Start-List by team
AS CORBEIL-ESSONNE
Code structure : 100 - District : ILE-DE-FRANCE (1592) - Department : ESSONNE (1631)
Number of individual commitments:38
AKCHA Yassine (2007) FRA |
100 Breaststroke Men |
|
serie 3 |
line 3 |
01:38.14 |
Samedi 23 Octobre |
10h55 |
400 Medley Men |
|
serie 1 |
line 5 |
NTNo time |
Samedi 23 Octobre |
11h49 |
800 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 6 |
NTNo time |
Dimanche 24 Octobre |
15h39 |
BERTHIER FRANCILLETTE Jérémy (2009) FRA |
100 Breaststroke Men |
|
serie 2 |
line 1 |
02:08.25 |
Samedi 23 Octobre |
10h52 |
50 Breaststroke Men |
|
serie 3 |
line 1 |
00:59.26 |
Dimanche 24 Octobre |
08h49 |
50 Freestyle Men |
|
serie 3 |
line 2 |
00:44.56 |
Dimanche 24 Octobre |
09h18 |
BROYARD Antoine (2006) FRA |
100 Breaststroke Men |
|
serie 6 |
line 1 |
01:28.38 |
Samedi 23 Octobre |
11h02 |
400 Medley Men |
|
serie 2 |
line 5 |
07:05.88 |
Samedi 23 Octobre |
11h56 |
1500 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 1 |
27:43.84 |
Samedi 23 Octobre |
16h25 |
CARVALHO-AFONSECA-SILVA Ruben (2010) FRA |
400 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 4 |
NTNo time |
Samedi 23 Octobre |
09h57 |
50 Breaststroke Men |
|
serie 2 |
line 6 |
NTNo time |
Dimanche 24 Octobre |
08h47 |
200 Medley Men |
|
serie 4 |
line 1 |
NTNo time |
Dimanche 24 Octobre |
10h12 |
FARAH Zakeria (2009) FRA |
50 Butterfly Men |
|
serie 1 |
line 2 |
NTNo time |
Samedi 23 Octobre |
08h54 |
200 Medley Men |
|
serie 3 |
line 5 |
NTNo time |
Dimanche 24 Octobre |
10h07 |
800 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 5 |
17:15.07 |
Dimanche 24 Octobre |
15h39 |
KRAIEM Adam (2003) FRA |
50 Butterfly Men |
|
serie 9 |
line 3 |
00:28.64 |
Samedi 23 Octobre |
09h05 |
50 Breaststroke Men |
|
serie 6 |
line 2 |
00:37.38 |
Dimanche 24 Octobre |
08h53 |
50 Freestyle Men |
|
serie 16 |
line 4 |
00:26.06 |
Dimanche 24 Octobre |
09h32 |
OSENIN Arthur (2006) FRA |
400 Medley Men |
|
serie 1 |
line 4 |
05:31.43 |
Samedi 23 Octobre |
11h49 |
1500 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 4 |
18:39.76 |
Samedi 23 Octobre |
16h25 |
800 Freestyle Men |
|
serie 2 |
line 1 |
09:35.17 |
Dimanche 24 Octobre |
15h39 |
ROBOTIN Yannis (2009) ROU |
400 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 3 |
NTNo time |
Samedi 23 Octobre |
09h57 |
200 Medley Men |
|
serie 2 |
line 5 |
NTNo time |
Dimanche 24 Octobre |
10h03 |
800 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 2 |
17:02.42 |
Dimanche 24 Octobre |
15h39 |
SERGANE Ismael (2007) FRA |
200 Medley Men |
|
serie 5 |
line 6 |
03:32.19 |
Dimanche 24 Octobre |
10h16 |
200 Breaststroke Men |
|
serie 3 |
line 1 |
03:41.70 |
Dimanche 24 Octobre |
12h13 |
800 Freestyle Men |
|
serie 1 |
line 4 |
14:14.67 |
Dimanche 24 Octobre |
15h39 |
KRAIEM Myriam (2007) FRA |
100 Breaststroke Women |
|
serie 4 |
line 4 |
01:38.79 |
Samedi 23 Octobre |
10h39 |
200 Medley Women |
|
serie 6 |
line 6 |
03:13.95 |
Dimanche 24 Octobre |
09h54 |
800 Freestyle Women |
|
serie 1 |
line 3 |
13:15.33 |
Dimanche 24 Octobre |
15h00 |
LOUALI Rania (2010) FRA |
400 Freestyle Women |
|
serie 1 |
line 2 |
NTNo time |
Samedi 23 Octobre |
09h07 |
50 Breaststroke Women |
|
serie 1 |
line 3 |
NTNo time |
Dimanche 24 Octobre |
08h30 |
50 Freestyle Women |
|
serie 2 |
line 5 |
NTNo time |
Dimanche 24 Octobre |
08h56 |
TEBBI Yara Ghofrane (2008) FRA |
100 Freestyle Women |
|
serie 4 |
line 6 |
02:01.21 |
Samedi 23 Octobre |
12h12 |
200 Medley Women |
|
serie 3 |
line 6 |
04:01.02 |
Dimanche 24 Octobre |
09h42 |
800 Freestyle Women |
|
serie 1 |
line 2 |
14:09.20 |
Dimanche 24 Octobre |
15h00 |
ZBOUGUEZ Ines (2006) FRA |
200 Medley Women |
|
serie 2 |
line 3 |
NTNo time |
Dimanche 24 Octobre |
09h38 |
800 Freestyle Women |
|
serie 1 |
line 4 |
14:00.37 |
Dimanche 24 Octobre |
15h00 |