Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
CHEVREUSE
Journées Jeunes Plot 3 - 25 m
Saturday 14 Mars 2020
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
100 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
100 Butterfly Women
200 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
100 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
100 Butterfly Men
200 Medley Men
200 Breaststroke Women
1.
SABOURIN Clémence
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
SN VERSAILLES
See the Commitments for this team
03:00.33
2.
SIELLET Alexia
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CSN GUYANCOURT
See the Commitments for this team
03:06.15
3.
DIMITRI Lise
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CSN GUYANCOURT
See the Commitments for this team
03:18.43
4.
RICHON Alycia
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ESPADON VÉLIZY-VILLACOUBLAY
See the Commitments for this team
03:21.37
5.
KOLODZIEJ Maria-Luisa
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
CN POISSY
See the Commitments for this team
03:23.46
6.
DENIEL Agathe
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ASSO NATATION DE SARTROUVILLE
See the Commitments for this team
03:33.05
7.
PERRIN Lilly
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
ESPADON VÉLIZY-VILLACOUBLAY
See the Commitments for this team
03:36.58
8.
SEGGIE Annabel Dilara
See the Commitments for this competitor
2009
GBR
CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE
See the Commitments for this team
03:36.93
9.
BENTAJAR Malake
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CN POISSY
See the Commitments for this team
03:37.73
10.
GRIL Emma
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
CSN GUYANCOURT
See the Commitments for this team
03:39.84
11.
MECHHAT Ines
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CN PLAISIR
See the Commitments for this team
03:46.74
12.
ASKRI Myriam-Dahlia
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CSN GUYANCOURT
See the Commitments for this team
04:01.41
13.
STREK-DEPLECHIN Clara
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE
See the Commitments for this team
NT
No time
14.
BARBOSA Antonella
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE
See the Commitments for this team
NT
No time
15.
BESMIER Angele
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
CN PLAISIR
See the Commitments for this team
NT
No time
16.
CLEMENT Anaïs
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
AQUACLUB LE PECQ MARLY
See the Commitments for this team
NT
No time