Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
LES ULIS
1er Meeting de l'Essonne - 25 m
Saturday 16 - Sunday 17 November 2019
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
200 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
200 Butterfly Women
200 Medley Women
4x50 Freestyle Women
4x50 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
200 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
200 Butterfly Men
200 Medley Men
4x50 Freestyle Men
4x50 Medley Men
400 Freestyle Women
1.
MIALOT Maud
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
CA ORSAY
See the Commitments for this team
04:35.56
2.
MULLER Majda
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
AS CORBEIL-ESSONNE
See the Commitments for this team
04:38.40
3.
BELIMAM Ghizlene
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
AS CORBEIL-ESSONNE
See the Commitments for this team
04:43.97
4.
LA BIONDA Léa
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
MORSANG ESSONNE NATATION
See the Commitments for this team
04:48.28
5.
DE ARAUJO Mayline
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
CN BRUNOY-ESSONNE
See the Commitments for this team
04:55.30
6.
SANCHEZ Clara
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
CN BRUNOY-ESSONNE
See the Commitments for this team
04:57.16
7.
BEAUDRON Leann
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
EN LONGJUMEAU
See the Commitments for this team
04:59.85
8.
ROUDI Selma
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
CN VIRY-CHÂTILLON
See the Commitments for this team
05:03.26
9.
FIDON Louna
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
EN LONGJUMEAU
See the Commitments for this team
05:07.83
10.
DUCAUROY Aude
See the Commitments for this competitor
2002
FRA
CA ORSAY
See the Commitments for this team
05:18.83
11.
BEDU Manon
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
CN VIRY-CHÂTILLON
See the Commitments for this team
05:24.14
12.
PASTRE Ornella
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
CN VIRY-CHÂTILLON
See the Commitments for this team
05:27.05
13.
MOREIRA DA VEIGA Alexia
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
CN VIRY-CHÂTILLON
See the Commitments for this team
05:31.15
14.
BENTERKI Syrine
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
EN LONGJUMEAU
See the Commitments for this team
05:33.78
15.
MERCIER Coralie
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS
See the Commitments for this team
05:49.84