Start-List by team
CN ST-AVOLD
Code structure : 330 - District : GRAND-EST (3000) - Department : MOSELLE (1653)
Number of individual commitments:20
Number of engaged relay:6
Team 1 |
CHELLA Noe (2010) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[3 position] |
serie 3 |
line 6 |
05:35.00 |
Samedi 09 Novembre |
15h25 |
100 Medley Men |
|
serie 2 |
line 7 |
01:56.51 |
Dimanche 10 Novembre |
17h39 |
CITRO Adonis (2007) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[7 position] |
serie 3 |
line 6 |
05:35.00 |
Samedi 09 Novembre |
15h25 |
4x200 Freestyle Men |
[2 position] |
serie 4 |
line 8 |
09:50.00 |
Dimanche 10 Novembre |
15h26 |
200 Breaststroke Men |
|
serie 2 |
line 7 |
NTNo time |
Samedi 09 Novembre |
16h15 |
DIETSCH Colin (2004) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[4 position] |
serie 3 |
line 6 |
05:35.00 |
Samedi 09 Novembre |
15h25 |
4x100 Medley Men |
[3 position] |
serie 2 |
line 7 |
06:50.00 |
Dimanche 10 Novembre |
18h18 |
100 Breaststroke Men |
|
serie 3 |
line 5 |
01:38.04 |
Dimanche 10 Novembre |
16h22 |
HAHN Maxime (2005) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[10 position] |
serie 3 |
line 6 |
05:35.00 |
Samedi 09 Novembre |
15h25 |
4x200 Freestyle Men |
[1 position] |
serie 4 |
line 8 |
09:50.00 |
Dimanche 10 Novembre |
15h26 |
200 Butterfly Men |
|
serie 4 |
line 2 |
02:36.09 |
Samedi 09 Novembre |
17h27 |
HENRION Maëlan (2008) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[5 position] |
serie 3 |
line 6 |
05:35.00 |
Samedi 09 Novembre |
15h25 |
100 Freestyle Men |
|
serie 3 |
line 2 |
01:41.47 |
Dimanche 10 Novembre |
16h56 |
MALECKI Martin (2004) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[1 position] |
serie 3 |
line 6 |
05:35.00 |
Samedi 09 Novembre |
15h25 |
4x200 Freestyle Men |
[3 position] |
serie 4 |
line 8 |
09:50.00 |
Dimanche 10 Novembre |
15h26 |
200 Backstroke Men |
|
serie 4 |
line 7 |
02:36.02 |
Samedi 09 Novembre |
15h58 |
MALECKI Olivier (1971) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[9 position] |
serie 3 |
line 6 |
05:35.00 |
Samedi 09 Novembre |
15h25 |
4x200 Freestyle Men |
[4 position] |
serie 4 |
line 8 |
09:50.00 |
Dimanche 10 Novembre |
15h26 |
200 Medley Men |
|
serie 4 |
line 7 |
02:41.24 |
Samedi 09 Novembre |
17h53 |
MULLER Lucas (2007) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[2 position] |
serie 3 |
line 6 |
05:35.00 |
Samedi 09 Novembre |
15h25 |
4x100 Medley Men |
[1 position] |
serie 2 |
line 7 |
06:50.00 |
Dimanche 10 Novembre |
18h18 |
100 Butterfly Men |
|
serie 3 |
line 4 |
01:20.04 |
Dimanche 10 Novembre |
17h18 |
THIRY Gauthier (2007) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[6 position] |
serie 3 |
line 6 |
05:35.00 |
Samedi 09 Novembre |
15h25 |
4x100 Medley Men |
[4 position] |
serie 2 |
line 7 |
06:50.00 |
Dimanche 10 Novembre |
18h18 |
100 Backstroke Men |
|
serie 3 |
line 3 |
01:36.56 |
Dimanche 10 Novembre |
15h56 |
VILLARD Lucas (2006) FRA |
10x50 Freestyle Men |
[8 position] |
serie 3 |
line 6 |
05:35.00 |
Samedi 09 Novembre |
15h25 |
4x100 Medley Men |
[2 position] |
serie 2 |
line 7 |
06:50.00 |
Dimanche 10 Novembre |
18h18 |
400 Freestyle Men |
|
serie 3 |
line 6 |
05:38.65 |
Samedi 09 Novembre |
16h52 |
BOUILLOT Noelle (1967) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[6 position] |
serie 2 |
line 6 |
06:15.00 |
Samedi 09 Novembre |
14h53 |
100 Freestyle Women |
|
serie 1 |
line 5 |
NTNo time |
Samedi 09 Novembre |
16h28 |
BREUGNON Ailina (2007) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[7 position] |
serie 2 |
line 6 |
06:15.00 |
Samedi 09 Novembre |
14h53 |
4x100 Medley Women |
[3 position] |
serie 2 |
line 8 |
06:55.00 |
Dimanche 10 Novembre |
17h55 |
100 Medley Women |
|
serie 2 |
line 3 |
01:58.09 |
Samedi 09 Novembre |
17h33 |
BREUGNON Erin (2003) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[9 position] |
serie 2 |
line 6 |
06:15.00 |
Samedi 09 Novembre |
14h53 |
4x200 Freestyle Women |
[3 position] |
serie 2 |
line 2 |
11:00.00 |
Samedi 09 Novembre |
18h12 |
200 Backstroke Women |
|
serie 3 |
line 8 |
03:07.37 |
Dimanche 10 Novembre |
15h47 |
CONNESSON Léna (2002) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[4 position] |
serie 2 |
line 6 |
06:15.00 |
Samedi 09 Novembre |
14h53 |
4x100 Medley Women |
[4 position] |
serie 2 |
line 8 |
06:55.00 |
Dimanche 10 Novembre |
17h55 |
100 Butterfly Women |
|
serie 2 |
line 2 |
NTNo time |
Samedi 09 Novembre |
17h09 |
FEGHLOU Manon (2008) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[5 position] |
serie 2 |
line 6 |
06:15.00 |
Samedi 09 Novembre |
14h53 |
4x100 Medley Women |
[2 position] |
serie 2 |
line 8 |
06:55.00 |
Dimanche 10 Novembre |
17h55 |
100 Breaststroke Women |
|
serie 3 |
line 2 |
01:41.65 |
Samedi 09 Novembre |
16h08 |
JULLY Florine (2002) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[1 position] |
serie 2 |
line 6 |
06:15.00 |
Samedi 09 Novembre |
14h53 |
4x200 Freestyle Women |
[4 position] |
serie 2 |
line 2 |
11:00.00 |
Samedi 09 Novembre |
18h12 |
200 Butterfly Women |
|
serie 1 |
line 5 |
NTNo time |
Dimanche 10 Novembre |
17h00 |
JULLY Solène (2005) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[10 position] |
serie 2 |
line 6 |
06:15.00 |
Samedi 09 Novembre |
14h53 |
4x200 Freestyle Women |
[1 position] |
serie 2 |
line 2 |
11:00.00 |
Samedi 09 Novembre |
18h12 |
200 Breaststroke Women |
|
serie 3 |
line 3 |
03:16.24 |
Dimanche 10 Novembre |
16h12 |
KLEIN Nathalie (1966) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[3 position] |
serie 2 |
line 6 |
06:15.00 |
Samedi 09 Novembre |
14h53 |
400 Freestyle Women |
|
serie 2 |
line 2 |
07:45.38 |
Dimanche 10 Novembre |
16h36 |
NOJIC Anna (2006) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[2 position] |
serie 2 |
line 6 |
06:15.00 |
Samedi 09 Novembre |
14h53 |
4x100 Medley Women |
[1 position] |
serie 2 |
line 8 |
06:55.00 |
Dimanche 10 Novembre |
17h55 |
100 Backstroke Women |
|
serie 3 |
line 3 |
01:25.43 |
Samedi 09 Novembre |
15h43 |
PEPEK Eleanor (2005) FRA |
10x50 Freestyle Women |
[8 position] |
serie 2 |
line 6 |
06:15.00 |
Samedi 09 Novembre |
14h53 |
4x200 Freestyle Women |
[2 position] |
serie 2 |
line 2 |
11:00.00 |
Samedi 09 Novembre |
18h12 |
200 Medley Women |
|
serie 3 |
line 2 |
03:06.68 |
Dimanche 10 Novembre |
17h32 |