Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
SAINT-JEAN-DE-LUZ
2e Meeting Euskadi - 25 m
Sunday 14 June 2015
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
100 Medley Women
200 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
100 Medley Men
200 Medley Men
Mixed events
Entry List Statistics
4x50 Medley Mixt
6x50 Freestyle Mixt
50 Freestyle Men
1.
LOMON Florian
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
OLORON NATATION 64
See the Commitments for this team
00:33.95
2.
GIRODOLLE Manoa
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:34.01
3.
LOMON Ludovic
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
OLORON NATATION 64
See the Commitments for this team
00:35.23
4.
ROUART Joan
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
00:38.18
5.
GALVAN Loan
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
BLANQUEFORT NATATION TRIATHLON
See the Commitments for this team
00:38.22
6.
POYER Joris
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
OLORON NATATION 64
See the Commitments for this team
00:38.60
7.
LE ROUZIC--LE DEAUT Théo
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:40.00
8.
POPIEUL Brewen
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT
See the Commitments for this team
00:40.31
9.
CORREIA Eneko
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
00:40.59
10.
PAUTEHEA Toanui
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT
See the Commitments for this team
00:41.28
11.
VILLARROYA Hugo
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
00:41.61
12.
RIBES Louis
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
BLANQUEFORT NATATION TRIATHLON
See the Commitments for this team
00:41.64
13.
CHRETIENNOT Nicolas
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
00:42.34
14.
FABET Thomas
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:43.78
15.
COCAGNE Jean
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:44.30
16.
URDEA Eustacio
See the Commitments for this competitor
2004
POR
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
00:45.03
17.
FLECHA Mathieu
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
00:45.05
18.
BIZIERE Aron
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
00:45.06
19.
LEPORE Ioan
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
00:45.75
20.
ARTOLA Xan
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
00:46.00
21.
GALDOS CARRILLO Amets*
See the Commitments for this competitor
2006
ESP
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
00:47.00
22.
HAIVAZ Catalin
See the Commitments for this competitor
2004
ROU
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
00:50.00
23.
ROBIN MARIETON Charles
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:50.00
24.
FERREIRA ALVES PESCE Francisco
See the Commitments for this competitor
2005
BRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:50.00
25.
GUILLEUX Teiva
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:50.00
26.
DUTRUCH Thibault
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
BLANQUEFORT NATATION TRIATHLON
See the Commitments for this team
00:50.00
27.
BETUING Noe
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT
See the Commitments for this team
00:51.00
28.
ALMODOVAR Esteban
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ASPTT PAU
See the Commitments for this team
00:51.16
29.
GESTIN Sacha
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
00:54.00
30.
STEENWEG Thomas
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
00:58.00
31.
BERTIN Axel
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
BORN ET EAU CLUB MIMIZAN
See the Commitments for this team
01:03.00
32.
BADETZ Léo
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
BORN ET EAU CLUB MIMIZAN
See the Commitments for this team
01:05.00
33.
DE ABREU Enzo
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
BORN ET EAU CLUB MIMIZAN
See the Commitments for this team
01:07.00
34.
LARROCA Thibault
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
BORN ET EAU CLUB MIMIZAN
See the Commitments for this team
01:08.00