Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
CHEVREUSE
Coupe des Départements - Trophée Alex-Jany - 25 m
Saturday 20 - Sunday 21 June 2015
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
100 Freestyle Women
100 Backstroke Women
100 Breaststroke Women
100 Butterfly Women
200 Medley Women
4x50 Medley Women
10x50 Freestyle Women
Men events
Entry List Statistics
100 Freestyle Men
100 Backstroke Men
100 Breaststroke Men
100 Butterfly Men
200 Medley Men
4x50 Medley Men
10x50 Freestyle Men
100 Freestyle Women
1.
DUMAS Salome
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
PARIS
See the Commitments for this team
01:00.34
2.
BOISRENOULT Emilie
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
VAL-DE-MARNE
See the Commitments for this team
01:01.83
3.
SIGNORET Amelie
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
YVELINES
See the Commitments for this team
01:03.74
4.
DUSSAUX Julie
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
SEINE-ET-MARNE
See the Commitments for this team
01:04.24
5.
L'HOSTE Maryam
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
VAL-D'OISE
See the Commitments for this team
01:04.76
6.
HAJJI Maya
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
PARIS
See the Commitments for this team
01:04.97
7.
BENLEKBIR Kahena
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
SEINE-SAINT-DENIS
See the Commitments for this team
01:05.22
8.
MARQUE Sara
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
SEINE-SAINT-DENIS
See the Commitments for this team
01:05.68
9.
LE MOIGNE Julie
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
YVELINES
See the Commitments for this team
01:06.09
10.
RODRIGUES Chloé
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
ESSONNE
See the Commitments for this team
01:06.13
11.
GIOLITTI Fiona
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
HAUTS-DE-SEINE
See the Commitments for this team
01:06.26
12.
ARGOUARCH Maiwenn
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
ESSONNE
See the Commitments for this team
01:06.59
13.
DALLE Aliénor
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
HAUTS-DE-SEINE
See the Commitments for this team
01:06.90
14.
FILORI Anna
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
SEINE-ET-MARNE
See the Commitments for this team
01:09.05
15.
SUAREZ RAYNAL Margaux
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
VAL-D'OISE
See the Commitments for this team
01:12.23
16.
GERARD Alice
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
VAL-DE-MARNE
See the Commitments for this team
01:16.55
17.
LEGER Solene
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
ESSONNE
See the Commitments for this team
NT
No time