Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
SAINT-JEAN-DE-LUZ
5e Meeting Euskadi - 25 m
Sunday 14 January 2018
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
100 Backstroke Women
200 Backstroke Women
100 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
100 Butterfly Women
200 Butterfly Women
4x50 Freestyle Women
4x50 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
100 Backstroke Men
200 Backstroke Men
100 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
100 Butterfly Men
200 Butterfly Men
4x50 Freestyle Men
4x50 Medley Men
200 Breaststroke Women
1.
LECHARDOY Maëlle
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
03:17.17
2.
RIVERIE Tina
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
03:24.44
3.
LEPORE Adriana
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
03:34.77
4.
ZAPIRAIN June
See the Commitments for this competitor
2005
ESP
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
03:36.65
5.
ESCLARMONDE Zoé
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
03:36.66
6.
BATTUT Lydie
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
03:40.47
7.
LEBRETON Lana
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
03:51.90
8.
DOYHENARD Lucie
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
03:53.06
9.
PIDOFF Jade
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
03:53.92
10.
EYHERACHAR Eva
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
03:59.50
11.
SENHAUX Julie
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
03:59.51
12.
ROBU Naomi
See the Commitments for this competitor
2006
ROU
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
04:00.70
13.
ROCQUES PEYRUSSE Clara
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
04:03.46
14.
HASTOY Anaé
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
04:04.77
15.
PEREZ Lola
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
04:21.91
16.
COSTE Vianne
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
NT
No time
17.
DUPOUY Lucile
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
NT
No time
18.
ROCH Nina
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
NT
No time
19.
BLANCHARD Aines
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
NT
No time
20.
DUBOS Elisa
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
NT
No time
21.
TAUZIN Lou
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
NT
No time
22.
GODART Julia
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
NT
No time
23.
DAUDÉ Mérine
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
NT
No time
24.
TREBESSES Tara
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
NT
No time
25.
URDEA Micaela
See the Commitments for this competitor
2006
POR
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
NT
No time
26.
DIRIBARNE Lilou
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
NT
No time
27.
BEAUDIER Angie
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
NT
No time
28.
POUYDEBASQUE Lila
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
BORN ET EAU CLUB MIMIZAN
See the Commitments for this team
NT
No time
29.
FISCHER Anaya
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
NT
No time
30.
GARACOTCHE Carrie
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
NT
No time
31.
MARTIN-SAEZ Adriana
See the Commitments for this competitor
2007
ESP
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
NT
No time
32.
NAZABAL Tamara
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
NT
No time
33.
DAUGE Lannah
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
BORN ET EAU CLUB MIMIZAN
See the Commitments for this team
NT
No time