Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
PAU
Interclubs Jeunes - 25 m
Sunday 24 Mars 2019
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
100 Freestyle Women
100 Backstroke Women
100 Breaststroke Women
100 Butterfly Women
4x200 Freestyle Women
4x100 Individual Medley Women
Men events
Entry List Statistics
100 Freestyle Men
100 Backstroke Men
100 Breaststroke Men
100 Butterfly Men
4x200 Freestyle Men
4x100 Individual Medley Men
100 Butterfly Men
1.
DRAGNE Roberto-Gabriel
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
01:13.91
2.
FABET Thomas
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:17.00
3.
RIVERIE Alex
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
01:21.19
4.
DURRIEU Simon
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
01:21.79
5.
CHAUMETTE-CATHALA Pierre
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
01:22.24
6.
LOISEAU Nathan
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
01:23.02
7.
ERRATXOU Vincent
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:28.45
8.
VILLANT Clement
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:31.56
9.
VALVERDE Killian
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
01:32.60
10.
BUCH Esteban
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:33.09
11.
SAGASPY Tom
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:33.97
12.
MARTIN William
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
01:35.05
13.
TACCA Timothée
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:41.91
14.
HARUTYUNYAN Ashot
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
01:53.95
15.
KIELAR Mathias
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
02:02.64
16.
BALIZET Paul
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
NT
No time
17.
LOUBEYRE Mathys
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
NT
No time
18.
PURVIS James
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
NT
No time
19.
ROCHEFORT Marius
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
NT
No time
20.
M RAOUNA Ziyad
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
NT
No time