Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
SAINT-JEAN-DE-LUZ
1er Circuit Qualificatif Jeunes - 25 m
Sunday 16 January 2022
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
800 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
200 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
200 Medley Women
400 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
800 Freestyle Men
1500 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
200 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
200 Butterfly Men
200 Medley Men
400 Medley Men
100 Freestyle Women
1.
BOURTGUISE Ema
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
01:12.99
2.
DAUDE Romane
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:14.73
3.
NIEUCEL Nina
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:14.83
4.
RANSOM Chloé
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
01:15.77
5.
PERMALL Malya
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
01:18.72
6.
WALKER Winona
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
01:19.42
7.
GOSSET Nahia
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
01:19.45
8.
RAMPELBERG Amélie
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:20.59
9.
DIARTE America
See the Commitments for this competitor
2009
ESP
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:22.12
10.
MARGUERON ADOUL Marwa
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
01:26.53
11.
ALONSO Clara
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
01:27.56
12.
PUCHOIS Faustine
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
01:30.49
13.
MARTIARENA Aitana
See the Commitments for this competitor
2010
ESP
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
01:31.65
14.
LAPEYRE Cannellia
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
01:32.62
15.
AGUIRRE Uxue
See the Commitments for this competitor
2011
ESP
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
01:36.56
16.
BERHONDE Julia
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:38.09
17.
BELLENGER Aythana
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:45.03
18.
KLEIN GIRAULT Eloane
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:50.57
19.
SANZ PONZIO Cleo
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
01:52.43
20.
MARQUEZ GONZALEZ Alaia
See the Commitments for this competitor
2010
ESP
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
01:54.25
21.
MORROS DE PELLEGRINI Anaïs
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
01:57.09
22.
DIEZ Nahia
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
01:59.45
23.
APRENDISTEGUY Nahia
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
02:00.01
24.
INCIARTE ZUMALACARREGUI Lur
See the Commitments for this competitor
2011
ESP
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
02:01.03
25.
ELISSALDE Océane
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
02:08.53
26.
DEMEYRE Julie
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
02:25.27
27.
MIRANDA Talaia
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
NT
No time
28.
LARROUDE Noélia
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
NT
No time
29.
ETCHEVERRY Lila
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
NT
No time