Start-List by team
AMIENS METROPOLE NAT.
Code structure : 387 - District : HAUTS-DE-FRANCE (3006) - Department : SOMME (1663)
Number of individual commitments:36
BOUCHEZ Maxime (2000) FRA |
200 Freestyle Men |
|
serie 12 |
line 8 |
02:04.40 |
Vendredi 12 Juin |
11h30 |
200 Medley Men |
|
serie 6 |
line 7 |
02:24.77 |
Samedi 13 Juin |
11h46 |
100 Freestyle Men |
|
serie 10 |
line 4 |
00:57.35 |
Dimanche 14 Juin |
12h07 |
800 Freestyle Men |
|
serie 2 |
line 3 |
09:46.72 |
Dimanche 14 Juin |
12h27 |
PETIT Fabien (2000) FRA |
1500 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 4 |
19:52.23 |
Vendredi 12 Juin |
11h57 |
50 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 4 |
00:29.34 |
Samedi 13 Juin |
10h16 |
400 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 6 |
04:56.11 |
Samedi 13 Juin |
12h27 |
100 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 4 |
01:04.66 |
Dimanche 14 Juin |
11h51 |
RIFFLET Mathieu (2001) FRA |
50 Backstroke Men |
|
serie 2 |
line 6 |
00:35.86 |
Vendredi 12 Juin |
09h16 |
50 Freestyle Men |
|
serie 2 |
line 2 |
00:29.10 |
Samedi 13 Juin |
10h18 |
50 Butterfly Men |
|
serie 4 |
line 5 |
00:31.10 |
Dimanche 14 Juin |
10h04 |
100 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 2 |
01:05.03 |
Dimanche 14 Juin |
11h51 |
VINDEVOGEL-CAUET Igor (2001) FRA |
50 Backstroke Men |
|
serie 7 |
line 3 |
00:31.93 |
Vendredi 12 Juin |
09h22 |
50 Freestyle Men |
|
serie 3 |
line 3 |
00:28.67 |
Samedi 13 Juin |
10h19 |
200 Medley Men |
|
serie 3 |
line 8 |
02:35.99 |
Samedi 13 Juin |
11h36 |
50 Butterfly Men |
|
serie 5 |
line 8 |
00:31.04 |
Dimanche 14 Juin |
10h05 |
100 Backstroke Men |
|
serie 2 |
line 4 |
01:12.00 |
Dimanche 14 Juin |
11h16 |
BIGOT Clémence (2001) FRA |
50 Backstroke Women |
|
serie 8 |
line 3 |
00:32.48 |
Vendredi 12 Juin |
09h09 |
50 Freestyle Women |
|
serie 10 |
line 7 |
00:29.92 |
Samedi 13 Juin |
10h09 |
200 Medley Women |
|
serie 5 |
line 2 |
02:38.66 |
Samedi 13 Juin |
11h22 |
50 Butterfly Women |
|
serie 7 |
line 1 |
00:33.12 |
Dimanche 14 Juin |
09h53 |
100 Backstroke Women |
|
serie 7 |
line 3 |
01:09.51 |
Dimanche 14 Juin |
11h12 |
BRISFER Clara (1997) FRA |
400 Freestyle Women |
|
serie 6 |
line 4 |
04:24.85 |
Samedi 13 Juin |
12h21 |
GUETTE Florine (2000) FRA |
100 Breaststroke Women |
|
serie 5 |
line 1 |
01:22.63 |
Vendredi 12 Juin |
09h38 |
50 Breaststroke Women |
|
serie 5 |
line 1 |
00:38.20 |
Samedi 13 Juin |
09h43 |
200 Medley Women |
|
serie 5 |
line 8 |
02:43.23 |
Samedi 13 Juin |
11h22 |
50 Butterfly Women |
|
serie 6 |
line 7 |
00:33.54 |
Dimanche 14 Juin |
09h52 |
200 Breaststroke Women |
|
serie 5 |
line 6 |
02:58.32 |
Dimanche 14 Juin |
10h33 |
MALLET Camille (2001) FRA |
100 Breaststroke Women |
|
serie 5 |
line 5 |
01:18.28 |
Vendredi 12 Juin |
09h38 |
50 Breaststroke Women |
|
serie 4 |
line 5 |
00:35.90 |
Samedi 13 Juin |
09h41 |
50 Freestyle Women |
|
serie 13 |
line 2 |
00:28.97 |
Samedi 13 Juin |
10h13 |
100 Freestyle Women |
|
serie 8 |
line 6 |
01:05.54 |
Dimanche 14 Juin |
11h42 |
PECOUL Emilie (2001) FRA |
200 Freestyle Women |
|
serie 9 |
line 7 |
02:16.97 |
Vendredi 12 Juin |
10h54 |
50 Freestyle Women |
|
serie 9 |
line 4 |
00:30.01 |
Samedi 13 Juin |
10h08 |
400 Freestyle Women |
|
serie 5 |
line 2 |
04:48.56 |
Samedi 13 Juin |
12h16 |
100 Freestyle Women |
|
serie 12 |
line 2 |
01:02.81 |
Dimanche 14 Juin |
11h50 |