50 Breaststroke Women - Final A (Sunday 16 April 2023 - 16h15) | ||||||||||
1. | HAMON HALL Yulizh | 2006 | FRA | CN BREST | 00:33.69 | 1168 pts | ||||
CAF - BRETAGNE / BREST | ||||||||||
2. | LABHINI Romane | 2007 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:36.18 | 1037 pts | ||||
3. | BOURSE Claire | 1998 | FRA | CN BREST | 00:36.35 | 1028 pts | ||||
4. | LE GUEN Ilona | 2001 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:36.54 | 1019 pts | ||||
5. | VIGOUROUX Laura | 2004 | FRA | CN BREST | 00:36.75 | 1008 pts | ||||
6. | MEAR Constance | 2003 | FRA | AS CARQUEFOU | 00:37.61 | 965 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final B (Sunday 16 April 2023 - 16h13) | ||||||||||
1. | KEROUEDAN Lea | 2000 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:38.43 | 925 pts | ||||
2. | PRIMOT Flora | 2008 | FRA | AS CARQUEFOU | 00:38.53 | 920 pts | ||||
3. | LAMANDE Adele | 2007 | FRA | CLUB DE NATATION PAIMPOL-GOELO | 00:38.85 | 905 pts | ||||
4. | HAMON Sklaerenn | 2008 | FRA | LANNION NATATION | 00:38.89 | 903 pts | ||||
5. | PICHON Salomé | 2008 | FRA | AS CARQUEFOU | 00:39.18 | 889 pts | ||||
6. | CHARGE Lola | 2005 | FRA | AS CARQUEFOU | 00:39.86 | 857 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final C Benjamines et Juniors : 12-17 ans (Sunday 16 April 2023 - 16h10) | ||||||||||
1. | LE CAM Zoe | 2006 | FRA | CN MORLAIX | 00:39.78 | 861 pts | ||||
2. | LE BOURGOCQ Daphné | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:39.88 | 857 pts | ||||
3. | GAZZERA Ambre | 2006 | FRA | CN BREST | 00:40.50 | 828 pts | ||||
CAF - BRETAGNE / BREST | ||||||||||
4. | JAFFRES Judicaëlle | 2010 | FRA | CN BREST | 00:41.19 | 797 pts | ||||
5. | LOAEC Enola | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:41.62 | 778 pts | ||||
6. | LE ROUX Garance | 2006 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:42.43 | 742 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims (Sunday 16 April 2023 - 10h43) | ||||||||||
1. | HAMON HALL Yulizh | 2006 | FRA | CN BREST | 00:34.54 | 1122 pts | QFA | |||
CAF - BRETAGNE / BREST | ||||||||||
2. | BOURSE Claire | 1998 | FRA | CN BREST | 00:35.60 | 1067 pts | QFA | |||
3. | LE GUEN Ilona | 2001 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:36.13 | 1039 pts | QFA | |||
4. | LABHINI Romane | 2007 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:36.46 | 1023 pts | QFA | |||
5. | VIGOUROUX Laura | 2004 | FRA | CN BREST | 00:36.80 | 1005 pts | QFA | |||
6. | MEAR Constance | 2003 | FRA | AS CARQUEFOU | 00:37.46 | 973 pts | QFA | |||
7. | LAUREC Annette | 2005 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:37.58 | 967 pts | QFB | |||
8. | VIGOUROUX Emilie | 2008 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:38.25 | 934 pts | QFB | |||
9. | KEROUEDAN Lea | 2000 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:38.79 | 908 pts | QFB | |||
10. | HAMON Sklaerenn | 2008 | FRA | LANNION NATATION | 00:38.90 | 903 pts | QFB | |||
11. | PRIMOT Flora | 2008 | FRA | AS CARQUEFOU | 00:39.10 | 893 pts | QFB | |||
12. | LAMANDE Adele | 2007 | FRA | CLUB DE NATATION PAIMPOL-GOELO | 00:39.20 | 888 pts | QFB | |||
13. | PICHON Salomé | 2008 | FRA | AS CARQUEFOU | 00:39.25 | 886 pts | QFC | |||
14. | CHARGE Lola | 2005 | FRA | AS CARQUEFOU | 00:39.29 | 884 pts | ||||
15. | BOSCHER Anne-Claire | 2000 | FRA | CN BREST | 00:40.29 | 838 pts | ||||
16. | LE BOURGOCQ Daphné | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:40.35 | 835 pts | QFC | |||
17. | GAZZERA Ambre | 2006 | FRA | CN BREST | 00:40.50 | 828 pts | QFC | |||
CAF - BRETAGNE / BREST | ||||||||||
18. | BAGET Peihl | 2003 | FRA | CN BREST | 00:40.72 | 818 pts | ||||
19. | LE CAM Zoe | 2006 | FRA | CN MORLAIX | 00:40.82 | 813 pts | QFC | |||
20. | LOAEC Enola | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:41.54 | 781 pts | QFC | |||
21. | THOMAS Maud | 2003 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:41.98 | 762 pts | ||||
22. | JAFFRES Judicaëlle | 2010 | FRA | CN BREST | 00:42.31 | 747 pts | QFC | |||
23. | LE ROUX Garance | 2006 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:42.34 | 746 pts | ||||
24. | LOUSSOUARN Maiwen | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:42.53 | 738 pts | ||||
25. | HENAFF Ines | 2009 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:42.62 | 734 pts | ||||
26. | VELLY Enora | 2009 | FRA | CN GUINGAMP | 00:42.80 | 726 pts | ||||
27. | BOUQUET Alice | 2005 | FRA | AS CARQUEFOU | 00:43.23 | 708 pts | ||||
28. | ELEOUET Nila | 2009 | FRA | CN MORLAIX | 00:43.64 | 691 pts | ||||
29. | JONCOURT Lucile | 2011 | FRA | CN BREST | 00:44.17 | 669 pts | ||||
30. | OSMOND Léonie | 2011 | FRA | CN BREST | 00:44.19 | 668 pts | ||||
31. | ANDRIVOLA Candy | 2006 | FRA | CN BREST | 00:44.58 | 652 pts | ||||
31. | PAUGAM Maelys | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:44.58 | 652 pts | ||||
33. | BOUFAKRANE Inès | 2010 | FRA | CN BREST | 00:46.51 | 576 pts | ||||
34. | LE ROY Erell | 2011 | FRA | CN BREST | 00:47.10 | 554 pts | ||||
35. | LOAËC Clémence | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:47.76 | 530 pts |