Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
LONS
Championnats d'Automne des Pyrénées-Atlantiques - 25 m
Sunday 27 November 2022
Welcome
Swimming the Web
Homepage
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
800 Freestyle Women
1500 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
200 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
200 Butterfly Women
200 Medley Women
400 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
800 Freestyle Men
1500 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
200 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
200 Butterfly Men
200 Medley Men
400 Medley Men
200 Freestyle Men
1.
DUBOIL Baptiste
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
02:02.30
2.
MARTINEZ Jose-Antonio
See the Commitments for this competitor
2003
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
02:04.74
3.
VALVERDE Killian
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
02:06.19
4.
BERTIN Gabriel
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
02:08.28
5.
FLAMENT Baptiste
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
TARBES NAUTIC CLUB
See the Commitments for this team
02:09.35
6.
CHAUMETTE-CATHALA Pierre
See the Commitments for this competitor
2006
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
02:14.24
7.
FAYE Noah
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
02:14.60
8.
AGNESE Enzo
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
E.P SEMEAC TARBES NAT
See the Commitments for this team
02:14.98
9.
LABAT Jonathan
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
02:15.11
10.
HOUSSINOT Maxence
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
02:18.69
11.
DULHOSTE Esteban
See the Commitments for this competitor
2005
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
02:21.85
12.
DEMEULENAERE Célian
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
02:22.82
13.
LOUBEYRE Mathys
See the Commitments for this competitor
2007
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
02:25.05
14.
ONNAINTY AUGE Antton
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
02:25.49
15.
CAVACO Remy
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE
See the Commitments for this team
02:29.65
16.
GARCIA Lucas
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
02:30.23
17.
MALATO Nathan
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
02:31.44
18.
CONCHEZ Baptiste
See the Commitments for this competitor
2004
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
02:36.41
19.
REYNOUARD Adrien
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
02:36.56
20.
MEALLET LAFFITTE Iban
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
ANGLET OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
02:44.01
21.
DESCOMBES Alexandre
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
02:49.85
22.
POUDEVIGNE Gabin
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
02:52.19
23.
BODIN Sacha
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
02:53.84
24.
BLANQUART Henri
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
02:54.80
25.
LEUNDA Adrien
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
03:02.62
26.
MICALETTO Tiago
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
03:04.54
27.
ROUSSIE Simon
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE
See the Commitments for this team
03:14.19
28.
CASTETS Iban
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
03:15.91
29.
JUANICOTENA Paco
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
03:16.27
30.
SARRAMEA Guilhem
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE
See the Commitments for this team
04:03.63
31.
GUILBERT Esteban
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
NT
No time
32.
BUZLUKOV Semen
See the Commitments for this competitor
2009
FFN
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
NT
No time