Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
AUCH
3e Meeting Qualificatif CD 65-32/ Trophée Jeunes Etape 3 - 25 m
Sunday 17 Mars 2019
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
800 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
200 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
200 Butterfly Women
200 Medley Women
400 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
800 Freestyle Men
1500 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
200 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
200 Butterfly Men
200 Medley Men
400 Medley Men
100 Backstroke Women
1.
TILHAC Lily
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE
See the Commitments for this team
01:20.64
2.
RESSENCOURT Mia
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
TARBES NAUTIC CLUB
See the Commitments for this team
01:22.94
3.
BORDERES Clara
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE
See the Commitments for this team
01:24.41
4.
MORISSET Anaïs
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
TARBES NAUTIC CLUB
See the Commitments for this team
01:24.55
5.
SADOWY Chloe
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN AUCH
See the Commitments for this team
01:25.69
6.
LAINÉ Ambre
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN AUCH
See the Commitments for this team
01:26.60
7.
CERTIAT Lola
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
CN AUCH
See the Commitments for this team
01:29.34
8.
GAUTIER Zoe
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
TARBES NAUTIC CLUB
See the Commitments for this team
01:33.06
9.
ROUSSIE Romane
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE
See the Commitments for this team
01:35.47
10.
ROUANET Kitty
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
TARBES NAUTIC CLUB
See the Commitments for this team
01:37.62
11.
POCINO Fiona
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
CN LANNEMEZAN
See the Commitments for this team
01:39.53
12.
LARRIBÈRE Aina
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
E.P SEMEAC TARBES NAT
See the Commitments for this team
01:40.00
13.
DUCAMIN Callie
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CN AUCH
See the Commitments for this team
01:43.18
14.
RUFFLE Klervie
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE
See the Commitments for this team
01:44.99
15.
DIETRICH Erika
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
TARBES NAUTIC CLUB
See the Commitments for this team
01:53.69
16.
ELORZA Appoline
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN AUCH
See the Commitments for this team
01:54.53
17.
DIETRICH Lisa
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
TARBES NAUTIC CLUB
See the Commitments for this team
NT
No time