Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
ÉPINAL
Meeting de l'Eau Reine IV - Part 3 - 50 m
Friday 9 - Sunday 11 June 2017
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
800 Freestyle Women
1500 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
200 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
200 Butterfly Women
200 Medley Women
400 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
800 Freestyle Men
1500 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
200 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
200 Butterfly Men
200 Medley Men
400 Medley Men
200 Breaststroke Men
1.
MAROT Judicaël
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
CHAMPAGNE-ARDENNE
See the Commitments for this team
02:34.24
2.
ABSCHEIDT Tanguy
See the Commitments for this competitor
1992
FRA
CN NOYON
See the Commitments for this team
02:37.08
3.
WALTZING Loic
See the Commitments for this competitor
2000
LUX
CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE
See the Commitments for this team
02:39.22
4.
NIEDERLAENDER Nathan
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
CN SARREGUEMINES
See the Commitments for this team
02:40.91
5.
REBOUCHE Valentin
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
USB LONGWY NATATION
See the Commitments for this team
02:44.13
6.
LE ROUZES Nicolas
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
CN VOUZIERS
See the Commitments for this team
02:46.00
7.
MARCHER Lucas
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE
See the Commitments for this team
02:46.83
8.
WAGNER Maxence
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
SC LANEUVEVILLE
See the Commitments for this team
02:48.41
9.
SAUDE Louis
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
REIMS CHAMPAGNE NATATION
See the Commitments for this team
02:49.19
10.
GRONDIN Florent
See the Commitments for this competitor
2001
FRA
CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE
See the Commitments for this team
02:53.94
11.
KRUMB Arthur
See the Commitments for this competitor
2000
MAD
CN EPINAL
See the Commitments for this team
02:56.23
12.
DAM Lucas
See the Commitments for this competitor
2000
FRA
CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE
See the Commitments for this team
02:59.24
13.
NWATCHOK Hugo
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
REIMS CHAMPAGNE NATATION
See the Commitments for this team
02:59.56
14.
LEVILLAIN Mathias
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
CN SARREGUEMINES
See the Commitments for this team
03:00.33
15.
SCHWALLER Simon
See the Commitments for this competitor
1999
FRA
SARREBOURG NATATION
See the Commitments for this team
03:03.87
16.
ROYER Hugo
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
SARREBOURG NATATION
See the Commitments for this team
03:04.66
17.
LEFORT Dimitri
See the Commitments for this competitor
1999
FRA
NC DU TERRITOIRE DE LUNEVILLE A BACCARAT
See the Commitments for this team
03:07.49