Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
-
BEAUNE
Circuit Régional Jeunes - Plot 1 - 25 m
Sunday 20 January 2019
Welcome
Homepage
Program
Start-List
Program
Results
Live
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
100 Freestyle Women
800 Freestyle Women
100 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
200 Butterfly Women
100 Medley Women
400 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
100 Freestyle Men
800 Freestyle Men
100 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
200 Butterfly Men
100 Medley Men
400 Medley Men
100 Backstroke Women
1.
BLOT Alexia
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:16.51
2.
HORTAL Éva
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:21.61
3.
LIOTIER Ambre
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:26.87
4.
SURMELY Peline
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
CN BEAUNE
See the Commitments for this team
01:28.61
5.
BENEDETTI Camille
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
CN BEAUNE
See the Commitments for this team
01:28.97
6.
MELIS Daphné
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:33.41
7.
BONET Ambre
See the Commitments for this competitor
2012
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:33.45
8.
GALLANT Hannah
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
CN BEAUNE
See the Commitments for this team
01:34.19
9.
LESEUR Emilie
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:34.87
10.
HIRSCH Clémence
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:35.23
11.
CHIRON Romy
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:35.83
12.
DODANE Sarah
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN HAUT-JURA
See the Commitments for this team
01:38.53
13.
GRATTARD Line
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:38.92
14.
MAACH Selma
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:39.12
15.
LABACHE Clara
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:39.31
16.
GOMEZ MARQUEZ Kira-Ségolène
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:40.82
17.
BRAGARD Juliette
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CN BEAUNE
See the Commitments for this team
01:43.79
18.
AUGUEUX Emma
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CN BEAUNE
See the Commitments for this team
01:44.18
19.
COLIN Celena
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:44.56
20.
DE ARAUJO Léa
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
ALLIANCE DIJON NATATION
See the Commitments for this team
01:44.81
21.
VIVIEN Solène
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN BEAUNE
See the Commitments for this team
01:45.16
22.
PAIN Zoé
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CN DOLE & REG
See the Commitments for this team
01:45.40
23.
GANDELIN Atéa
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER
See the Commitments for this team
01:47.85
24.
ASTIER Salomé
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CN BEAUNE
See the Commitments for this team
01:50.00
25.
HAMDAOUI Melina
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CN DOLE & REG
See the Commitments for this team
01:59.70
26.
SOMMIER Maya
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER
See the Commitments for this team
02:05.50
27.
ROUX Leonie
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER
See the Commitments for this team
NT
No time
28.
MEZIANE Sawsen
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN HAUT-JURA
See the Commitments for this team
NT
No time
29.
GIVRY Clara
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN BEAUNE
See the Commitments for this team
NT
No time