Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
BAYONNE
Championnats Régionaux Jeunes 25m (Zone Sud) - 25 m
Saturday 22 - Sunday 23 December 2018
Welcome
Swimming the Web
Homepage
site organizer
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
200 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
200 Butterfly Women
200 Medley Women
4x100 Freestyle Women
4x50 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
200 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
200 Butterfly Men
200 Medley Men
4x100 Freestyle Men
4x50 Medley Men
Mixed events
Entry List Statistics
8x50 Freestyle Mixt
50 Butterfly Women
1.
FAGES Elaia
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:35.12
2.
NIJSSEN--SERAN Nikita
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:35.70
3.
JUANICOTENA Mila
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:35.73
4.
KOFFEL Emma
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
GIRONDINS BORDEAUX
See the Commitments for this team
00:36.50
5.
COUSSEAU-LECOLIER Léna
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT
See the Commitments for this team
00:36.89
6.
GRASSI--LOUSTALET Lola
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:37.10
7.
GUIVARCH Angele
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
BORN ET EAU CLUB MIMIZAN
See the Commitments for this team
00:37.11
8.
MACQUET Margot
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
00:37.55
9.
TRIPP Anaïs
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
AS LA TESTE
See the Commitments for this team
00:39.20
10.
INNES Annabel
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
OLORON NATATION 64
See the Commitments for this team
00:39.92
11.
DEBERTRAND Charlotte
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
SA MÉRIGNAC
See the Commitments for this team
NT
No time
12.
SENHAUX Julie
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
NT
No time
13.
CLOUTÉ Lucie
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
NT
No time
14.
DELHOMME Chloé
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
SU AGEN
See the Commitments for this team
NT
No time
15.
COUBLUC Lalie
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
DAUPHINS ST-PIERRE-DU-MONT
See the Commitments for this team
NT
No time
16.
TAUZIN Lou
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
NT
No time