Start-List by team
DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE
Code structure : 399 - District : OCCITANIE (3001) - Department : HAUTES-PYRÉNÉES (1621)
Number of individual commitments:20
Number of engaged relay:6
Team 1 |
ALBERT REMY Léo-Paul (2009) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[7 position] |
serie 1 |
line 5 |
05:54.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h14 |
4x200 Freestyle Men |
[3 position] |
serie 2 |
line 6 |
10:25.00 |
Dimanche 20 Novembre |
15h13 |
4x100 Medley Men |
[4 position] |
serie 1 |
line 3 |
05:42.00 |
Dimanche 20 Novembre |
17h00 |
200 Butterfly Men |
|
serie 1 |
line 4 |
04:01.04 |
Dimanche 20 Novembre |
10h21 |
CAVACO Remy (2008) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[1 position] |
serie 1 |
line 5 |
05:54.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h14 |
4x200 Freestyle Men |
[1 position] |
serie 2 |
line 6 |
10:25.00 |
Dimanche 20 Novembre |
15h13 |
400 Freestyle Men |
|
serie 2 |
line 5 |
05:29.05 |
Dimanche 20 Novembre |
10h09 |
FITTE Nicolas (2009) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[2 position] |
serie 1 |
line 5 |
05:54.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h14 |
4x100 Medley Men |
[1 position] |
serie 1 |
line 3 |
05:42.00 |
Dimanche 20 Novembre |
17h00 |
100 Freestyle Men |
|
serie 2 |
line 5 |
01:33.14 |
Dimanche 20 Novembre |
16h10 |
GIBSON Thomas (2011) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[4 position] |
serie 1 |
line 5 |
05:54.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h14 |
100 Butterfly Men |
|
serie 1 |
line 1 |
NTNo time |
Dimanche 20 Novembre |
16h21 |
LACASSAGNE Loris (2011) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[6 position] |
serie 1 |
line 5 |
05:54.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h14 |
100 Backstroke Men |
|
serie 1 |
line 3 |
NTNo time |
Dimanche 20 Novembre |
15h33 |
MANSE Tom (2008) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[9 position] |
serie 1 |
line 5 |
05:54.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h14 |
4x100 Medley Men |
[3 position] |
serie 1 |
line 3 |
05:42.00 |
Dimanche 20 Novembre |
17h00 |
200 Backstroke Men |
|
serie 2 |
line 1 |
03:15.25 |
Dimanche 20 Novembre |
09h38 |
MONMAYRANT Antonin (2009) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[8 position] |
serie 1 |
line 5 |
05:54.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h14 |
4x200 Freestyle Men |
[2 position] |
serie 2 |
line 6 |
10:25.00 |
Dimanche 20 Novembre |
15h13 |
4x100 Medley Men |
[2 position] |
serie 1 |
line 3 |
05:42.00 |
Dimanche 20 Novembre |
17h00 |
200 Breaststroke Men |
|
serie 2 |
line 6 |
03:26.33 |
Dimanche 20 Novembre |
09h52 |
ROUSSE Pierre (2006) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[10 position] |
serie 1 |
line 5 |
05:54.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h14 |
4x200 Freestyle Men |
[4 position] |
serie 2 |
line 6 |
10:25.00 |
Dimanche 20 Novembre |
15h13 |
200 Medley Men |
|
serie 1 |
line 3 |
03:05.11 |
Dimanche 20 Novembre |
10h35 |
ROUSSIE Simon (2010) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[3 position] |
serie 1 |
line 5 |
05:54.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h14 |
100 Medley Men |
|
serie 1 |
line 1 |
NTNo time |
Dimanche 20 Novembre |
16h38 |
SOUCAZE Tom (2011) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[5 position] |
serie 1 |
line 5 |
05:54.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h14 |
100 Breaststroke Men |
|
serie 1 |
line 1 |
NTNo time |
Dimanche 20 Novembre |
15h46 |
ALBERT REMY Clotilde (2012) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[4 position] |
serie 2 |
line 6 |
05:59.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h08 |
100 Backstroke Women |
|
serie 2 |
line 1 |
02:17.70 |
Dimanche 20 Novembre |
09h31 |
BOUZIGUES Louisa (2003) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[6 position] |
serie 2 |
line 6 |
05:59.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h08 |
100 Butterfly Women |
|
serie 2 |
line 5 |
01:30.00 |
Dimanche 20 Novembre |
10h18 |
CARRERE Héloïse (2003) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[8 position] |
serie 2 |
line 6 |
05:59.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h08 |
4x100 Medley Women |
[3 position] |
serie 2 |
line 4 |
05:10.00 |
Dimanche 20 Novembre |
16h54 |
100 Medley Women |
|
serie 2 |
line 3 |
01:19.81 |
Dimanche 20 Novembre |
10h33 |
CARRERE Lea (2000) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[10 position] |
serie 2 |
line 6 |
05:59.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h08 |
4x200 Freestyle Women |
[4 position] |
serie 2 |
line 2 |
09:55.00 |
Dimanche 20 Novembre |
10h59 |
4x100 Medley Women |
[2 position] |
serie 2 |
line 4 |
05:10.00 |
Dimanche 20 Novembre |
16h54 |
200 Breaststroke Women |
|
serie 2 |
line 3 |
02:47.47 |
Dimanche 20 Novembre |
15h42 |
CAZABAT Laura (2000) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[1 position] |
serie 2 |
line 6 |
05:59.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h08 |
4x200 Freestyle Women |
[1 position] |
serie 2 |
line 2 |
09:55.00 |
Dimanche 20 Novembre |
10h59 |
4x100 Medley Women |
[4 position] |
serie 2 |
line 4 |
05:10.00 |
Dimanche 20 Novembre |
16h54 |
200 Medley Women |
|
serie 2 |
line 3 |
02:37.18 |
Dimanche 20 Novembre |
16h33 |
DIDIER Ninon (2006) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[2 position] |
serie 2 |
line 6 |
05:59.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h08 |
4x200 Freestyle Women |
[3 position] |
serie 2 |
line 2 |
09:55.00 |
Dimanche 20 Novembre |
10h59 |
4x100 Medley Women |
[1 position] |
serie 2 |
line 4 |
05:10.00 |
Dimanche 20 Novembre |
16h54 |
200 Butterfly Women |
|
serie 2 |
line 5 |
04:00.53 |
Dimanche 20 Novembre |
16h17 |
JAFFIOL Justine (2012) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[5 position] |
serie 2 |
line 6 |
05:59.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h08 |
100 Freestyle Women |
|
serie 1 |
line 4 |
NTNo time |
Dimanche 20 Novembre |
09h56 |
RODRIGUES Lisa (1998) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[3 position] |
serie 2 |
line 6 |
05:59.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h08 |
200 Backstroke Women |
|
serie 2 |
line 2 |
02:56.22 |
Dimanche 20 Novembre |
15h29 |
ROUSSIE Romane (2007) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[9 position] |
serie 2 |
line 6 |
05:59.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h08 |
4x200 Freestyle Women |
[2 position] |
serie 2 |
line 2 |
09:55.00 |
Dimanche 20 Novembre |
10h59 |
400 Freestyle Women |
|
serie 2 |
line 1 |
06:03.14 |
Dimanche 20 Novembre |
16h00 |
SUBRA Jeanne (2004) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[7 position] |
serie 2 |
line 6 |
05:59.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h08 |
100 Breaststroke Women |
|
serie 2 |
line 4 |
01:38.00 |
Dimanche 20 Novembre |
09h45 |