Start-List by team
SOISSONS NATATION SPORTIVE
Code structure : 1463 - District : HAUTS-DE-FRANCE (3006) - Department : AISNE (1601)
Number of individual commitments:10
Number of engaged relay:3
Team 1 |
ACHOUR TALET Miliane (2003) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[3 position] |
serie 2 |
line 2 |
05:40.00 |
Lundi 11 Novembre |
09h55 |
4x200 Freestyle Men |
[3 position] |
serie 3 |
line 2 |
09:10.53 |
Lundi 11 Novembre |
15h30 |
4x100 Medley Men |
[2 position] |
serie 2 |
line 4 |
04:55.00 |
Lundi 11 Novembre |
17h42 |
200 Breaststroke Men |
|
serie 3 |
line 8 |
03:01.59 |
Lundi 11 Novembre |
10h42 |
ACHOUR TALET Sofiane (2004) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[1 position] |
serie 2 |
line 2 |
05:40.00 |
Lundi 11 Novembre |
09h55 |
4x200 Freestyle Men |
[1 position] |
serie 3 |
line 2 |
09:10.53 |
Lundi 11 Novembre |
15h30 |
4x100 Medley Men |
[3 position] |
serie 2 |
line 4 |
04:55.00 |
Lundi 11 Novembre |
17h42 |
200 Butterfly Men |
|
serie 3 |
line 3 |
02:23.08 |
Lundi 11 Novembre |
11h26 |
BERBER Yanis (2006) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[9 position] |
serie 2 |
line 2 |
05:40.00 |
Lundi 11 Novembre |
09h55 |
100 Butterfly Men |
|
serie 2 |
line 5 |
01:19.25 |
Lundi 11 Novembre |
16h58 |
CLAIR Arthur (2004) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[2 position] |
serie 2 |
line 2 |
05:40.00 |
Lundi 11 Novembre |
09h55 |
4x200 Freestyle Men |
[2 position] |
serie 3 |
line 2 |
09:10.53 |
Lundi 11 Novembre |
15h30 |
4x100 Medley Men |
[1 position] |
serie 2 |
line 4 |
04:55.00 |
Lundi 11 Novembre |
17h42 |
200 Backstroke Men |
|
serie 3 |
line 2 |
02:28.44 |
Lundi 11 Novembre |
10h23 |
GERLOT Quentin (2007) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[7 position] |
serie 2 |
line 2 |
05:40.00 |
Lundi 11 Novembre |
09h55 |
100 Backstroke Men |
|
serie 2 |
line 4 |
01:26.16 |
Lundi 11 Novembre |
16h02 |
HARDENNE Thibaut (2003) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[4 position] |
serie 2 |
line 2 |
05:40.00 |
Lundi 11 Novembre |
09h55 |
4x100 Medley Men |
[4 position] |
serie 2 |
line 4 |
04:55.00 |
Lundi 11 Novembre |
17h42 |
100 Freestyle Men |
|
serie 3 |
line 6 |
00:59.71 |
Lundi 11 Novembre |
16h43 |
JUMEL Alexandre (2006) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[8 position] |
serie 2 |
line 2 |
05:40.00 |
Lundi 11 Novembre |
09h55 |
100 Breaststroke Men |
|
serie 3 |
line 7 |
01:32.63 |
Lundi 11 Novembre |
16h21 |
JUMEL Guillaume (2009) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[10 position] |
serie 2 |
line 2 |
05:40.00 |
Lundi 11 Novembre |
09h55 |
100 Medley Men |
|
serie 2 |
line 6 |
01:43.42 |
Lundi 11 Novembre |
17h14 |
LABOUGLIE Francois (2009) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[5 position] |
serie 2 |
line 2 |
05:40.00 |
Lundi 11 Novembre |
09h55 |
4x200 Freestyle Men |
[4 position] |
serie 3 |
line 2 |
09:10.53 |
Lundi 11 Novembre |
15h30 |
400 Freestyle Men |
|
serie 2 |
line 7 |
06:42.43 |
Lundi 11 Novembre |
10h58 |
NORIS Louis (2008) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[6 position] |
serie 2 |
line 2 |
05:40.00 |
Lundi 11 Novembre |
09h55 |
200 Medley Men |
|
serie 2 |
line 3 |
03:02.14 |
Lundi 11 Novembre |
11h39 |