pts | ||||
31. | PARDO Alissa | 2012 | BEL | PERRON | 00:46.76 | 429 pts | ||||
32. | PARDO Olivia | 2013 | BEL | PERRON | 00:46.88 | 425 pts | ||||
33. | FAUCHART Ileana | 2011 | FRA | RETHEL SPORTIF NATATION | 00:46.92 | 423 pts | ||||
34. | ATTARDO Lisa | 2012 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:47.72 | 397 pts | ||||
35. | OGRYZEK Romane | 2013 | FRA | C.S MONTERELAIS NATATION | 00:48.13 | 384 pts | ||||
36. | AMROUR Sabrynel | 2013 | FRA | C.S MONTERELAIS NATATION | 00:48.41 | 375 pts | ||||
37. | CHOFFLON Perrine | 2011 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:48.44 | 374 pts | ||||
38. | ALVES Hanna | 2014 | FRA | C.S MONTERELAIS NATATION | 00:50.58 | 309 pts | ||||
39. | THIEBAUT Camille | 2012 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:50.69 | 306 pts | ||||
40. | JAUGEY Margot | 2013 | FRA | LANGRES NATATION 52 | 00:52.93 | 245 pts | ||||
41. | BOCQUET Margot | 2013 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:53.99 | 218 pts | ||||
42. | LEGER Maëlle | 2013 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:54.04 | 217 pts | ||||
43. | MENISSIER Eugénie | 2013 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:55.01 | 194 pts | ||||
44. | GROSJEAN Louise | 2013 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:55.17 | 191 pts | ||||
--- | LEFRANC Emma | 2010 | FRA | MARNE | DNS dec |
--- | ||||
--- | BARAKHOEVA Khava | 2011 | FFN | LANGRES NATATION 52 | DNS dec |
--- | ||||
--- | RUVERA Lily-Rose | 2012 | FRA | SN METZ | DNS dec |
--- | ||||
--- | GROSSE Sarah | 2011 | FRA | CN SARREGUEMINES | DSQ |
--- |