50 Freestyle Men - Final A Juniors & plus : 15 ans et plus (Sunday 4 June 2023 - 15h39) | ||||||||||
1. | BUSSON Timothée | 2006 | FRA | CN ANDRESY | 00:25.70 | 1055 pts | ||||
2. | HETTAK Moussa | 2008 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:26.30 | 1015 pts | ||||
3. | BERNOLLIN Sidoine | 2007 | FRA | MACON NATATION | 00:27.69 | 925 pts | ||||
4. | DORLET Guillaume | 2005 | FRA | LES ORQUES CHAUMONT | 00:28.06 | 902 pts | ||||
--- | HERMEREL Gabriel | 2005 | FRA | CN BEAUNE | DSQ |
--- | ||||
50 Freestyle Men - Final A Benjamins : 13-14 ans (Sunday 4 June 2023 - 15h36) | ||||||||||
1. | PLAQUET Mathis | 2009 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:26.79 | 983 pts | ||||
2. | CHANLON Johann | 2009 | FRA | MONTCEAU ON | 00:29.77 | 799 pts | ||||
3. | SOUSTELLE Jean-Antoine | 2009 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:30.61 | 750 pts | ||||
4. | COUTURET Hugo | 2010 | FRA | CN BEAUNE | 00:31.44 | 704 pts | ||||
5. | ISHAHIARIMIADANA Juan-Mitch | 2009 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:31.87 | 680 pts | ||||
50 Freestyle Men - Final A Avenirs : 6-12 ans (Sunday 4 June 2023 - 15h33) | ||||||||||
1. | RADEK Alban | 2011 | FRA | CN BEAUNE | 00:32.43 | 650 pts | ||||
2. | PERCHE Louis | 2013 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:33.72 | 584 pts | ||||
3. | LAPERGUE Arséne | 2011 | FRA | CN BEAUNE | 00:33.95 | 572 pts | ||||
4. | FEBVRE Marius | 2012 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:35.07 | 518 pts | ||||
5. | BONNOT Maxence | 2011 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:35.26 | 509 pts | ||||
50 Freestyle Men - Final B Juniors 1 & 2 : 15-16 ans (Sunday 4 June 2023 - 15h38) | ||||||||||
1. | LEMOINE Imanol | 2008 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:28.43 | 879 pts | ||||
2. | GILHARD Samir | 2007 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:28.83 | 855 pts | ||||
3. | LEMOINE Matéo | 2008 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:30.63 | 749 pts | ||||
4. | MEULLE Doryan | 2008 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:31.12 | 721 pts | ||||
5. | LESVEN Constant | 2008 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:31.69 | 690 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims (Saturday 3 June 2023 - 15h34) | ||||||||||
1. | BUSSON Timothée | 2006 | FRA | CN ANDRESY | 00:25.97 | 1037 pts | QFA | |||
2. | HETTAK Moussa | 2008 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:26.00 | 1035 pts | QFA | |||
3. | HERMEREL Gabriel | 2005 | FRA | CN BEAUNE | 00:26.49 | 1003 pts | QFA | |||
4. | PLAQUET Mathis | 2009 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:26.98 | 971 pts | QFA | |||
5. | BERNOLLIN Sidoine | 2007 | FRA | MACON NATATION | 00:27.09 | 964 pts | QFA | |||
6. | DORLET Guillaume | 2005 | FRA | LES ORQUES CHAUMONT | 00:27.56 | 933 pts | QFA | |||
7. | ZIELINSKI Quentin | 2004 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:27.88 | 913 pts | ||||
8. | GILHARD Samir | 2007 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:29.08 | 840 pts | QFB | |||
9. | LEMOINE Imanol | 2008 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:29.13 | 837 pts | QFB | |||
10. | GUILLERY Raphael | 2005 | FRA | CN ANDRESY | 00:30.03 | 783 pts | ||||
11. | CHANLON Johann | 2009 | FRA | MONTCEAU ON | 00:30.27 | 770 pts | QFA | |||
12. | OLIANA Baptiste | 2005 | FRA | CERCLE DAUPHINS LE CREUSOT | 00:30.32 | 767 pts | ||||
13. | BERBEROGLU Enes | 2000 | FRA | CERCLE DAUPHINS LE CREUSOT | 00:30.47 | 758 pts | ||||
14. | MEULLE Doryan | 2008 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:30.82 | 738 pts | QFB | |||
15. | SOUSTELLE Jean-Antoine | 2009 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:31.16 | 719 pts | QFA | |||
16. | FLEURET Jean-Baptiste | 1995 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:31.77 | 686 pts | ||||
17. | COUTURET Hugo | 2010 | FRA | CN BEAUNE | 00:31.86 | 681 pts | QFA | |||
18. | LESVEN Constant | 2008 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:31.93 | 677 pts | QFB | |||
19. | LEMOINE Matéo | 2008 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:32.04 | 671 pts | QFB | |||
20. | ISHAHIARIMIADANA Juan-Mitch | 2009 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:32.05 | 671 pts | QFA | |||
21. | MENDJOUR Arab-Samy | 2009 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:32.35 | 655 pts | ||||
22. | RADEK Alban | 2011 | FRA | CN BEAUNE | 00:32.68 | 637 pts | QFA | |||
23. | COSSIN Walter | 2003 | FRA | CERCLE DAUPHINS LE CREUSOT | 00:32.79 | 631 pts | ||||
24. | DEVROE Axel | 2009 | FRA | CN DOLE & REG | 00:32.86 | 628 pts | ||||
25. | LALIGANT Côme | 2009 | FRA | CN DOLE & REG | 00:32.97 | 622 pts | ||||
26. | ESPIRE Pierrot | 2007 | FRA | LES ORQUES CHAUMONT | 00:33.38 | 601 pts | ||||
27. | BERNIGAUD Louis | 2010 | FRA | CERCLE DAUPHINS LE CREUSOT | 00:33.61 | 589 pts | ||||
28. | LECORRE Romain | 1976 | FRA | CN BEAUNE | 00:33.78 | 581 pts | ||||
29. | PERCHE Louis | 2013 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:33.81 | 579 pts | QFA | |||
30. | KARMANN Arthur | 2010 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:33.91 | 574 pts | ||||
31. | LAPERGUE Arséne | 2011 | FRA | CN BEAUNE | 00:33.97 | 571 pts | QFA | |||
32. | OULBOUB Adam | 2007 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:34.35 | 553 pts | ||||
33. | BUISSON Lorenzo | 2010 | FRA | CN DOLE & REG | 00:34.50 | 545 pts | ||||
34. | SACLIER Anatole | 2010 | FRA | MONTCEAU ON | 00:34.62 | 540 pts | ||||
35. | BONNOT Maxence | 2011 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:34.63 | 539 pts | QFA | |||
36. | FEBVRE Marius | 2012 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:34.72 | 535 pts | QFA | |||
37. | LOUREAU Evan | 2009 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:34.81 | 530 pts | ||||
38. | OULAYA Yassine | 2010 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:35.04 | 520 pts | ||||
39. | VIOLOT Oscar | 2010 | FRA | CN BEAUNE | 00:35.27 | 509 pts | ||||
40. | OULBOUB Yassine | 2011 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:35.62 | 492 pts | ||||
41. | CALDERON-JOUSSELIN Sacha | 2011 | FRA | CN BEAUNE | 00:35.69 | 489 pts | ||||
42. | EL QOQUI Imrane | 2009 | FRA | CN ANDRESY | 00:35.70 | 489 pts | ||||
43. | MASSOTTE Esteban | 2011 | FRA | CN DOLE & REG | 00:35.84 | 482 pts | ||||
44. | DESCHAMPS Mathis | 2011 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:35.88 | 481 pts | ||||
45. | DESMARIS Romain | 2010 | FRA | CN NUITS-ST-GEORGES | 00:35.97 | 476 pts | ||||
46. | PARIS Thibaut | 2012 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:36.29 | 462 pts | ||||
47. | HABBANE Zakariya | 2012 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:36.37 | 459 pts | ||||
48. | CHAMPION Alexandre | 2011 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:36.70 | 444 pts | ||||
49. | JEANNIN Nolan | 2012 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:37.00 | 431 pts | ||||
50. | JOBLOT Oscar | 2012 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:37.05 | 429 pts | ||||
51. | SANZARI Leo | 2012 | FRA | CN DOLE & REG | 00:37.19 | 423 pts | ||||
52. | EL QOQUI Zakaria | 2011 | FRA | CN ANDRESY | 00:37.39 | 414 pts | ||||
53. | ROLOT Titouan | 2010 | FRA | CN ANDRESY | 00:37.85 | 395 pts | ||||
54. | DUCHANOY Oscar | 2013 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:37.90 | 393 pts | ||||
55. | ALSYS Léonard | 2011 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:38.00 | 389 pts | ||||
56. | MARTINEZ Timothe | 2011 | FRA | MONTCEAU ON | 00:38.03 | 388 pts | ||||
57. | REKIK Sayf | 2008 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:38.21 | 380 pts | ||||
58. | AOUALI Riyad | 2011 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:38.25 | 379 pts | ||||
59. | KHALFOUNE Thomas | 2006 | FRA | CERCLE DAUPHINS LE CREUSOT | 00:38.46 | 370 pts | ||||
60. | PERCEAU Raphael | 2010 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:38.63 | 364 pts | ||||
61. | LEMKAK Noham | 2012 | FRA | CN DOLE & REG | 00:38.69 | 361 pts | ||||
62. | MANDON Aymeric | 2012 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:38.71 | 360 pts | ||||
63. | DUCHANOY Tom | 2013 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:39.36 | 335 pts | ||||
64. | LAPERGUE Hadrien | 2013 | FRA | CN BEAUNE | 00:40.52 | 293 pts | ||||
65. | LEFEBVRE Louis | 2008 | FRA | CERCLE DAUPHINS LE CREUSOT | 00:41.10 | 272 pts | ||||
66. | GLATHOUD Tom | 2012 | FRA | MACON NATATION | 00:41.30 | 266 pts | ||||
67. | CRETIN Alexis | 2011 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:41.97 | 243 pts | ||||
68. | BECK Nathanael | 2015 | FRA | MONTCEAU ON | 00:42.99 | 212 pts | ||||
69. | HERTAUT Gabin | 2010 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:43.12 | 208 pts | ||||
70. | PERRIER Gabriel | 2014 | FRA | CN BEAUNE | 00:44.13 | 179 pts | ||||
71. | JOLY Baptiste | 2014 | FRA | CN BEAUNE | 00:44.48 | 169 pts | ||||
72. | CHANEL Alex | 2013 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:44.54 | 167 pts | ||||
73. | CIOBANU CIUREA Alexandru-Casian | 2013 | ROU | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:45.21 | 150 pts | ||||
74. | CHAUVENET Elio | 2012 | FRA | CN BEAUNE | 00:45.94 | 132 pts | ||||
75. | LEMKAK Imrane | 2013 | FRA | CN DOLE & REG | 00:46.01 | 130 pts | ||||
76. | LOUDYI Sofiane | 2012 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:46.78 | 113 pts | ||||
77. | MAZIER Gaspard | 2012 | FRA | CN NUITS-ST-GEORGES | 00:46.93 | 109 pts | ||||
78. | PANSIOT Maxence | 2013 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:47.42 | 99 pts | ||||
79. | RICHARD Simon | 2011 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:48.93 | 70 pts | ||||
80. | WERMEILLE RAHAL Mourad | 2013 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:49.00 | 69 pts | ||||
81. | COLLIN Clement | 2013 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:49.52 | 60 pts | ||||
82. | ROZALEN Mathis | 2012 | FRA | MONTCEAU ON | 00:50.65 | 44 pts | ||||
83. | CHARIFI-ALAOUI Adam | 2011 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:52.03 | 27 pts | ||||
84. | FAVRE Milann | 2013 | FRA | CN DOLE & REG | 00:52.58 | 21 pts | ||||
85. | MEULLE Maxym | 2013 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:52.71 | 20 pts | ||||
86. | BARRAUX Nahel | 2014 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:52.73 | 20 pts | ||||
87. | LAPERGUE Elias | 2014 | FRA | CN BEAUNE | 00:53.16 | 16 pts | ||||
88. | EL ORCHI Iwane | 2014 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:53.59 | 13 pts | ||||
89. | CHAUVENET Camille | 2013 | FRA | CN BEAUNE | 00:56.70 | 1 pts | ||||
--- | CUERVO Hugo | 2004 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | OULBAGHDADI Imran | 2012 | FRA | MACON NATATION | DNS dec |
--- |